Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romlik a szülőkkel való...

Romlik a szülőkkel való kapcsolatom,de mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt hogy csak én keresem őket, én megyek át hozzájuk. Kezükbe van mindig a telefon (persze kivéve amikor nem ,mert dolgoznak,főz) de azért nyomják ők is,és nem írnak,nem hívnak. Át meg csak akkor ha valamiben segíteni kéne.. pl valami annyira pici hogy nem látja vagy bonyolult valami telefonon...Rám nincs szükségük, nemntudok az ők munkájukban segíteni,traktorozás, szerelésben.... Pedig talán azt várják hogy mindig mi menjünk és nekik segítsünk (?!) mert azért dolgoznak hogy amit elérnek azt nekünk adják (?!) Közbe nem is boldogokat, nem is jó a kapcsolatuk, rengeteget veszekedtek és veszekednek, aztán mind2 magába őrlödik.... Lehet sose tudtak szeretetet adni mert ők egymást se szeretik (?!) ...

Gyerekként se volt sok kirándulás, talán 2-3 évente valami közeli hely ,vagy 1 falunap, mert anyám menni akart ,vele néha strandoltunk gyerekként, nagyobbként meg tesokkal csavarogtunk ,messzebbre is több éjszakára is . De minden el van veszve, már egy beszélgetés is nehéz...


Van több tesóm is, 4en vagyunk,2 idosebb es en meg öcsém, 1 messzebb lakik ,őt néha hivosgatják telefonon,másik azért mert gyerekek vannak bár azért nem viszik túlzásba ott se a oda jarkalalast, de mennek ,segitenek nekik ,visznek ezt azt, meg 1 aki ott lakik és ő is rosszul érzi hogy nem foglalkoznak vele,segitsegét kérik munkába mert fiu és vele beszél a leglekezelőbben.. Aztán én aki a barátjával él kb a szomszédban... Es csak akkor beszélnek, beszélgetnek velem amikor kint vagyok az udvaron és arra járnak véletlen, vagy én át megyek... Most 1hete tuti nem mentem,de lehet van 2is és nem hívnak telon se ... szóval egyre jobban bosszant és nincs kedvem még úgy se át menni mert csak mérgesen mennék.. Családi össze jövetelt se csinálnak,ha ne talán igen akkor apám a vejeivel beszélget végig, anyám unokákal... Bár testvérek se csinálnak semmi össze jövetelt... 1 akit hívnaktelon, régebben megszakította mindenkivel a kapcsolatot és velem azóta nem beszél,nagyon minimálisan csak mint 1 idegennel,nem jön meg nem megyek hozzá, de azóta újból jár anyámékhoz meg ők is epitkezni ,meg a másikhoz ahol kis gyerekek vannak.. akinek kis gyerekek vannak ott mindig ők vannak a központba meg megy a hiszti ,már nem beszéltem az anyjukkal(tesom) nagyon rég, kettesben meg még régebben pedig vele osztottam meg gyerekként mindent, legjobban, aztán aki otthon lakik szokott jönni ha hívom, meg ide oda , kajálni, neki nincs még kapcsolata sem,mindig dolgozik... Szüleinknek csak az számít hogy dolgozzanak ,sosincs idejük ránk , mindignmennek tovább, hozzám be se jönnek, akármikor jöttek is amikor mondtam h jöjjenek mert szülinap névnapot tartanánk 1 vagy 2 óránál tovább nem is maradtak ... Annyira kivagyok sokszor a családomtól, hogy már rég nem a régi,nem össze tartó, nincs semmi ami össze tartaná.


En is dolgozok, ott emberek között vagyok. Jó barátaim igazán nincsenek, vannak akikkel szoktam néha talizni meg csavarogni de inkább szükségem a családomra lenne.


Barátomnak meg nincs is igazán .. Neki rosszabb, nem akarok már neki panaszkodni hogy engem mi bánt. Ő vele kis gyerekként se foglalkoztak, mamánál nőt fel.


Múltkor (2 hete) szabadságon voltam, és csak össze futottam apámmal párszor és kérdi nem dolgozok ,mondom nem szabadságon vagyok, aztán de jól megy már neked. És aztán másik nap is ugyanez... De meg se állnának ha át megyek se, jönnek mennek én meg követem őket hogy beszélgessünk.. Állatok etetés ,szerelés ,építkezések, stb ilyesmik. És ahogy végzik a dolgukat én megyek utánuk ,úgy képzeljétek 😅😂😂...


