Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel támogattak benneteket a...

Mivel támogattak benneteket a szüleitek?

Figyelt kérdés

Engem nagyjából semmivel. Két testvérem van. Anyám sokszor elmondta gyerekkoromban, hogy neki mennyi mindenről lekellett mondania miattunk és mennyire bánja, hogy megszült.


Sose éreztem, hogy támogatnának. Lehúztak mentálisan, érzelmileg, anyagilag is. 16 éves korom óta jártam diákmunkára. A fogszabályzómat ebből a pénzből rakattam fel, de előfordult, hogy apám ellopta a pénzem. Szallagavatóm nem volt, osztálykirándulásra nem fizettek be. Nyelvtanárhoz nem járattak. A továbbtanulásról lebeszéltek: sose felejtem el, hogy leültettek és anyán halál komolyan megkért, hogy eszembe ne jusson egyetemre menni, mert neki erre nincs pénze. Se jogsi, se nyelvvizsga, se semmi. Rossz ruhákba jártam, nem kaptam zsebpénzt. 18 éves korom óta külön lakom tőlük.


Azóta sokat dolgoztam és elvégeztem egy egyetemet. Le nyelvvizsgáztam. Megszereztem a jogsit. Nagyjából össze szedtem magam, de például arra esélyt se látok, hogy valaha saját lakásom legyen. De a szívem mélyén nagyon haragszom rájuk, hogy szerintük annyiban merült ki a szülői feladatuk, hogy lakhattam a házukban és 18 alatt nem vágtak ki az utcára.


Szóval, nem láttam magam előtt normális példát. Mi lenne az elfogadható támogatás egy szülő részéről?



2022. aug. 10. 13:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Engem is ugyanúgy “támogattak” mint téged. Mi is hárman vagyunk testvérek, annyival jobb volt a helyzet, hogy a szalagavatós költségekbe és az osztálykirándulásokba ők beszálltak, de utána hetekig hallgattuk, hogy minek kell ilyen sz@rságokra költeni. Az egyetemet nem végeztem el, mert nem bírtam tovább a folyamatos munka és tanulás kombót, de azóta bedolgoztam magam egy jó pozícióba, jó fizetésért (igaz, sokszor félholtan is dolgoztam kb., de megérte), most veszünk lakást (természetesen hitellel), és úton az első kisfiunk. Nagyon sok mindent értünk el azóta a férjemmel, aki hasonlóan sz@r anyagi helyzetből jött…. a szüleink azóta sem értik, hogy mi volt a problémánk, hiszem ők “felneveltek” minket. Hát ez van. Igyekszem jobban csinálni a saját gyerekemnél. Édesanyám borzalmasan szeret minket, vele az volt a baj, hogy ő megálmodta a nagycsaládot, és hiába nem volt rá pénz, akkor is megszült három gyereket. A felfogása még most is ugyanez, hogy a testvérek a legfontosabbak a világon. Apám egy gyökér, nem is tartom vele a kapcsolatot. Igazából a hülye hozzáállásaikkal sokszor majdnem tönkretették az életem, normális kamaszkorom nem volt, mert kb. 0-24 dolgoztam a középiskola mellett is, de már nem érdekel. Felhúztuk magunkat a semmiből egy szép életszínvonalra, és ez a lényeg. :)
2022. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%
Nézd, ha neked egy lakást sem sikerül összehozni, akkor miből gondolod, hogy apádéknak a sajátjukon kívűl még minden gyerekenek kiszopnak egyet a kisujjukból?
2022. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Metionin ***** válasza:
92%
Érettségiig lakhattam náluk és egyetem alatt míg kolis voltam, az első pár évben még lehetett ott pár cuccom. Utána azoknak is menniük kellett. Szóval ja, kb. ugyanaz a szar csak nekem nem lett testvérem, szerencsére.
2022. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Engem sem támogattak, a szüleim elváltak kiskoromban, apám nem tartott igényt rám, anyám újra házasodott, ebből lett egy testvérem, aki mint közös gyerek sokkal többet kapott mint én. Ő kapott nyelvtanárt, megfelelő oktatást, fogszabályzót. Én hozzád hasonlóan, 15 éves koromtól dolgoztam, 18 évesen elköltöztem.


Anyai nagymamámtól kaptam támogatást már felnőtt koromban, neki két lakása van, az egyikben él, a másikat nekem adta. Ezért mérhetetlenül hálás vagyok neki.

