Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen nagymamáról, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, igyekszem röviden leírni.

Ma a fiammal, aki 4 éves múlt az anyai mamájánál voltunk (tehát az én anyám). Nos, mamának minden baj volt, elvárta, hogy a gyerek 8:00-17:00 között egy sötét szobában legyen el, nem is nagyon ült le hozzá játszani, nem is invitálta. Én festettem, játszottam vele, holott elvileg azért szervezte ezt a napot, hogy együtt legyünk. Na de minden baj volt: ha egy csepp víz lecseppent a viaszos terítőre már visított, a gyerek segíteni akart mosogatni, nyilván egy kis víz kimegy. Erre megint a visítás volt anyám részéről a válasz, mert"hiába mutatom akkor se úgy csináloooood", pedig ügyes volt. Nem lehet semmit sem csinálni, a fiam annyit kért, hogy az emeletre felmehet-e szétnézni, természetesen nem volt a válasz. Ezek után nem aludt ebéd után, pedig minden nap szokott. A nagyanyja végig hisztizett, hogy ő így hogy pihen, amikor korán kel miattunk. Aztán nagy nehezen megengedte neki, hogy fürödjön a kádban, de ott is fél percenként rászólt, hogy üljön lefelé, ne pancsoljon(????), a gyerekem meg már annyira felcseszte magát, hogy amikor felöltöztettem "megverte" a mamáját, na itt jött a legnagyobb balhé. Hogy régen ilyen nem volt, ők ilyet nem mertek volna csinálni, stb. Itt már nekem is elgurult a gyógyszerem, de viszonylag normális hangon elmagyaráztam neki, hogy azért ilyen, mert kurvára nem lehet semmit sem csinálni, mama létére egy tunya, lusta valami, mondjuk velem sem volt különb gyerekként. Azt is mondtam, hogy a viselkedés csak egy tünet, vajon miért ilyen a gyerek? Mert pl szobanövényként kéne viselkednie, egy rohadt percre nem ment vele ki reggel amikor még hűvös volt, pedig direkt mondtam neki (én akkor elmentem ügyet intézni), nem tud mozogni, meg mindenért lecseszi, hogy várja el igaz, hogy jó legyen? Na ezek után fogtuk magunkat hazajöttünk.

Nagyon bánt ez az egész, pedig általában az anyai mamával jó kapcsolatokat alakítanak ki a gyerekek, hát ez itt nem sikerült. Hétfőn így kéne őket kettesben hagynom, mert nem lesz ovi, én viszont dolgozok. Mit csináljak, hogy anyám jobb belátásra térjen?



#Unoka-mama kapcsolat #Zsémbes mammer
2022. aug. 18. 17:01
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
93%
Ja igen, es ha nincs ovi, akkor biztos vagyok benne, hogy van ugyelet biztositva masik oviban, nalunk mindig van. Egesz nyaron volt ugyelet nalunk, hol itt, hol ott. Nem a legjobb az idegen kornyezet, ovonok, stb, de biztosan jobb, mint a kedves mamanal.
2022. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Közben már leszerveztem neki a hétfőt, nem lesz mama.

Ügyeletes ovi sem, borsodi kisfalu 1 ovival, de még tudtam oldani.

30: igazad van, teljesen. Bedőltem neki, úgy voltam vele, hogy oké akkor csináljuk, menjünk hozzá sűrűn, kezdett is alakulni mostanában. Azt hittem, hogy az unokája neki más lesz, de mint kiderült nem.

2022. aug. 18. 18:41
 33/36 anonim ***** válasza:
32%

A nagymama nem ingyen bébiszitter, attól még, hogy neked gyereked van, nem kell igénybe venni a “segítségét”, ha az nem megfelelő.

Ha reklamál, meg lehet neki mondani kerek-perec, hogy nem tud bánni a kisgyerekekkel. Vannak ilyen emberek.

2022. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
74%
Bolond már az öreglány, ne hagyd rá
2022. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
78%
Ki akrja hasznalni a helyzetet.
2022. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
92%

"mondjuk velem sem volt különb gyerekként."


Akkor nem kell csodálkozni, hogy idősebb korában még annyira se bírja a kölyköket. Valószínű, úgy képzeli el a nagymamás felvigyázást, ahogy az enyém: ül egy sarokbana gyerek egész nap, olvas, és csak akkor szól a mamihoz, ha épp nincs a maminak más dolga, pl. sorozatnézés, vagy akármi, de véletlenül se mozdít el semmit, és nem is igényel alkalmazkodást, sőt, meg se érzi, hogy ott van. Vannak ilyenek. Csak mire a gyerek abba a korba ér, hogy tényleg el van csendben egy sarokban, akkora már esze ágában sem lesz a vén szatyorhoz elkirándulni, mert semmi nem köti hozzá. Persze, ezt hiába magyaráznád, mert az ilyen abból indul ki úgyis, hogy a mamát szeretni kell, a mamához menni kell. Jobban jársz, ha ezt a vonalat nem erőlteted, lehet, a szomszéd nénivel jobb kapcsolata lenne a gyereknek...

2022. aug. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!