Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen nagymamáról, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, igyekszem röviden leírni.

Ma a fiammal, aki 4 éves múlt az anyai mamájánál voltunk (tehát az én anyám). Nos, mamának minden baj volt, elvárta, hogy a gyerek 8:00-17:00 között egy sötét szobában legyen el, nem is nagyon ült le hozzá játszani, nem is invitálta. Én festettem, játszottam vele, holott elvileg azért szervezte ezt a napot, hogy együtt legyünk. Na de minden baj volt: ha egy csepp víz lecseppent a viaszos terítőre már visított, a gyerek segíteni akart mosogatni, nyilván egy kis víz kimegy. Erre megint a visítás volt anyám részéről a válasz, mert"hiába mutatom akkor se úgy csináloooood", pedig ügyes volt. Nem lehet semmit sem csinálni, a fiam annyit kért, hogy az emeletre felmehet-e szétnézni, természetesen nem volt a válasz. Ezek után nem aludt ebéd után, pedig minden nap szokott. A nagyanyja végig hisztizett, hogy ő így hogy pihen, amikor korán kel miattunk. Aztán nagy nehezen megengedte neki, hogy fürödjön a kádban, de ott is fél percenként rászólt, hogy üljön lefelé, ne pancsoljon(????), a gyerekem meg már annyira felcseszte magát, hogy amikor felöltöztettem "megverte" a mamáját, na itt jött a legnagyobb balhé. Hogy régen ilyen nem volt, ők ilyet nem mertek volna csinálni, stb. Itt már nekem is elgurult a gyógyszerem, de viszonylag normális hangon elmagyaráztam neki, hogy azért ilyen, mert kurvára nem lehet semmit sem csinálni, mama létére egy tunya, lusta valami, mondjuk velem sem volt különb gyerekként. Azt is mondtam, hogy a viselkedés csak egy tünet, vajon miért ilyen a gyerek? Mert pl szobanövényként kéne viselkednie, egy rohadt percre nem ment vele ki reggel amikor még hűvös volt, pedig direkt mondtam neki (én akkor elmentem ügyet intézni), nem tud mozogni, meg mindenért lecseszi, hogy várja el igaz, hogy jó legyen? Na ezek után fogtuk magunkat hazajöttünk.

Nagyon bánt ez az egész, pedig általában az anyai mamával jó kapcsolatokat alakítanak ki a gyerekek, hát ez itt nem sikerült. Hétfőn így kéne őket kettesben hagynom, mert nem lesz ovi, én viszont dolgozok. Mit csináljak, hogy anyám jobb belátásra térjen?



#Unoka-mama kapcsolat #Zsémbes mammer
2022. aug. 18. 17:01
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Amúgy még annyit, hogy a házában található kevés játékot, lapot, festéket, mindent én termeltem oda, magától eszébe se jutna, egy normális kinti játék nincs nála, pedig simán megengedhetné magának. Persze ilyenkor jön a sírás, hogy itt miért nem játszik eeeel? Évek óta hajtja, hogy majd vesz homokozót. Aha, hogyne.

Kisebb korában sem találta vele a közös hangot. Egy pillanatra se próbálja megérteni a gyereket, a lényeg, hogy az legyen, amit anyám akar és legyen kuss. Másik része viszont, hogy ő mondja mindig, hogy menjünk, csak így nem tudom minek? De kicsinek velem is ezt csinálta, csak 1000x durvábban. Rettegek a hétfőtől.

A fiam egyébként nagyon aranyos, alkalmazkodó, értelmes kedves gyerek. Bárhová el lehet vele menni, szinte hiszti korszaka sem volt.

2022. aug. 18. 17:05
 2/36 anonim ***** válasza:
97%

Elég durva amit írsz. Én a te helyedben hétfőre fizetnék valami ismerősnek, vagy esetleg egy másik kis óvodás társához átvinni (esetleg ott is fizetni a vigyázást).

Mivel nem leszel ott, lehet hogy még jobban cseszegetné szegény gyereket, ne tedd ki ennek.

2022. aug. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
A te kifakadásodért bosszút állna a gyereken, ne vidd oda többé.
2022. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Keress bébiszittert hétfőre. Ne vidd oda többet, ne bízd rá. 1-2 órára menjetek max.
2022. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Soha oda nem vinném a gyerekemet. Keress fizetős vigyázót!
2022. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

Ismerös, kb az én anyám is ilyen, úgyhogy már inkább csak ünnepekkor látogatjuk, persze ez sem jó.

