Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám semmit nem enged, hogy...

Anyám semmit nem enged, hogy kidobjak. Nálatok is van, aki betegesen gyűjtöget?

Figyelt kérdés

Pár napja hazaköltöztem a nyári szünetre, mert idáig külföldön dolgoztam. Kitaláltam, hogy végre rendet rakok a szobámba, illetve kitakarítok. Rájöttem, hogy írtó sok kacat van a szekrényemben, komódban, amiket egyszerűen már soha nem fogok elhasználni, felhasználni.

Van egy csokis fiókom a szekrény alján, ami tele van vagy legalább 10 féle csokival, raffaellóval, csokinyuszikkal, télapókkal, lindt csokival (ami celofánozva volt, még is megrágta a moly) és a többségük 1-2 éve már lejárt, valami már 3 is. Illetve kidobtam még üres parfümüvegeket, üres vodkás üveget, 10 éves egéralátétet stb.

Na most, anyám bejött a szobámba, észrevette a nagy zsákot, és rámförmedt, hogy ki ne merjek dobni ennyi csokit, meg hogy ő ezt megeszi majd, vagy a kutyának odaadja legalább (itt rögtön szóltam neki, hogy oda ne merje adni a kutyának, mert megmérgezi vele). Aztán a vodkás üveget meglátta, ami üres, amiatt is hüledezett, hogy ezt minek dobom ki, meg ez jó lesz majd valamire, felviszi a padlásra stb... Az üres parfümüveget is kihalászta, és félretette. Rendesen felidegesített, hogy nem engedi, hogy semmit se kidobjak, mert neki minden kell, meg majd jó lesz valamire. A padlás is roskadásig van minden szarral, amit majd valamikor évtizedekkel később valszeg nekem kell kitakarítnai, már jóhogy a mennyezet nem szakad be.

Én szeretem a saját környezetem minimálisra venni, rettenetesen idegesít körülöttem a haszontalan kacat és cucc, a szemét, és nagyon gyakran takarítom a saját térfelem, mikor itthon vagyok, de anyámmal nem vagyunk egy véleményen. Egyszerűen idegesít, hogy én ezt kidobnám, megszabadulnék tőle, de nem, anyám kikukázza a szemetes zsákomból, és elteszi a ház másik sarkába.

Régebben az üres alapozó üvegeket is kidobtam, majd egy nappal később ott találtam a mosógépen, mert ő kivette a szemétből. De hiába kérdezem, hogy "de mineeek?", egyszerűen annyi a válasza, hogy " hát azé, meg mert csak, meg mert valamikor jó lesz valamire"... Meg nagyon sokszor valami kacatot talál az utcán, akkor ő azt felveszi, és hazahozza, de meg nem tudja mondani mire kell. Még jó, hogy nem kezd el a szemétben turkálni a nyílt utcán, mint a csövesek.

Apám is ugyanilyen, hogy minden szart elhoz külföldről, mert majd ő megjavítja, meg majd valamikor jó lesz, jó, ha van, de az is úgy végzi, hogy felviszik a padlásra, és ott rozsdásodik. Elegem van már nagyon.

GOndolkodtam, hogy inkább elviszem egy utcával arébb a szemetet, és kidobom, ami nekem nem kell, de hihetetlen, hogy a saját szobámból sem dobhatok ki semmit, mert ez kell meg amaz kell.


2022. júl. 31. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos családban vannak ilyenek.:( Anyám anyja, anyám 3 testvére, 2 testvérem, ők beteges gyűjtögetők. Szó szerint mindent gyűjtögetnek, akkor is kell nekik semmire nem tudják használni.
2022. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem hat rá a doki, ilyen miatt hiába is küldöm, mert nem ismerik fel, hogy ez a szenvedély egy betegség.


