Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apámat miért zavarja ha a...

Apámat miért zavarja ha a nyariszunet alatt későn kelek fel?

Figyelt kérdés

Ma délben keltem fel, ami kicsit tényleg késő, de nagyon ritkán szoktam ilyenkor felkelni. Ezért apám azt mondta a tesóimnak (mert ő csak délben jön haza), hogy keltsenek fel 9kor. De ebben a családban egyedül őt zavarja hogy későn kelek fel, mert hogy majd ha suli lesz, akkor nem fogok majd tudni korán felkelni. De már július elején is ezt mondta úgy, hogy mindig időben felkelek suli időben.

És általában 10:30 körül szoktam felkelni, de ha egész nap itthon van, ez is zavarja.



2022. júl. 19. 12:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%

Gondolom szeretne életre nevelni.

Meg nem ártana ha mondjuk elvégeznéd azt amit egyébként eltudsz végezni otthon,házkörül.


Szerintem a 10:30 nagyon késő


Mi otthon már 7-kor reggelizünk,utánna mindenki végzi a neki kiszabott feladatot.

(Ja és van egy 3 éves fiam,nagyon ritka,hogy nem ébred fel magától)


23/F

2022. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Irigység.


Egyébként meg ez a "neki kiszabott feledat" egy agyrém.

Főleg fiatal korban, nyári szünetben.

Zsarnoki mentalitás. (gondolom kukoricán is kell térdepelni 😄)

2022. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
22%

2-es Ha te ebből ezt következteted ki az téged minősít nem engem. Én ezt tanultam otthon,sosem volt térdepelés vagy más hasonló módszer. Nyílván nem nyiratom a füvet a 3 éves fiammal... De abban semmi kivetni való nincs ha gondoskodik az állatokról,és ezáltal felelősséget tanul,ésnúgy érzi ő is része a feladatok elvégzésének. Én dolgozni megyek a feleségem pedig a saját dolgát teszi.

Az meghogy nyári szünet van,nem hiszem,hogy azt végig kellene aludni

2022. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Probald megerttetni hogy szunet van, majd iskola idoben hamarabb alszol es fel fogsz birni kelni mint eddig is!


Ha nem segitesz otthon semmiben kicsit megértem apukad cseszegeteset

2022. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Igen, irigység. Ha neki korán el kell mennie dolgozni, te is érzed magad szrul. Nagyszülőm ugyanezt csinálta, ő nem szerette, ha vki jól érzi magát, minden ünnepet tönkretett veszekedéssel, és soha nem hagyott aludni, ha semmi dolog nem volt, akkor se.
2022. júl. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Irigy a vén majom, hogy pihenhetsz.

A gyerekeim nyáron lustálkodhatnak ameddig akarnak.

Én és a férjem is home office-ban toljuk, így velük együtt lustálkodunk ilyenkor.

Iskola időben én 5:30-kor, a család 6:30-kor kel.

Augusztus végén, kb. egy hét alatt elkezdünk korábban kelni és gond nélkül el tudunk indulni a suliba reggelente.

(Leszámítva azt a tényezőt, hogy nem vagyunk "reggel emberek", tehát minden spontánon kívüli ébredés, alapból szenvedés.)

2022. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Ha ugyanúgy kiveszed a részed az otthoni teendőkből meg nem várod el, hogy mindenki lábujjhegyen járkáljon, amíg te alszol, nem látom, mi ezzel a baj.

Majd ha iskola lesz, az első egy hétben hulla leszel, aztán úgyis visszaszoksz.

2022. júl. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem csak irigy (gondolom éjszakás, ha délben ér haza, vagy hajnalra megy dolgozni) hanem ostoba is.

Egy kamasznak rengeteg alvásra van szüksége. Ez egyébként is az "álmodozások kora". Hagyni kell legalább kialudni őket.

Nem azt mondom, hogy kiszolgálják, mint egy pasát!

Az én nagyobbik fiam is eljár dolgozni, fizikai munka/rakodás a helyi fesztivál építésén, de ha nem megy dolgozni, akkor akár egésznap is alhatna, ha akarna.

2022. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerű megkeseredett irígység. Semmi más. Irígy arra aki megteheti, mert neki nem adatott meg. Úristen 10:30kor kelsz, micsoda bűn. Azta. MIntha annyit számítana, hogy reggel 8tól du 16ig dolgozol, vagy 11től 19-ig. ugyanannyi idő, ugyanannyi feladat, munka, csak el van tolódva. Ezt az ilyen embereknek nagyon nehéz dolog megérteni.


Az én szüleimnek sem mindegy, hogy 11-kor vagy 11:03kor mosogatok. Agyrém

2022. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha besegítessz pár otthoni dologban(azt nem írtad)akkor nem értem mi a baja.Lehet kicsit irigy tényleg hogy te aludhatsz ameddig akarsz,ő neki nem lehet nyilván ha megy dolgozni.

Ha nem segítessz otthon semmit sem akkor kicsit megértem apádat is.

Attól hogy nyári szünet kicsit kiveheted a részedet pár otthoni feladatból ha fiú vagy ha lány biztos értékelné anyukád is és talán még kicsit több zsebpénzt is kapnál ha kapsz.Nyári diákmunka se rossz ha testhezálló a feladat amire vállalkozol nyilván ha van olyan munka meg kedved is van persze nem kötelező.

2022. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!