Igy én már régóta nem is kérem meg hogy vigyázzon az unokára, mindig megoldjuk valahogy

2022. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%

"pedig általában az anyai mamával jó kapcsolatokat alakítanak ki a gyerekek"


Vagy nem xD Én magam szakítottam meg anyai nagyanyámmal a kapcsolatot, mert elég volt belőle és az állandó "önfeláldozásából", nyaranta 1-2 hétig, ami végül néhány napra redukálódott, míg végül semmi lett. 5-7 évesen fel sem értem egészen a vasalódeszkáig, a vasalót el sem bírtam, de mi az, hogy nem tudok vasalni. Meg mi az, hogy 7-8 évesen semmit nem tudok főzni. A bőröndben gyűrődött ruháimból néhányat ki akarta dobni, mert amellett, hogy gyűrött volt 1-2, régebbi, de még rendben lévő darabok. Hát én nem engedtem, mert mi az, hogy ki akarja dobni az én tulajdonomat - ebből is veszekedés lett. Én nagyon szerettem animéket nézni a neten, a rajzolási stílusom mind mai napig mangás, és teszem hozzá, introvertált vagyok, nem szeretek kijárni, már csak ezért 9-10 évesen érdekes volt a gép, miután kinőttem a tévé előtt punnyadást. Na de én miért ilyen hülyeségeket nézek és rajzolok, miért nem inkább egy tál gyümölcsöt, egy vázát, egy szép virágot. A tisztaságmániás nagyanyám teljesen elhűlt, hogy mi az, hogy én gyűlölöm apám nevelőapját, ő egy idős bácsi... Ja, egy idős bácsi, aki nem mosott kezet, éjjel a kádba hugyozott, a kádban mosta ki a xaros seggét, vécézés után a hűtőbe nyúlkált, anno fiatalemberként apám idejében simán hozott búzafinomliszt helyett búzadarát, nem is értette a problémát, idősebbként sem lett élesebb kés a fiókban, stb, stb, stb. Hát mi az, hogy én nem tudom anyám születésnapját (az anyámét, aki 4,5 évesen elhagyott, majd mintha átjáróház lenne az életem, 2-3x rövidebb időre feltűnt), szinte leteremtett. Gyorsan zsírosodó hajamat volt egy időben, hogy akár naponta háromszor megmosta, pedig egyszer is utáltam, hogy kénytelen vagyok. A hajam kissé egyenetlen volt hátul, a frufrum is kezdett a szemembe lógni, erre nagyanyám kényszerítette, hogy egyenesre vágja a végét, és le a frufrumat (amit mára, 18 fölött néhány évvel megnövesztettem, mert csak fodrász után állt jól). És így tovább.


"Mit csináljak, hogy anyám jobb belátásra térjen?"

Semmit nem tudsz tenni. Tényleg, igazán semmit. Ő nem látja a hibát, csak a gyereket fogja neveletlennek tartani, akinek tele lesz az összes töke nagyiból.

2022. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Kedvencem még: a gyerek kinyitja hűtőt, mert éhes, keresne magának enni valamit. Anyám: miiiiinek nyitogatooddd, belemegy a meleg levegő és tönkre meeeggyy. Ennyire hülye.

Akkor nem én gondoltam rosszul a válaszok alapján. Fizetős szitter errefelé nincs, valamit ki kell találnom pedig :( egy értekezletre nem vihetem magammal.

2022. aug. 18. 17:22
 9/36 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem se hagyd vele ott a gyereket, az senkinek sem lenne jó, te is idegeskednél.

Nálam anyám friss nyugdíjas, 10 percre lakik tőlünk. Szintén bébiszitter vigyáz a gyerekemre ha valahová nem tudom elvinni magammal. Ez van sajnos, van ilyen. Én is irigykedve nézem ahogy nagyik sétálnak, játszótereznek, strandoznak az unokáikkal most nyáron nap mint nap, ahogy én is régen az én nagyimmal. A gyerekemnek sajnos nem lesz majd ilyen élménye. Engedd el, legyen egy fix bébiszittered akit bármikor lehet hívni.

2022. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
7-es: nagyon sajnálom, ami veled történt :( nekem is a szóban forgó kedves mamával hasonló, csak plusz fizikai bántalmazás (verés, fojtogatott is 1x, rángatott állandóan), csúnyán beszélt viselkedett velem mindig, még azt is meg akarta tiltani, hogy tovább tanuljak. Persze ez nem sikerült, nekem munka mellett is összejött a diploma, gondolom ez is baja.
2022. aug. 18. 17:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!