6# Én nem gyűjtögetek, folyamatosan kaptam a csokikat, amit félretettem egy fiókba, mert tervben, de soha nem ettem meg végül. Ha gyűjtögetném, akkor azt írtam volna, hogy mindig vettem magamnak ilyen meg olyan csokit, ami végül rámromlott. A helyes szóhasználat az, hogy rámgyűlt. De anyám olyan, hogy tőlem a kacatokat, csokikat begyűjti, illetve az utcán is ha talál valamit, muszáj neki eltennie, mert valamire még jó lehet. Hiába szólok rá, hogy ne, meg próbálom felnyitni a szemét, hogy még is mire használná, egyszerűen hajthatatlan, neki az kell. Apám ugyanilyen, hogy külföldről másnak a szarját bepakolja a kofferjába, és hozza haza ide a padlásra, amihez valszeg 5 évig nem nyúl.


9#, azért, mert folyamatosan kaptam minden ünnepre tonnaszámra a csokikat, amiket eltettem a fiókomba, és RÁMGYŰLT, de most az a lényeg, hogy ezeket én mind ki akarom dobni, anyám meg inkább megenné. Ismétlem, nem magamnak gyűjtögettem a boltból, hanem rámragadt mindenhonnan, és szeretnék tőle végre megszabadulni, most hogy huzamosabb ideig itthon vagyok.

Az egéralátétes mondatod is értelmezd kérlek, mert nincs 10 alátétem a szekrényben, hanem 10 évig használtam egyet a mai napig a gépes asztalon, amit most szeretnék kidobni, mert vettem magamnak egy másikat a napokban. Érthető? Egy darabom volt, nem 10!!!


Mindenki másnak köszi a válaszokat!

2022. júl. 31. 17:42
 13/15 A kérdező kommentje:
11# Nem gondoltam volna, hogy ennyire elterjedt egy dolog ez. Nagybátyám is olyan, hogy az egész udvara úgy néz ki, mint egy vastelep, mindent meg akar csinálni, felújítani, elképzeli, hogy ezt meg azt majd hogyan vezeti, ebből abból mit lehet kihozni, aztán mégis ott àll évek óta, és folyamatosan veszi az új, haszontalan dolgokat a piacon, rosszvasasoknál.
2022. júl. 31. 17:45
 14/15 anonim ***** válasza:
82%

Ez általában szegénységgel kapcsopatos traumára vezethető vissza.


A háborúkat, éhezést túlélt embereknél gyakori, hogy mindent megtartanak, mert így éltek túl.


Dédim az idősek otthonában is összeszedte a vajat, az újságokat begyújtani.



A gyűjtögető fejében szükség mentalitás van, emiatt nem működik az észérv. Nem abban gondolkoznak, hogy mi az ami hasznos, hanem attól félnek mi LESZ ha...

Nem a valós hasznát látják valaminek, hanem a benne rejlő potenciát, belevetített álmokat, képzelgéseket.


És igen, könnyű megindulni a lejtőn, ha az anyagiak is meginognak.


Sajnos ha kidobod a gyűjtögető cuccait, csak ronatassz rajta, hiszen ez hatalmas stresszt okoz nekik.

Emiatt nem biztos hogy segít a sunnyogás, sőt akár ronthat is a dolgokon.

Ezek a tárgyak jelentik számukra a garanciát, hogy ha nem lesz pénz, akkor is van valami amiből (szerintük) lehet pénzt csinálni, ami bebiztosítja a jólétet.


És igen, egy idő után a sok limlomot már képtelenek rendben tartani, tisztítani, el kezd penészedni, elszaporodnak a kártevők, rájuk borulhat a cucc...szóval igen, vedd ezt komolyan.


Én a háziorvossal beszélnék, és kérnék külső segítséget.

Egyedül nem fogod tudni megoldani.

2022. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%

Apám ilyen.

A garázsban házilag vezettem ki az áramot, mikor eladtam a házat képes volt leszedni a vezetékeket es kapcsolokat a falrol, nehogy ott maradjon barmi mozgatható a vásárlónak.

Meg a kukát is atnezte, egyszer kidobtam fél üveg bort, csak mert nem volt kedvünk meginni, kb világvége volt.

Es még sorolhatnam.

2022. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!