Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen nagymamáról, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, igyekszem röviden leírni.

Ma a fiammal, aki 4 éves múlt az anyai mamájánál voltunk (tehát az én anyám). Nos, mamának minden baj volt, elvárta, hogy a gyerek 8:00-17:00 között egy sötét szobában legyen el, nem is nagyon ült le hozzá játszani, nem is invitálta. Én festettem, játszottam vele, holott elvileg azért szervezte ezt a napot, hogy együtt legyünk. Na de minden baj volt: ha egy csepp víz lecseppent a viaszos terítőre már visított, a gyerek segíteni akart mosogatni, nyilván egy kis víz kimegy. Erre megint a visítás volt anyám részéről a válasz, mert"hiába mutatom akkor se úgy csináloooood", pedig ügyes volt. Nem lehet semmit sem csinálni, a fiam annyit kért, hogy az emeletre felmehet-e szétnézni, természetesen nem volt a válasz. Ezek után nem aludt ebéd után, pedig minden nap szokott. A nagyanyja végig hisztizett, hogy ő így hogy pihen, amikor korán kel miattunk. Aztán nagy nehezen megengedte neki, hogy fürödjön a kádban, de ott is fél percenként rászólt, hogy üljön lefelé, ne pancsoljon(????), a gyerekem meg már annyira felcseszte magát, hogy amikor felöltöztettem "megverte" a mamáját, na itt jött a legnagyobb balhé. Hogy régen ilyen nem volt, ők ilyet nem mertek volna csinálni, stb. Itt már nekem is elgurult a gyógyszerem, de viszonylag normális hangon elmagyaráztam neki, hogy azért ilyen, mert kurvára nem lehet semmit sem csinálni, mama létére egy tunya, lusta valami, mondjuk velem sem volt különb gyerekként. Azt is mondtam, hogy a viselkedés csak egy tünet, vajon miért ilyen a gyerek? Mert pl szobanövényként kéne viselkednie, egy rohadt percre nem ment vele ki reggel amikor még hűvös volt, pedig direkt mondtam neki (én akkor elmentem ügyet intézni), nem tud mozogni, meg mindenért lecseszi, hogy várja el igaz, hogy jó legyen? Na ezek után fogtuk magunkat hazajöttünk.

Nagyon bánt ez az egész, pedig általában az anyai mamával jó kapcsolatokat alakítanak ki a gyerekek, hát ez itt nem sikerült. Hétfőn így kéne őket kettesben hagynom, mert nem lesz ovi, én viszont dolgozok. Mit csináljak, hogy anyám jobb belátásra térjen?



#Unoka-mama kapcsolat #Zsémbes mammer
2022. aug. 18. 17:01
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%

Valaki csak van, akit meg lehetne kérni.

Tudom, hogy ez így kényelmesebb, mert mama, de ha egyszer ennyire rossz helyen van ott?

Én nem is értem, miért viszed egyáltalán oda, ha tudod, hogy ilyen. Oké, a muszáj nagy úr, de ennyire?

2022. aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Teljesen megértem hogy el vagy keseredve, de sajnos be kell látnod, hogy valóban az a jó megoldás, ha a fiadat nem teszed ki ennek. Menjetek látogatni akkor, amikor te is ott tudsz lenni, és csak rövid időre. Idővel ha hiányzik neki az unokája, rajon,hogy már nem viszed, csak ha 'muszáj', és talán megkerdezi miért. Akkor lehet majd vele beszélni erről érdemben, addig teljesen felesleges.

En is keresnek hétfőre mast vigyázni, akár ovis társat, akár fizetős bebiszittert vagy nyári óvodát. Hosszú távon érdemes kialakitani barátságot másik hasonló korú gyermekes szülővel, és felvaltva tudjátok vigyázni a másik gyerekét szükség szerint.

