Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hibákat követtek el...

Milyen hibákat követtek el szüleitek a nevelésetekben, amire azt mondjátok, hogy "én ezt nem így fogom csinálni ha szülő leszek"?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 17:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim szerettek, de sosem öleltek meg, nem mondták, hogy szeretnek, sosem játszottak velem (egyke vagyok, így még szörnyűbb volt), sehová nem engedtek, nem tanulhattam zenét, nem sportolhattam, gyakorlatilag a négy fal közé zárva éltem, még nyáron is, mert mindketten dolgoztak.


Tanultam belőle és a kisfiammal a mai napig a szőnyegen hasalva játszunk, akár kisautókkal, akár a legóival, vagy csak birkózunk, ökörködünk. Napjában többször megölelem - ő is igényli, időnként odafut hozzám egy gyors ölelésre és már szalad is tovább :=), pedig már 8 éves nagyfiú -, sokszor elmondom neki, hogy mennyire szeretem. Tanulhat zenét, sportol, az utcában több barátja is van, akikkel sokat játszhat, a gyerekek szeretnek hozzánk jönni játszani, mert, ahogy egyszer mondták: itt mindig jó a hangulat :=). Hétvégenként és nyáron igyekszünk a lehető legtöbb közös programot szervezni.

2010. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%
Én rögtön ott kezdem hogy nem szülök gyereket. Utáltam nélkülözni és osztozkodni hiába volt szeretetteljes légkör. Meg különben sem szeretem a gyerekeket.
2010. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A szuleim nagyon egeszsegtelenul taplalkoznak mai napig es en is abban nottem fel. En meg 17 evesen sem tudtam semmit a taplalkozasrol, akkor kezdtem el olvasni rola, mert tulsulyos voltam kiskorom ota es a csaladban ugy neveltek, hogy aki kover, az a jo, ugye a kinti vilag meg ennek az ellentete es nagyon sok problemam volt ebbol. Szerencsere annyira nem koverek, anyu 80 kilo, nem 100, apu sem 100, igazabol nem esznek sokat meg sokat mozognak, csak amit esznek, az mind egeszsegtelen. Meg az sem tetszett, hogy nem vettek komolyan, mikor szerettem volna megtanulni egy hangszeren, nem irattak be zeneiskolaba, de amugy mindent megtettek, szoval sok mindenben jo peldat mutattak es mas emberek is szoktak toluk kerdezni, hogy hogy neveltek ilyen jo gyerekeket meg hogy van bennuk ennyi szeretet. Akkor latja az ember a kulonbseget, mikor megismer mas csaladokat. A ferjem csaladja nem ilyen volt, mint a szuleim, de mar nagyon sokat valtoztak, mert lattak a szuleim peldajat (ezt ok mondtak). Szoval van olyan, hogy a jo hat a rosszra es a rossz eszreveszi magat, megvaltozik. Nem semmi hatas ez. Szoval termeszetre ilyen jo emberek a szuleim.
2010. szept. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyebkent visszautalva egy elozo valaszra - az nagyon fontos, hogy a gyerek reszt vegyen a hazimunkaban sajat maga szamara. A ferjem 28 evesen egy polot nem tudott osszehajtani, nem is akarta osszehajtani...anyukaja nagyon megbanta, hogy mindent megcsinalt es mondta, hogy igazabol lusta volt o, mert megtanitani, kivarni, amig rendesen megcsinalja, sok ido es o inkabb megcsinalta a gyerekei helyett. Hat az is nagy hiba es igazabol nem jotet dolog, hanem turelmetlenseg, lustasag, aztan a felnott (foleg, ha ferfi) meg alapveto dolgokat sem tud, aztan agglegenykent hogy foz, takarit? Az en ferjem agglegenykent nem tudott semmit csinalni. Szerintem ez egy szegenysegi bizonyitvany a szulonek es ezt az anyukaja is elismeri.
2010. szept. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
faterom érzelmi zsarolása, óriási nagy hiba volt. nem volt apa sohasem. na én olyan férjet választottam magamnak, akiből első osztályú apuka lesz. a másik, hogy én következetes és egy picivel szigorúbb leszek, mint amilyenek velem voltak.
2010. szept. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Bármi áron jó körülményeket fogok neki biztosítani, ha kell, illegális úton szerzem meg a pénzt, de nem fogom hagyni, hogy hiányt szenvedjen.


Ezen felül arra fogok törekedni, hogy ismerjem annyira, hogy tudjam, hogy mi az, amitől egy életre megutálna és nem fogom elkövetni.

2010. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!