Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy a szüleim még...

Úgy érzem, hogy a szüleim még egy kevés ideig eltarthatnának vagy velem van a gond?

Figyelt kérdés

18 vagyok, lány, idén érettségiztem, bejutottam egyetemre, de a szüleim állandóan elvannak azzal, hogy kereshetnék már.

Apámnak vannak ismerősei, akiktől megkérdezhetné azt, hogy nem kellene neki alkalmazott, de nem kérdi meg.

Kb. 2 hónapja keresek munkát, sehol nem igazoltak vissza eddig semmit.


Én tényleg próbálok valamit csinálni, hogy pénzt keressek, de fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Szüleim el tudnának tartani, de nekik így könnyebb lenne.

Itthon minden nap főzök, takarítok és végzem a házimunkát, egy héten max. 2,000 költök el.

Ez akkora nagy dolog lenne számukra, ha nem minden nap azt hangoztatnak?


2010. szept. 22. 21:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%
Nagy lány vagy már,miért nem keresel Pesten munkát?1 hónapig/az első fizuig/csak befogad valamilyen ismerős vagy rokon.Utána irány az albérlet,többen is szoktak 1 lakást bérelni,úgy már nem drága,aztán meg majd kialakul.Az első lépések a nehezek,utána könnyebb lesz.Külföldre menni dolgozni csak úgy érdemes ha van ismerősöd/kint/ és elfogadhatóan beszéled a nyelvet.Ne keseredj el,mindig van járható út.
2010. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs Pesten rokonom és nem is engednének el, mert egyetemre kell járjak, de nem értem, akkor miért nem támogatnak.
2010. szept. 24. 12:58
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A te szüleiddel valami nincs rendben. Mi sem vagyunk jómódúak, de a kutyánkkal jobban bánunk, mint ők a saját gyerekükkel...
2010. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Elindulhattal volna az egyetemre es a kolleszban laktal volna, es ott kapsz is havonta pent.

Ebben En most nem vagyok jaratos, de az egyik ismrosom lanya igy csinalta,

tehat az elso evet igy csinalta, de kozben elvegzett 1 mukormos tanfolyamot, es az iden, mar a munka mellett tanul!

Ne keseredj el, es ne foglalkozz a szuleiddel, hogy Ok mit esznek, vagy isznak, ez az O eletuk.


Kezd el es kepezd magad tovabb!

2010. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
ezt én tényleg nem értem....azt írtad kis városban laksz, de felvettek egyetemre na most ha jól tudom az magyarországi egyetemek nem éppen egy 10000 lelkes kisvárosban vannak. szóval ahova bejársz egyetemre tuti h lenne munka főleg diákmeló. sztem ha akarnál igen is találnál munkát.de gondolom olyan dolgokat azért a szüleid állnak mint bérlet,kaja stb...az meg hogy az egyetem teljes embert kíván attól függ. persze ha orvosin vagy oké de rengeteg olyan egyetemista/fősulis van aki dolgozik....
2010. szept. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!