2022. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
25%
Hát elég furán áll a gyerekhez az anyukád: mondjuk ha a mamánál van, kérhetne is ételt ahelyett hogy maga kutat utána. Az én négy évesem húsz percig is képes lenne ott állni a nyitott hűtőajtóban ha hagynám: azt meg tudja hogy másnál nem fitetünk kérés nélkül. Az meg hogy a gyerek kezet emel a nagyanyjára, legyen akármilyen flúgos is a nagyi, elfogadhatatlan.
2022. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
91%
Utolso: egy 4 évesnek még nem sok eszköze van kifejezni a véleményét és érzelmeit,és főleg nem fog tudni asszertív kommunikációval 8 perces kiselőadást tartani a nagyinak, hogy mi nem tetszik neki, ellenben igenis ebben a korban bőven szerezhet még kisebb-nagyobb traumákat a "drága nagyi" közbenjárására. Szóval de, teljesen normális (értsd: érthető, korához illő és egészséges viselkedésforma) ha "kezet emel" a nagyira, és igen, elfogadható, persze azzal a feltétellel, hogy azonnal tanítani kell a gyereknek, hogy ez nem a helyes viselkedés, és nem a jó módszer arra hogy kifejezze , ami bántja. De nem tartanám elfogadhatatlan bűnnek, csak egy gyerek, aki egész nap sz@rrá lett alázva. Arról nem beszélve hogy egy 4 éves nem fog tudni kárt okozni egy felnőttben puszta kézzel - nyilván idővel ezt felejtse is el mint megoldás az ilyen helyzetekre.
2022. aug. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

13: kért enni, de mama nem mozgatta meg magát, ezért ment oda magától.

A verés tényleg nem helyes, de gondolj már bele, egész nap hülyére vette a nagyanyja, a foglalkozás annyiban kimerült, hogy visított vele. Magamban kicsit örültem is, hogy ezt megkapta tőle, én annak idején nem mertem

2022. aug. 18. 17:48
 16/36 anonim ***** válasza:
88%

Na, szerinted miért verte meg anyádat a gyerek? Mert teleszaladt a mindene anyád óbégatásával és kötekedésével... Meg egy ennyi idős másképp nem tud kiállni magáért, csak így.

Én speciel anyámmal se igen állnék szóba ezek után, nem, hogy még vinni hozzá a gyerekemet, akár 1 órára is... Mondjuk nekem olyan a habitusom, hogy akár engem csesztetnek, akár egy szerettemet, akkor tetszik, nem tetszik borítom a szaros bilit, akkor is, ha az anyámról van szó. Megjegyzem, ő unoka nélkül beszélt velem ilyen stílusban, már gyerekkoromban...

2022. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
13%
"Utolso: egy 4 évesnek még nem sok eszköze van kifejezni a véleményét és érzelmeit" A négy éveseknek elég jó a beszélőkéjük a saját gyerekemből kiindulva. És az hogy agresszív, erőszakos legyen mert frusztrált , megengedhetetlen. Már kisebb korban is, de ez nevelés kérdése.
2022. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%
17-es: szerinted egy ilyen öregasszonynál hol hatásos az asszertív kommunikáció, bárkitől is? Na, hagyjuk már...
2022. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
16%
"Én speciel anyámmal se igen állnék szóba ezek után" Tehát ha a gyereked megüt egy idős embert, az idős a hibás, nem a te gyereked neveletlen, értem. érdekes, nálunk a két éves se pofozkodással fejezi ki a véleményét, ugyanis a rugdosós korszakában határozottan tiltva volt neki, és elmagyarázva hogy ilyet nem csinálunk, mert fáj a másiknak. De látom, másoknál teljesen rendben lévő ha türelmetlenségből agresszív a gyerek, és még az a hibás akit megütött... Az én ovis gyerekem miért tudja elmondani hogy ez és ez a baja, ahelyett hogy verekedne?
2022. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
14%
És mi az hogy az "öregasszonnyal"? Te így hívod a tulajdon anyádat? Ha anyám türelmetlen, hazaviszem a gyereket, ilyen egyszerű. Egy idős ember már nem úgy bírja a dolgokat, és nem úgy viseli egy kicsi nyüzsgését minta szülei.
2022. aug. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!