Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen nagymamáról, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, igyekszem röviden leírni.

Ma a fiammal, aki 4 éves múlt az anyai mamájánál voltunk (tehát az én anyám). Nos, mamának minden baj volt, elvárta, hogy a gyerek 8:00-17:00 között egy sötét szobában legyen el, nem is nagyon ült le hozzá játszani, nem is invitálta. Én festettem, játszottam vele, holott elvileg azért szervezte ezt a napot, hogy együtt legyünk. Na de minden baj volt: ha egy csepp víz lecseppent a viaszos terítőre már visított, a gyerek segíteni akart mosogatni, nyilván egy kis víz kimegy. Erre megint a visítás volt anyám részéről a válasz, mert"hiába mutatom akkor se úgy csináloooood", pedig ügyes volt. Nem lehet semmit sem csinálni, a fiam annyit kért, hogy az emeletre felmehet-e szétnézni, természetesen nem volt a válasz. Ezek után nem aludt ebéd után, pedig minden nap szokott. A nagyanyja végig hisztizett, hogy ő így hogy pihen, amikor korán kel miattunk. Aztán nagy nehezen megengedte neki, hogy fürödjön a kádban, de ott is fél percenként rászólt, hogy üljön lefelé, ne pancsoljon(????), a gyerekem meg már annyira felcseszte magát, hogy amikor felöltöztettem "megverte" a mamáját, na itt jött a legnagyobb balhé. Hogy régen ilyen nem volt, ők ilyet nem mertek volna csinálni, stb. Itt már nekem is elgurult a gyógyszerem, de viszonylag normális hangon elmagyaráztam neki, hogy azért ilyen, mert kurvára nem lehet semmit sem csinálni, mama létére egy tunya, lusta valami, mondjuk velem sem volt különb gyerekként. Azt is mondtam, hogy a viselkedés csak egy tünet, vajon miért ilyen a gyerek? Mert pl szobanövényként kéne viselkednie, egy rohadt percre nem ment vele ki reggel amikor még hűvös volt, pedig direkt mondtam neki (én akkor elmentem ügyet intézni), nem tud mozogni, meg mindenért lecseszi, hogy várja el igaz, hogy jó legyen? Na ezek után fogtuk magunkat hazajöttünk.

Nagyon bánt ez az egész, pedig általában az anyai mamával jó kapcsolatokat alakítanak ki a gyerekek, hát ez itt nem sikerült. Hétfőn így kéne őket kettesben hagynom, mert nem lesz ovi, én viszont dolgozok. Mit csináljak, hogy anyám jobb belátásra térjen?



#Unoka-mama kapcsolat #Zsémbes mammer
2022. aug. 18. 17:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
41%
És csoda ha sokan vérmamikról pofáznak.. kezdem érteni miért. Káros hozzáállás hogy mindent el kell nézni a gyereknek, akármennyire rossz is volt.
2022. aug. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
90%

19-es: azért attól is függ, hogy az az idős ember hogy kommunikál a gyerekkel... Mert ha normális stílusban beszél az idős ember, akkor a gyerekem a hibás, de ha olyan, mint a kérdező mutterja, akkor a gyerekem mellé állok.

20: Hidd el, megszolgálta jó anyám, hogy az öregasszonynál szebb megszólítást tőlem ne kapjon... Nagyon egyszerű, akkor ne rimánkodjon, hogy unokázni akar, ha érzi, hogy nem bírja...

2022. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
80%

#17

Értem, szupermami vagy, jó neked, a kölyköd meg szuperokos és szuperasszertív kommunikációs eszköztárral rendelkezik, mert szuperanyuként szuperül felnevelted, jövő héten munkába is állhat egy kommunikacios cégnél mint junior assistant, tok jó nektek.

...

Nagyon nem akarod érteni, miről beszéltem az előbb,ugye? Egy 4 éves gyerek osztonleny, nem megdicserni kell, amiért püffölte a nagyit, de nem is a nagyi előtt tovább alazva leszidni, "elfogadhatatlannak" titulalni, stb, hanem megbeszelni vele negyszemkozt, hogy megertem miért így viselkedtél, ebben is ebben igazad is volt, de az eszköz amit választottál, nem jó eszköz, ehelyett ezt es ezt kellett volna tenned (peldaul jelen esetben odajonni hozzam anyahoz hogy most menjunk haza, akar a nagyi elott, nyugodtan) viszont ne aggódj,mert többet nem fogom hagyni, hogy ilyen helyzetbe kerülj. Lehet tanítani egy 4 évesnek iss az asszertiv kommunikációt, de elvarni tőle nem.

2022. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
27%
"19-es: azért attól is függ, hogy az az idős ember hogy kommunikál a gyerekkel.." Ezzel még egyet is értenék, de ha látom hogy gond van, nem maradunk, és nem hagyom a dolgokat elfajulni.. Mint szülőnek , ez a kötelességem. És nem, még mindig nem oké hogy verekedjen a gyerek. Sok idős nehezen viseli a meleget, türelmetlen fáradt, és ezt nem a gyereknek kéne észrevenni és megfelelően kezelni a szituációt, a szülőnek meg ilyenkor nem kéne más nyakán maradni, pláne nem órákig.
2022. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Ömmm a mama nálunk 56 éves, amúgy topon van, kivéve, ha gyerekről van szó. De akkor ugyan minek károg, hogy sosem megyünk, ha meg megyünk, akkor ez van.

23: hagyd, nem fogja megérteni. Szerinte egy 4 éves meg tudja fogalmazni, hogy: rosszul esik a viselkedésed mama, szomorú vagyok, ezért kérlek hagyd abba🥴😅

2022. aug. 18. 18:08
 26/36 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, nagyon egyszerű, többet nem kell vinni anyádhoz a gyereket. Ennyi...
2022. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
31%
"Értem, szupermami vagy" Aha, én meg úgy tapasztaltam, azok hiszik magukat szupermaminak akiknek akkor is a gyerekük a tökély ha rombol és agresszív.. nem, nem tartom magam szupernek, de szeretném úgy nevelni a gyerekem, hogy mások érzéseit is észrevegye. És igen, kiemelem az olyan szituból a gyerekem ahol nem megfelelően viselkedik, legyen ez bárkivel szemben, és nem a másikra mutogatok ész nélkül hogy ő a hibás.
2022. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
24: nem a nyakán maradtunk, hanem ő invitált minket, de ezt leírtam, gondolom az okoskodás elvitte más irányba a gondolataid :) nem ezt akartam kihozni a napból elhiheted, először úgy voltam vele, hogy kezeljék egymást, hiszen így mi lesz hétfőn. De hiábavaló volt az egész nap. Legalább egy komoly tanulságot leszűrtem, ezentúl hanyagoljuk egymást.
2022. aug. 18. 18:11
 29/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem mentek többet hozzá és kész. Vagy észre veszi vagy nem hogy az ő hibája.
2022. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
90%

De kerdezo, en nem ertelek. Tudtad milyen, vele nottel fel, undoritoan viselkedett veled is, a gyerek is mar 4 eves, tehat a 4 ev alatt gondolom boven volt mar hasonlo...es te megis ezek utan ra akarod hagyni barmikor is.


Esznel vagy? En alapbol se tartanam vele a kapcsolatot...ha nem leszel ott, bantalmazni fogja a gyereket, ahogy teged is, ebben biztos lehetsz. Miert nem gondolkoztal elobb?

Hol a gyerek apja? O nem tudna 1 napot kivenni es vigyazni ra? Ismeros, barat, akarki mas?

2022. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!