Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Elmesélem lennt.

Figyelt kérdés

Az anyám már pici koromban otthagyott a nagymamámnak. De közbe-közbe visszajött, tehát nem távolodtunk el annyira, mint más ilyen helyzetben. Igazából jóba lettünk. Egy időben elköltözött Pestre, de legalább írt képeslapot, küldött ajándékokat h közbe is gondol rám(pizsiket,matricákat mert akkor még gyűjtöttem meg egyéb sok kis kedves dolgot amiért nagyon odavoltam.) 6-7 éve már itt lakik egy közeli faluban. Azóta már van 2gyermeke, akiket nevel. Elég szegényes környezetben élnek. Egy időben sokszor jártam le hozzá, elég jó volt a kapcsolatunk, de ő csak akkor jött hozzánk, amikor a mamától kellett neki valami(pénz,étel,stb.) Pár hónappal ezelőtt is jött, de szintén csak ezért. És hozzám a szobámba csak akkor jött be amikor ment haza és beköszönt, semmi kérdés h hogy vagyok vagy valami. Akkor nagyon megsértődtem rá, de ő erről nem tud, mert nem mondtam el neki. Csak rájöttem arra, h ez nem normális, és h talán nem is jelentek neki semmit...

Azóta nem keresem. De ő sem,vagyis ő eddig sem keresett különösen. Sajnos nagyon hiányzik, pedig azt sem tudom milyen egy igazi anya. Azon gondolkodom, h írok neki egy levelet amiben leírok mindent. Szerintetek??


2010. szept. 22. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ahogy olvastalak, az jutott eszembe, hogy tenyleg nem nagyon erdekelheted ot es ez gyerekkent biztos, hogy nagyon rosszul eshet neked. Az en ferjemnek az apjaval volt hasonlo kapcsolata, tobb, mint 1 evtizedig nem lattak egymast. Az apja olyan volt, hogy nem kereste, ha ot nem kerestek. Mikor osszehazasodtunk, megkertem a ferjemet, hogy vigyen el hozzajuk, azota pedig joban vagyunk, folyamatosan probalunk mi is erofesziteseket tenni, hogy keressuk ot, igy most mar o is keres. Szoval megprobalhatod, hogy te keresed es elobb-utobb o is kozelebb kerulhet hozzad. Fontos, hogy tudasd vele, hogy hogy erzel, mert lehet, hogy o maskepp eli ezt meg es nem latja, hogy mekkora fajdalmat okoz neked. A level jo otletnek tunik, bar en a helyedben szemelyesen beszelnek vele, hogy ne legyen semmi felreertes es egybol lasd a reakcioit es halld, hogy mit mond.
2010. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
19éves vagyok. Igen! még gyerek. Azért nem szeretnék levéllel indítani, mert tudom, nem engedné h végig mondjam. És igazából nincs olyan hely ahol kettesben tudnánk beszélni.
2010. szept. 22. 21:57
 3/9 Funktasztikus ***** válasza:
az ilyen nem anya már bocsi:Sapukád nincs?
2010. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De van és nagyon szeretjük egymást. De ezzel ugye te sem arra gondolsz, hogy akkor muszály beérnem azzal, hogy van egy apukám aki nem is lakik velem!?
2010. szept. 22. 22:08
 5/9 anonim ***** válasza:
jó ötletnek tartom, hogy leírd a problémád. mindenképpen meg fogsz könnyebbülni, még akkor is, ha nem adnád neki oda sohase..
2010. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem is írd le az összes dolgot amit akarsz :) küldd el neki..majd csak rádöbben arra a dologra :)
2010. szept. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon eröltetném vele a dolgot.

Saját anyukáját csak arra használja hogy legyen aki ad neki amikor kell, hozzád meg be sem köszön?

Pedig ért a gyermeklélekhez, tudja hogy ez neked mennyire fájhat, ugyanis van még két gyereke rajtad kívül, akiket úgy vettem ki a szavaidból hogy ő nevel.

Sztem a következő lenne az eredménye a próbálkozásodnak:

Egy ideig semmi változás, majd mikor már te is dolgozol, akkor téged is megkörnyékez hivatkozva a leveledre. Hogy valójában te is mennyire hiányzol neki, mindig is hiányoztál... És akkor már nem csak az anyukájához fog menni mikor kell valami, hanem hozzád is. Felváltva. De csak akkor. Épp úgy mint most az anyukájához.

Bocs hogy ezt írtam.

2010. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen írj neki!
2010. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írj, és add is oda. Magadnak tartozol annyival, hogy adsz egy esélyt a kapcsolatotoknak. Ha szerencséd lesz anyád csak nem tudta, hogy mit jelent neked, hogy mennyire vágyódsz a figyelmére, törődésére. Valószínű, hogy azt gondolta, nagymamádnál mindened megvan, nincs szükséged rá.

Tapasztalatból mondom, hogy nem múlik el a hiányérzet idővel, sőt..

2010. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!