Nagyon család centrikus voltam, szuper gyerekkorom volt mert meg volt mindenem,anyagilag,és elvoltam mert mindig voltak barátok tesok akikkel játszottam beszéltem szóval nem éreztem akkor hiányt.


De most ,annyira stresszes is vagyok ezek miatt is. Régen is volt hogy veszekedtek, otthon laktam és próbáltam én megoldani az ők problémájukat, segíteni egymást megérteni. Pedig nem nekem kellett volna .. Es látom rájuk most se megy ... Nem tudom milyen infót irhatnék még amiből jobban megértenétek engem ...


Lesz e ez jobb ? Tartsam magam hogy nem megyek hátha egyszer csak jön a kérdés hogy mi van velem ?


Sose voltunk ölelgetös, puszilgatos család de azért éreztem hogy ha aggódnak, hivtak ha elmentem valamerre és mikor megyek haza stb... Most meg semmi , 25 vagyok és bakker nincs családom, néha úgy érzem... Es ha elköltöznék úgy érzem nem hívnám őket véleményt kérni hogy segítsenek jó e a ház vagy segíteni javítani, mint nővéreméknek mennek, de nekem nem az kell hogy dolgozzanak velem vagy nálam, vagy pénzt adjanak vagy rám hagyják amit ők értek el

... Sokszor sírok is ha erre gondolok ...



2022. aug. 13. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Elég szomorú,sajnállak ha lesznek gyerekeid te másképp állj hozzájuk akkor biztos boldog család lesztek
2022. aug. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy másképp fogok ha egyszer lesz. De én szeretném azt is ha nagyszülőkhöz járhatnának, meg testvérem gyerekeihez, unokatesos programok . Mint anno nekem is.. De csak egyre rosszabbul állunk érzelmileg...
2022. aug. 13. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz lessz ahogy leírtad a családodat hát nem irigyellek,de szurkolók hogy minden rendbe jöjön
2022. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy érzelemsivár család. Nem lesz jobb, ők ilyenek. Felnőttél, aztán mintha régi szomszédok lennétek. Ne keresd őket, nem érdekled a szüleidet, testvéreidet, a segítségedre pedig így ne tartsanak számot. Ez egy rosszul funkcionáló család volt, annak ez a következménye. Dolgozz azon, hogy megalapítsd a saját családodat, ahol már lesz szeretet, mert csakis tőled és a leendő párodtól függ.
2022. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Elég hosszú lett, ezért válaszolok alapból.

Ha romlik a kapcsolat valakivel, előbb alaposan át kell gondolni azt, hogy mik okozzák ezt. Aztán, hogy lehet-e azokon változtatni és hogyan. Az idő is segíthet, ha lelépünk egy időre a másik félben és magunkban is így tudatosul, hogy mennyire rossz a másik hiánya.

Nem mondom addig soha azt, hogy adjuk fel, kell küzdeni, amíg van remény. Ha nincs remény, akkor vége.

2022. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Azért más mint régen, mert már úgy vannak vele, hogy felnőtt vagy. Biztos az is benne van, hogy nem akarnak a nyakadon lógni. De az is, hogy te viszont még nem váltál le róluk eléggé, hiába vagy 25 éves. És mivel eleve sose voltatok ilyen ölelgetős-puszilgatós család, hát ez most már nem nagyon fog változni... :) De ne add fel, mondogasd nekik, hogy mit szeretnél, hogy neked hogy lenne jobb, hívjad őket, stb., mert ha most nem mennek, egyszercsak már nem fognak tudni menni, mert túl öregek lesznek... Nálunk már itt tart a történet... És tényleg fáj, ha belegondolok, nem csak az, hogy most nem jön, hanem hogy akkor se jött, amikor még tudott volna, mert tudott menni... :(
2022. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Innentől kezdve járjon át a többi tesó, vagy, aki akar, ennyi.

Legyen előtted a szüleid mintája, mint ellenpélda és legkésőbb a terhességed alatt kezdj el egy neked szimpatikus szakemberhez járni.

2022. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Ez mindig több emberen mulik szoval nem csak te vagy a hibás, illetve megoldást is mindkét oldalnak kell akarni.
2022. aug. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!