Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámat miért zavarja ha a...

Apámat miért zavarja ha a nyariszunet alatt későn kelek fel?

Figyelt kérdés

Ma délben keltem fel, ami kicsit tényleg késő, de nagyon ritkán szoktam ilyenkor felkelni. Ezért apám azt mondta a tesóimnak (mert ő csak délben jön haza), hogy keltsenek fel 9kor. De ebben a családban egyedül őt zavarja hogy későn kelek fel, mert hogy majd ha suli lesz, akkor nem fogok majd tudni korán felkelni. De már július elején is ezt mondta úgy, hogy mindig időben felkelek suli időben.

És általában 10:30 körül szoktam felkelni, de ha egész nap itthon van, ez is zavarja.



2022. júl. 19. 12:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem szokásom lehülyézni másokat. de ez esetben kivételt teszek. Valszeg nem 1. osztályos kis 6 éves kölök vagy, aki hisztizik reggelente.

Velem is ezt csinálták. Akárhányszor hoztam fel példának, hogy "édesanya. 10 (TÍZ) éve, minden tanítási napon felkeltem hiszti nélkül 5 órakor. Szerinted szeptemberben, a 12. év kezdetekor nem fog menni????

Ilyet nem értenek már meg. Komolyan mintha szellemi visszamaradottak lennének. Ugyanúgy elmosogatok, takarítok (nem kell minden nap, nyílván) lenyírom hetente a füvet. Apámnak arany élete van, mintha bejárónő lennék itthon, MINDEN házimunkát én végzek. És mégis én vagyok a kevés.


Önálló döntésem nem lehet, de közben elvárják, hogy legyen. :/

2022. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
9. Idióták, ez egyértelmű.
2022. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos ehhez hozzá kell szokni. Hiába nyílvánvaló, hogy a legtöbb esetben értelmetlen hülyeség amit eléd tolnak a szüleid, mégsem lehet neked igazad. Sulis koromban délután volt diákmunkám, napi 6 óra. délelőtt, 10-11kor keltem, mégis lecsesztek, hogy miért kelek későn. ha 7-kor kelek semmi dolgom, nem segíthetek semmiben, egyszerűen csak ne aludjak.


NA! ennyi. idegesíti őket, mert irigyek.

2022. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

3-mas: kedves, ez rendben is van amit leírtál, mind jogos, de minek keljen föl ezért hajnalban a nyári szünetben, ha elég 11 órakor is?? azon kívül, hogy az egód nem engedi.

Mert az a helyzet, hogy SEMMI jelentősége. nyári SZÜNET. szünet van ilyenkor, pihenés, nyaralás, lazítás ideje. Figyeld csak meg, hogy ha hagyod pihenni ugyanúgy el lesz végezve minden feladat. És kérlek viseld el, hogy 2-3 óra csúszással ;) azért csak nem halsz bele.

2022. júl. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

13-mas: anyám dettó. Kedvencem amikor sóhajtozva azt hajtogatja, hogy ma még nem is ültem le. Ezt így du 2 órakor. Erre én: és miért nem ültél le? Mert ÉN dolgoztam, nem úgy mint te. Oké, de mi gátolt meg abban, hogy leülj??


Ilyenkor már rég megfogtam, csak keresi a kifogásokat, mert rájött, hogy ordas nagy f*szság amit csinál.


Miért nem ülsz le? -Mert előbb dolgozom Oké, de akkor ne sóhajtozz. Hidd el megvár a por fél óra múlva is.

Ilyenkor kiakadnak.


Jogos amit mondok? Persze, mert józan paraszti ésszel gondolkozok. Értelmes amit anyám csinál? Hogy lenne? Ki kényszeríti, hogy hajnaltól folyamatosan melózzon itthon és ne pihenjen?

Közben meg ő papol nekem arról, hogy osszam be az időm. Látom, neki mennyire megy :D :D

2022. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
90%
Szerintem beszélj vele, kérdezz rá, mi ezzel a probléma. Nekem a gyerekeim későn kelésével akkor van problémám, ha valamit megbeszélünk, és figyelmen kívül hagyják.
2022. júl. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Szoktam segíteni a házimunkában. Van, hogy olyan kedvem van hogy kitakaritom az egész lakást, és akkor még annyit sem kapok hogy köszönöm.

Plusz augusztusban megyek diákmunkára.

2022. júl. 19. 13:47
 18/22 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg enki hogy majd megodlod hogy felkelj suliidöben de addig ki akarod hasznalni a ynarat.
2022. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat nalunk is ez volt, annyi kulonbseggel, hogy en dolgozok, nem is keveset. Es van hogy hetvegen egesz nap agyban maradok, mert faradt vagyok. Jon be a szobaba es mondja, hogy biztos jo lehet egesz nap fekudni. Meg hogy milyen lusta vagyok.

Apud irigy, mert megteheted hogy pihenhetsz. Nekem is mondogattak, hogy fogsz te 6-kor felkelni? Hat hogy hogy?

Eddig is felkeltem 6-kor sajat magamtol. Nem ertettem ezt, de nem is foglalkozok vele.

2022. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem biztos, hogy irigység, csak képtelen belegondolni, hogy másnak másképp működik a szervezete.

Nekem nagymamám világéletében ilyen volt, a gyerekeit is csesztette és engem is. Ő minden áldott reggel 4:30-kor kelt, mert saját szabad akaratából 6-ra járt dolgozni (miközben nyugodtan kezdhetett volna 9-kor is). Tény, hogy ő mindig pörgött, de én speciel mosott szar vagyok, ha korán kell kelnem. Ellenben éjfélkor még simán megcsinálok mindent, tökéletesen fog az agyam, míg más már este 20:00-kor kidől.


Egyébként érdekes módon csak a korán kelőktől tapasztaltam eddig a későn kelők (és sokáig fennmaradók, míg ők addigra rég pihikéznek - ezt valahogy mindig elfelejtik) csesztetését, fordítva soha.

2022. júl. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!