2022. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Semmi olyat nem kaptam, ami ne lett volna a kötelességük.
2022. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Mindig kaptam tőlük szezonális ruhákat, kifizették a jogsimat és jelenleg segítenek a felsőfokú tanulmányaimban. Kolis vagyok, de egy kicsit besegítenek anyagilag. A ruhákat már magamnak veszem, meg egyéb dolgot amire szükségem van. Én is magamnak rakattam fel a fogszabályzót. Autóra is gyűjtök, most az lenne a soros.

Mai világban, hitel nélkül, szülői hátszél nélkül nem fogsz tudni ingatlant venni. Vagy örökölsz, vagy gazdag a családod, vagy gyűjtesz és veszel hitelre. Ezek az opciók. Anyám örökölt egy házat, abból a tesómnak vett egy lakást. Nekem szerintem már nem fog megjárni egy ekkora segély, de végülis otthon tervezek élni és gyűjteni az egyetem után mindaddig, amíg nem lesz komoly kapcsolatom.

21/Lány.

2022. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
6-os vagyok. Azt hozzátenném, hogy anyám egy szuperhős. Felnevelt két gyereket úgy, hogy az apám nem dolgozott(betegség miatt). Anyám lediplomázott, 2 szakvizsgát végzett, megtanult 40 fölött egy idegen nyelvet, hogy külföldön dolgozhasson és egyedül eltartott 3 embert.
2022. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

1. Ne is mond 1-es... Az én anyám eleve 5 gyereket akart. Szerencsére csak három sikerült nekik. Gratulálok, hogy sikerült kijönnötök ebből a hátrányból! Mi még nem tervezünk babát a párommal, de ha majd szeretnénk, akkor mindenképpen keresek egy pszihológust, hogy rendbe tegyük a 'szülőről' alkotott elcseszett képemet.


2-es, nem várom, hogy a 3 gyereknek vegyenek 3 lakást 2022-ben. Támogathattak volna sok egyébb módon is az évek alatt, például hogy a nehezen megkeresett zsebpénzemet nem veszik el, vagy nem fogszabályzásra kell költenem. De mondjuk amikor elronlott a mosógép otthon, akkor elvárták, hogy az összes gyerek szálljon bele a mosogépbe, mert ez az alap elvárás egy 16 éves kölyöktől. Mindig is rosszul bántak a pénzzel, főleg apám. Ha pénz állt a házhoz, akkor hülyeségekre lett elköltve.


3-as, anyám rendszeresen fenyegetett, hogy kirakja a cuccaimat a cigányoknak (amikor már nem laktam otthon, de volt ott még pár cuccom). Egyszer ki is zárt otthonról, nem engedett be a cuccaimhoz. Rendőrt kellett hívnom.


4, nálunk is az anyai Nagypapa támogatott, ahogy telt tőle. Minden évben adott nekem valamennyi pénzt. Sajnos tavaly nyáron meghalt... Ő volt az, aki látta az anyám hibáit és hogy mennyire rosszul menedzseli az életét.

2022. aug. 10. 16:32
 9/22 A kérdező kommentje:

6, örülök, hogy vannak ilyen példák is.


Jó olvasni ilyen példákat, írjatok nyugodtan. Kíváncsi vagyok, hogy megy ez másoknál, mert nálunk tényleg mindig az volt az ultimate érv, hogy 'ha nem tetszik, ellehet költözni'. Meg legyünk hálásak, hogy kapunk enni (de volt, hogy anyám eldugta a kaját, mert haragban voltunk). Anyám egy igazi dráma quenn volt, volt hogy hetekig nem szólt hozzánk, mert megsértődött.


Párom példáját látom: fizették neki a nyelvtamfolyamot, nyelvvizsgákat. Fogszabályzót, jogosítványt. Kapott egy autót. Kapott egy egyszobás lakást, most itt lakunk. Őszintén, párom szülei többet támogattak, mint a saját szüleim. Sokszor még most is ledöbbenek, hogy lehet így is támogatni a gyereket és nem folyton azt éreztettni vele, hogy egy teher a létezése.

2022. aug. 10. 17:08
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
És akkor miért is vágysz saját lakásra ha van a pasidnak? Örülj, hogy beletehetted a fenekedet a készbe...
2022. aug. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!