Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nincs kedvem a...

Mit tegyek, ha nincs kedvem a filléres problémáit hallgatni a családomnak folyton?

Figyelt kérdés

Nem találkozunk túl gyakran, 3-4 hetente csak.

Ilyenkor vagy a panaszkodás megy, hogy nincs pénz, nincs munka, hová tart ez a világ és itt éhezés lesz, vagy pedig az értelmetlenebbnél értelmetlenebb konteókat hallgatom a covidról/oltásról, válságról, kormányról.


Engem meg ezek annyira nem izgatnak, ha mondom is, hogy én az ilyen "híreket" kerülöm/kizárom, hallgatom, hogy tájékozatlan vagyok... Ja, csak már most előrébb tartok az életben, mint ők mindannyian. És a panaszkodásuk is ezért zavar, mert ha felhozok 3 lehetséges megoldást a bajaikra, mind a 3-ra van valami kifogás azonnal.


2022. júl. 11. 09:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Még ritkábban kell talakozni.
2022. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
30%
Legyen ez a legkisebb gondod. Akkor is a családod
2022. júl. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

"Akkor is a családod"


Oké, és? Ezzel mit akarsz mondani?


Tök jó, elmondhatod, hogy "a családod" ha közben herótod van tőlük és a pokolra kívánnád mindet. De ja, legalább "a családod".

2022. júl. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
86%

"a család úgy működik, hogy te meghallgatod az ő problémáikat, cserébe ők meghallgatják a tiédet"


Aha... nem. Ez csak valami elcseszett, berögződött szokás, hogy a család arról szól, hogy nyugodtan borítsuk egymásra a szart, mert hát ki másra borítanánk, ha nem egymásra. Aztán megy a csodálkozás, hogy mindenki messziről elkerüli a másikat.


Nekem egyik nagyszülőmnek volt ez a mottója, hogy "kinek panaszkodjak, ha nem a gyerekeimnek". Csak hát panaszkodott is, folyamatosan, mindig, mindenről, minden percben. Aztán csodálkozik, hogy mindenki megunja.

2022. júl. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
23%
A szülei valószínűleg felnevelték, nemám nem tudja végighallgatni a problémáikat, hiába “túl intelligens” ezekhez.. Ugyan már. Ennyire keserű csak nem lehet!
2022. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
86%

Engem amúgy a saját anyám fáraszt ezekkel. Egyik rokonunk ha szóba kerül, akkor azonnal elkezd gyűlölködni, utálkozni.


Mindig azzal indít, hogy "XY már ide se tolta a pofáját ezer éve". De ha felvetem, hogy amúgy 10 percre laktok, te is átmehetnél, akkor jön kifogás, hogy ő nem megy, nekik van kocsijuk, jöjjenek ők, ő nem fog buszozni (ismétlem 10 perc...).


Meg bármi van a rokont szidja. Úgy, hogy ha én a rokonnál vagyok, az folyamatosan anyám felől érdeklődik, meg kérdezi, hogy miért nem jött velem, rég látták.

2022. júl. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!