Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne hogy mindenkit...

Ha kiderülne hogy mindenkit kifizettek csak titeket nem, mit gondolnátok?

Figyelt kérdés

Családban nagy házfelújítás volt. Kiderült, hogy barátokat, és még családon belül is fizettek, de minket (1 háztartás 2 fő) kihagytak.

Hozzáteszem, sehová nem vagyunkeghívva sosem, bezzeg a többi. Én savasoltam a kapcsolatmegszakítást, viszont a párom azt mondja nem jó ötlet mert ha baj van csak rájuk tud számítani.

Mi legyen? Engem már korábban is bosszantottak, mert máskor is volt már úgy, hogy egy barátra hamarabb számíthattam mint rájuk.


2022. aug. 14. 13:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
86%

Elmondom neked, hogy kicsit megvilágosulj, hogy nálunk hogy volt a teljes felújítás, részben rokonokkal, barátokkal!


Ma már nem úgy mennek a dolgok, mint régen, amikor kalákában épültek a házak, oda-vissza segítséggel, csak enni-inni kellett nekik adni.

Manapság már az ember annak örül, ha van valami rokon, vagy barát, aki tisztességes szakmunkát végez és hajlandó akár milliós megrendelést is félretenni és jönni, hogy ne karácsonykor kelljen nálad vakolni, vagy vezetékeket húzni.

Ez a maximum, amit egy rokontól, baráttól kaphatsz, ingyen munkát senki nem olyan elvarázsolt, hogy elvárjon.

Viszont nyilván nem lehet egy kalap alá venni magatokat azzal a rokonnal, aki megcsinálta az egész ház villanyszerelését, vagy a komplett burkolást, míg a feleséged főzött egy bográcsgulyást. Mielőtt felhúzod magad, ez csak példa volt!

Nem tudom, hogy ti ezen a felújításon mennyi időt és milyen munkát végeztetek az asszonnyal, de lehet, hogy pár ezer Ft-al nem akartak benneteket megsérteni, majd legközelebb valamilyen hasonló nagyságú szívességgel honorálják, úgy gondolták.

2022. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen el lehet ezt dönteni. Mondjátok a rokonnak, hogy festést terveztek, kérdezzétek meg melyik hétvégén tudnak jönni segíteni. Ha nem hárítják el a segítést akkor még mindig mondhatjátok, hogy köszönitek, de most sajnos elhalasztottátok a projektet, majd később lesz, azért köszönitek, hogy jöttek volna.

Viszont ha nemet mondanak, hárítanak tudjátok hányadán álltok egymással.

2022. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
39%
Komolyan, hogy tudtál egy ilyen puha pötssel házat építeni? Őszintén! Aki ilyen lehúzó emberekhez ragaszkodik tegye, de ne csesszen már ki a partnerével, hogy belerángatja egy felújításba...
2022. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
89%

Itt azért nagyon fontos infók vannak kihagyva..

Milyen rokonokról van szó pontosan?

Kinek és mit fizettek ki? Mert nem mindegy, hogy mondjuk valaki a szomszédban lakik míg a másik 100km-re.. Nyílván akkor kifizetem a benzint..

Az sem mindegy, hogy szakember rokont fizettek e meg..

2022. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
84%
Ez volt a tanulopénz ugymond.
2022. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
Kihasználni csak azt lehet, aki hagyja magát. A pároddal kellene megértetni, hogy a családjára nem lehetne egyébként se számítani, ezért kár nekik nyalni. Nem kell velük semmit megszakítani, pusztán nemet mondani a kérésekre! Ennyi. Jogotok van azt csinálni, amit akartok, nektek is lehet saját életetek, nem kell nekik ugrálni. A nem érünk rá/már máshova eligérkeztünk/már mást terveztünk/most nem tudok segíteni kifejezések használat kellene begyakorolni.
2022. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Hova lettél Kérdező?
2022. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam már így. Kezdő zenész voltam és ingyen elvállaltam egy haknit. Után derült ki, hogy mindenki kapott fizetséget a zenekarból csak én nem. Nagy pofára esés volt. Küldtem egy rövid üzenetet a bankszámlaszámommal a szervezőnek. Nem kaptam választ, de végül is jogos, mert nem állapodtunk meg fizetségben. Azóta ha hívnak valahova az első kérdésem, hogy mennyi a fizetség.
2022. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!