Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel támogattak benneteket a...

Mivel támogattak benneteket a szüleitek?

Figyelt kérdés

Engem nagyjából semmivel. Két testvérem van. Anyám sokszor elmondta gyerekkoromban, hogy neki mennyi mindenről lekellett mondania miattunk és mennyire bánja, hogy megszült.


Sose éreztem, hogy támogatnának. Lehúztak mentálisan, érzelmileg, anyagilag is. 16 éves korom óta jártam diákmunkára. A fogszabályzómat ebből a pénzből rakattam fel, de előfordult, hogy apám ellopta a pénzem. Szallagavatóm nem volt, osztálykirándulásra nem fizettek be. Nyelvtanárhoz nem járattak. A továbbtanulásról lebeszéltek: sose felejtem el, hogy leültettek és anyán halál komolyan megkért, hogy eszembe ne jusson egyetemre menni, mert neki erre nincs pénze. Se jogsi, se nyelvvizsga, se semmi. Rossz ruhákba jártam, nem kaptam zsebpénzt. 18 éves korom óta külön lakom tőlük.


Azóta sokat dolgoztam és elvégeztem egy egyetemet. Le nyelvvizsgáztam. Megszereztem a jogsit. Nagyjából össze szedtem magam, de például arra esélyt se látok, hogy valaha saját lakásom legyen. De a szívem mélyén nagyon haragszom rájuk, hogy szerintük annyiban merült ki a szülői feladatuk, hogy lakhattam a házukban és 18 alatt nem vágtak ki az utcára.


Szóval, nem láttam magam előtt normális példát. Mi lenne az elfogadható támogatás egy szülő részéről?



2022. aug. 10. 13:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a történteket, nagyon szomorú volt olvasni.

Én szerencsés vagyok, a szülem támogattak. Nálunk úgy működött, hogy az alap dolgokat simán megvették nekem, ha nekem az nem felelt meg és jobbat akartam, akkor azért kellett dolgoznom (pl.jobb laptop), szerintem ez nagyon korrekt volt így. Egyetem alatt a bérelt szobámat is fizették, plusz 0-28 éves koromig plusz biztosítást is. Jogsit kifizették nekem (bár azt nem is kértem, ők akarták hogy legyen), nyelvvizsgákat is.

Autót, lakást nem kaptam, de nem is fogadtam volna el szerintem.

Nagyon hálás vagyok és remélem hogy lesz lehetőségem nekik viszonozni ezeket valahogy. (Eddig nem fogadtak el tőlem semmit egy-egy ajándék nyaraláson kívül)

Szerintem ilyen egy jó szülő. Volt némi szigor, nem kaptam legújabb iphonet évente, de amire szükségem volt azt mindig megkaptam.

Ha lenne gyerekem, én is azon lennék hogy minél nagyobb biztonságban indulhasson el a saját életében, ebben támogatnám ahogy tudnám.

2022. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem felneveltek,elviselelik a mentális problémáimat 23 évesen és velük lakom.Nem annyira szoktam kimutatni,de csak ő miattuk élek most is.Nagyon szeretném meghálálni nekik,pl hogy megcsináltattom édesanyám fogait,ami kiskorom óta rossz állapotba vannak neki sajnos.Ez most ilyen célom lett.
2022. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!