Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy a szüleim még...

Úgy érzem, hogy a szüleim még egy kevés ideig eltarthatnának vagy velem van a gond?

Figyelt kérdés

18 vagyok, lány, idén érettségiztem, bejutottam egyetemre, de a szüleim állandóan elvannak azzal, hogy kereshetnék már.

Apámnak vannak ismerősei, akiktől megkérdezhetné azt, hogy nem kellene neki alkalmazott, de nem kérdi meg.

Kb. 2 hónapja keresek munkát, sehol nem igazoltak vissza eddig semmit.


Én tényleg próbálok valamit csinálni, hogy pénzt keressek, de fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Szüleim el tudnának tartani, de nekik így könnyebb lenne.

Itthon minden nap főzök, takarítok és végzem a házimunkát, egy héten max. 2,000 költök el.

Ez akkora nagy dolog lenne számukra, ha nem minden nap azt hangoztatnak?


2010. szept. 22. 21:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem veled van a gond.


Én 23 évesen végeztem el az egyetemet, utána vállaltam munkát. Egészen addig a szüleim tartottak el, ez sosem volt kérdés. persze dolgozgattam mellé egy kicsit (magánórák), meg jó ösztöndíjat kaptam, de sose mondták, hogy tartsam el magamat. Az egyetem egész embert kíván.

2010. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Ha valóban el tudnának simán tartani, akkor nem gond.

Szerintem csak szimplán azt akarják, h ne legyél egy elkényeztetett kislány.

Apám 16 éves koromtól kezdve engem is dolgoztatott a vállalkozásában, egész pontosan sza*rt kellet lapátolnom a telepen a disznók alól.

Ez ennyi:D

2010. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
12%

A szülők nem kötelesek egyetemre járatni! Annak igen magas a költsége,még akkor is,ha kapsz valamilyen hozzájárulást!

Lehet,hogy csak te látod úgy,hogy nekik nem lenne megterhelő,ha továbbra is eltartanának! A 2000,.ft nem lenne sok. De gondolom otthon laksz,otthon eszel stb. és sem ebbe,sem a rezsibe nem adsz semmit. Valójában most is eltartanak téged!

2010. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
De mit tegyek, menjek kurv@nak, egyszerűen semmi állást nem találtam.
2010. szept. 22. 21:17
 5/25 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem otthon laknál nem kéne dolgoznod?Fizetni az albérletet a rezsit a kajádat a ruháidat?A tandíjat ki fizeti? Tedd össze a két kezed a sorsodért és gyorsan keress valamilyen munkát.
2010. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is kotelesseguk, de ha megtehetik anyagilag, hulyek lennenek nem tamogatni a sajat gyerekuket, hisz elvileg szeretik es szeretnek, ha sikeres lenne, tudna ervenyesulni kesobb. Na meg ha annyira akarjak, hogy dolgozzon, az apja miert nem kepes megkerdezni a munkahelyen? Ez olyan szekalodas a szulok reszerol inkabb. Van olyan, akinek mindig kell egy celpont. Nem csoda, hogy egy sima erettsegivel nem talaltal munkat. Majd kapsz az egyetemen osztondijat es vegulis abbol el leszel felig-meddig es ha nagyon nem megy, akkor diakmunkat is vallalhatsz kotetlen idobeosztasban (egyebkent nagyon sok egyetemista baratnom az Invitelnel dolgozott, oda szinte mindig keresnek uj embereket a tudakozoba). Engem is a szuleim tartottak el, amig ferjhez nem mentem (21 voltam) es ugy gondolom, hogy ez nagyon fontos es en is ugyanezt fogom tenni a sajat gyerekeimmel. A szuleim sosem rottak fel, hogy eltartottak es egy szulo, ha megengedheti ezt, nem ertem, hogy miert rona fel, mintha ot a penzeert kellene szeretni es tiszteletet akarna kivivni azzal, hogy "na kislanyom, nezd, mi mar mennyit koltottunk rad, most itt az ideje, hogy te viszonozd". A gyerekvallalas nem igy mukodik. Vagy talan 18 eves szuletesnap utan a gyerek megszunik gyereknek lenni? Nem az elkenyeztetesrol van szo, mert az egy mas tema...
2010. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Kb. 50 állásra jelentkeztem, sehonnan semmi visszajelzés, egy állásajánlat volt köztük, ahová nem kell tapasztalat, sajnos nincs jogsim sem, mert akkor könnyebben tudnék találni állást.
2010. szept. 22. 21:21
 8/25 anonim ***** válasza:
38%

Részben nekik is igazuk van, de abban egyetértek veled, hogy ma igen nehéz munkát találni. A javaslatom, hogy ne válogass a munkákban (nem tudom ezt teszed-e). Pl a Mc Donalds-ban szinte mindig vesznek fel diákokat.

Persze eltarthatnának még, ha rendesen tanulsz, és nem élsz nagy lábon mellette, de ha nem akarnak, akkor ez van. Az ő oldalukat is ismerni kéne ahhoz, hogy tudjuk miért nem akarnak tovább eltartani.

2010. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Fáj már mikor bármire kérek pénz az érettségi óta sosincs. Volt amikor tudom, hogy volt itthon 300,000-400,000 Ft. és én kértem 1,000 és nem adtak, mivel szerintük nincs.

Apám csak cigire elkölt 2,000 napjára.

2010. szept. 22. 21:25
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

diákszövetkezeten keresztül megpróbáltad már, vagy rendes állásokra jelentkeztél? Nem keresel sokat, de még is valamennyit.

Amúgy tény, hogy nem kötelesek eltartani, de úgy gondolom, ha egy szülő gyereket vállal támogatnia kell őt, ahogy tudja, akár megértéssel és türelemmel.

2010. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!