Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik rosszul hogy nem...

Miért esik rosszul hogy nem mehetek nyaralni a családommal?

Figyelt kérdés
1 éves korom óta az augusztust mostohaanyámmal és a fèltestvéreimmel töltöm Balatonon, de tavaly mostoha anyám minden indoklás nélkűl azt mondta hogy idén már nem mehetek. 19 éves vagyon most és nagyon megvisel a dolog. Mindenki más mehet még apám is akivel most nem vagyon jóban és ő is sokat veszekszik vele. Kérdeztem tőle hogy miért nem mehetek, de nem adott konkrét választ csak azt írta le hogy fáradt és, hogy kik lesznek lenn. És a saját anyámra nem számíthatok mert vele sosem megyünk nyaralni. Idén nem fogok eszem szerint sehová sem menni. Barátaim nagyon nincsenek akik vannak meg párkapcsolatban és a barátjukkal mennek.

2022. júl. 23. 23:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezd apádat, biztos tudja!
2022. júl. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Hogy miért esik rosszul, az nyilvánvaló.

Hogy miért nem mehetsz, mit tudsz tenni, az más kérdés. Talán a mostohaanyád szemében eddig tartott a gyerekkor és a jóindulat. Apád mondjuk jó nagy papucs, ha nem ő dönt.

Gondolkodj el, élveznéd-e egyedül a kimozdulást, sok ember szereti, nagyon is. Ha nem... hát nem dől össze a világ, amiért nem mész nyaralni.

2022. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Én ezt az egészet úgy ahogy van nem értem! Nyilván azért esik rosszul, mert csak, mindenkinek az lenne, és amit leírtál, abból nincs is válasz.

19 éves vagy, nyilván nem önállóan élsz, eltartanak, ti akármennyire elbaszottan, de család vagytok. Ha a mostohaanyád 1 éves kora óta nevel, akkor érzelmileg te is a gyereke kellene, hogy legyél, úgyhogy ez sem egy éve, sem most nem kellene, hogy felmerüljön.

2022. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%

Hát ha kedveled moszohaanyadat es 18 eves korodig nem azert mentel a nyaralasra, mert 1. vittek 2. utana nagyibbacakakent menozhettel vele. Hanem azert, mert ott is valoban jol kijottetek es .inden okes volt, akkor egyszeruenbeszelj vele.

Mondd, hogy kedveled, szereted bonusz anyukakent tekintesz ra es a feltesvereid is fontosak szamodra es az eves nyaralasra nagyon szeretnel most is elmenni ÉS tekintve, hogy mar nagykoru lettel te be is szallnal a koltsegekbe (na ezt neked kell tudni eddig hop nyaraltatok, mit ettetek, mennyibe kerult es pl szallasba beszallni, vagy utazasba es vagy etkezesbe).

Ha jol ertem es nem elgepeles, hogy most apukad veled sincs joban es ok ketten mostohaanyddal is sokat veszekszenek, akkor meg lehet egyszeruen ez az ok. Ra ks kerdezhetsz, hiszen eleg nagy vagy mar ehhez, hogy baj van e a parkapcsolattal es amiatt akar kihagyni a kozos nyaralasbol, mert azt is megertened, csak mondja meg mi a gond, miert ilyen elvagolagosan nemmehetsztobbet veluk nyaralni.


Mert hat ha apaddal ok most nem jonnek ki jol, akkor lehet ez mar nem most kezdodott es lehet te is okoztal akar kozvetlenul vagy kozvetetten feszkot koztuk (peldak: flegma voltal a mostohaanyaddal es apad es kozte emiatt vita volt, mostohaanyad koltott rad a nyaralason es apad ebbe nem szallt bele es ez ot bosszantotta etc.). De ha nekik emiattvolt bajuk egymassal, akkor ez csak egy resze a koztuk levo problemaknak, amit nekik kell megoldani.


Te azzal mindenkeppen jot tehetsz, ha oszinten elmondod es pozitivan talalva kozvetlenul a mostohaanyadnak hogy mennyire jok voltak a kozos nyaralasok, hogy mennyi szep emleked van es mennyire szivesen mennel meg "felnottkent" is es esetleg mondja el hogyan tudnal most is csatlakozni anyagilag beszallhatsz-e ...lehet igy is elutasit, de ekkor mar kell mondania valamit hogy megis miert.

2022. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

3-mas, szerintem a kérdező a szülőanyjával él, csak az augusztus fix közös program szokott lenni.

Ha nevelné valóban, szerintem is lányaként szeretné, és nem tenne ilyet.

2022. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Apud mit mondd?
2022. júl. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként milyen a kapcsolatod velük? A nyaralások alatt hogyan viselkedtél? Év közben szoktad őket látogatni, fel szoktad hívni a mostohaanyádat? Nem lehet, hogy úgy érzi, hogy csak kihasználod őket? Mármint hogy különösebb kapcsolatod nincs vele, csak ingyen nyaraltatásra használod őket? A kérdésedből is az derül ki, hogy nem a kapcsolatotok miatt aggódsz, hanem hogy akkor ki fog nyaralni vinni. Nem vall épp érett gondolkodásra.
2022. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
84%
5-ös Ez nyilván így van, de 18 év után már csak feltételez az ember érzelmi köteléket. Nyaralni eddig sem volt együtt kötelező!
2022. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Értem h rosszul esik! De lehet végre kettesbe menne vele.

Nekik van gyerekük?

2022. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Közbe kapcsoltam, h van.

Akkor nem tudom.

Ülj le vele és apáddal beszélni.

2022. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!