Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel támogattak benneteket a...

Mivel támogattak benneteket a szüleitek?

Figyelt kérdés

Engem nagyjából semmivel. Két testvérem van. Anyám sokszor elmondta gyerekkoromban, hogy neki mennyi mindenről lekellett mondania miattunk és mennyire bánja, hogy megszült.


Sose éreztem, hogy támogatnának. Lehúztak mentálisan, érzelmileg, anyagilag is. 16 éves korom óta jártam diákmunkára. A fogszabályzómat ebből a pénzből rakattam fel, de előfordult, hogy apám ellopta a pénzem. Szallagavatóm nem volt, osztálykirándulásra nem fizettek be. Nyelvtanárhoz nem járattak. A továbbtanulásról lebeszéltek: sose felejtem el, hogy leültettek és anyán halál komolyan megkért, hogy eszembe ne jusson egyetemre menni, mert neki erre nincs pénze. Se jogsi, se nyelvvizsga, se semmi. Rossz ruhákba jártam, nem kaptam zsebpénzt. 18 éves korom óta külön lakom tőlük.


Azóta sokat dolgoztam és elvégeztem egy egyetemet. Le nyelvvizsgáztam. Megszereztem a jogsit. Nagyjából össze szedtem magam, de például arra esélyt se látok, hogy valaha saját lakásom legyen. De a szívem mélyén nagyon haragszom rájuk, hogy szerintük annyiban merült ki a szülői feladatuk, hogy lakhattam a házukban és 18 alatt nem vágtak ki az utcára.


Szóval, nem láttam magam előtt normális példát. Mi lenne az elfogadható támogatás egy szülő részéről?



2022. aug. 10. 13:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%

Addig biztosítottak nekem mindent, ami az élethez kell, amíg nem kaptam meg az első fizetésemet (diplomával a kezemben). Koli, nyelvvizsga, kevés zsebpénz, kaját mindig pakoltak nekem, az kitartott kb csütörtökig.

Most (sok évvel az egyetem után) adtak kamatmentes kölcsönt lakásra, mert hiányzott 3 millió. A törlesztőt is én szabhattam meg. Óriási segítség volt ez.

2022. aug. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
Jogsi
2022. aug. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

10,

egy egy szobás panelről van szó. Nem itt képzelem el az életem hosszú távon. De valóban segítség a párom szüleitől, hogy itt lakhatunk.

2022. aug. 10. 20:28
 14/22 anonim ***** válasza:
97%
Atyavilág..akkor ezek szerint nagyon kilógok a sorból. Nekünk (többen vagyunk testvérek) kifizettek minden olyasmit amire szükségünk volt (fogszabályzó, különórák, külföldi utak,jogsi,stb) Ruhákat 15 éves korunk után nem vettek, hanem évente kétszer kaptunk 100-100000 forintot és mi vásároltunk magunknak.17 évesen mindegyikünk 3 millió értékű (használt) autót kapott.18 évesen egyetem miatt albiba mentünk, amit fizettek. 20 évesen megkaptuk az első lakásunkat és havi támogatást ,ami egy jó fizetéssel felér.Amit a mai napig kapunk .Na mindegy, nem sorolom, nem akarom itt feszíteni a húrt tovább.33 éves vagyok. Nem herdáltunk el semmit, megbecsüljük amit kaptunk, gyarapítottuk a kapott javakat. A szüleimet is támogatták anno a nagyszüleim és őket is a saját szüleik annakidején. Nálunk az az elv, hogy segítik a gyerekeket a szülők, hogy fiatalon is élvezhessék az életet, ne pedig megszakadjanak a gürizésben. Kívánok mindenkinek hasonló szülőket.Úgy látom szerencsés vagyok, mert nem az átlag magyar hozzáállása van a szüleimnek a gyerekekkel kapcsolatban (ez a kb. felnő az a gyerek, mint a gaz, magától) És mi nem vagyunk gazdagok, sokkal jobb anyagiakkal rendelkező ismerőseink vannak. Ja, és nem politizálunk, ha esetleg valaki ennek tudná be a helyzetünket.
2022. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Lakhattam otthon és megkaptam az árvaságit egyetem alatt, hogy abból gazdálkodjak.


Öhm, köszi, egy élmény volt hideg kaján élni :D

2022. aug. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Lazy Lover ***** válasza:
100%
Sajnos semmiben én is most iszom a levét soha de soha nem fogom megbocsátani nekik
2022. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Lakhatás meg kaja... De mikor kértek 500.000-et, azt végül nem adták vissza, mert "lelaktam". Jogsit sem fizették. Egyetemre küldtek, -fizessem magamnak- de nem ment. Állandó családi vita, anyám meg apám többször estek egymásnak akár az utcán is, "otthon" napi szinten ment az ordítozás, így nem tudtam tanulni. Apai nagypapámék viszont ahogy erejük telt segítettek. Vagyis kölcsönös, mert amúgy már én hordom őket orvoshoz, én járok bevásárolni, gyógyszert íratni, stb. Rámhagyják a házat is (az eltartásért cserébe), illetve amikor vettem a sajátot, akkor is adtak egy milliót, és egyet kölcsön. (Tudom, nem sok, de pont annyi kellett, és jobb volt mint hitelt felvenni, erejükből ennyi telt, apámék őket is meglopták...)

Úgyhogy még én is a szerencsésebbek közé tartozom, sokak még ennyit sem kaptak. Nagyszüleimnek pedig örökké hálás leszek.

2022. aug. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Undorító ez a "lelaktad", Megetted, ,stb. duma. Mintha nem lenne kötelességük , ha már vállalták a szerencsétlen gyereket. Ahogy olvasom a hozzászólásokat,úgy érzem, leginkább a szeretet hiánya okozza a problémákat.

Nem tudnak szeretni ezek a szülők? Végülis akarták azt a gyereket, nem?

2022. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ember (?) van úgy, hogy a gyerek szolga. Öcsém is ilyen. Nagyon jól keres, de rengeteget is dolgozik, mégsem halad. Apuka meg a sokadik milliós lovát veszi, de még ráülni sem mer... Persze rendezni is öcsém rendezi... Ő jó, mert nincs önálló akarata. Amit mondanak, azt csinálja. Persze néha kapja az ívet így is, de utána megint megveszik valamivel... Én nem tartom velük a kapcsolatot, majd most kéne kérni apámtól egy születési anyakönyvi kivonatot, kíváncsi leszek, ideadják-e.
2022. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Senior Séf ***** válasza:
100%
Még a colstokot is saját pénzemen vettem, amivel megmértem, mekkpra lófasszal támogattak.
2022. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!