Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nincs kedvem a...

Mit tegyek, ha nincs kedvem a filléres problémáit hallgatni a családomnak folyton?

Figyelt kérdés

Nem találkozunk túl gyakran, 3-4 hetente csak.

Ilyenkor vagy a panaszkodás megy, hogy nincs pénz, nincs munka, hová tart ez a világ és itt éhezés lesz, vagy pedig az értelmetlenebbnél értelmetlenebb konteókat hallgatom a covidról/oltásról, válságról, kormányról.


Engem meg ezek annyira nem izgatnak, ha mondom is, hogy én az ilyen "híreket" kerülöm/kizárom, hallgatom, hogy tájékozatlan vagyok... Ja, csak már most előrébb tartok az életben, mint ők mindannyian. És a panaszkodásuk is ezért zavar, mert ha felhozok 3 lehetséges megoldást a bajaikra, mind a 3-ra van valami kifogás azonnal.


2022. júl. 11. 09:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
ne találkozz velük
2022. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ne találkozz velük többször, mert a leírásod alapján egyértelműen ártanak a lelki egészségednek.
2022. júl. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Tereld el a szót egy filmre, könyvre, kirándulásra, vicces családi anekdótára. Kíváncsi vagyok mit reagálnak.
2022. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell velük találkozni. Akinek valóban filléres problémái vannak, azon látszik is - ruházat, lakókörnyezet szegényessége, nélkülözhető cikkek (mobiltelefon, stb.) elavultsága vagy teljes hiánya.
2022. júl. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Vannak témák, amikbe igazuk van, de ha nem akarod hallgatni, akkor a jelenlétedben ne beszéljenek ilyenekről.
2022. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Falusi buta embereknek tűnnek akik a tv-ből mindent elhisznek, ha te valamit másképp gondolsz te vagy a hülye

Vonulj el ha erről beszélnek, figyeld meg majd észreveszik magukat

2022. júl. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Tudod a család úgy működik, hogy te meghallgatod az ő problémáikat, cserébe ők meghallgatják a tiédet.

Ha nincs hozzá kedved, ne menj oda!

Az emberek általában hétköznapi dolgokról beszélgetnek -időjárás, bolti árak stb.- ha te inkább az agysebészetről beszélgetnél, akkor keress ehhez megfelelő társaságot!

2022. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
6-os! Nekem inkább te tűnsz buta embernek.
2022. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%

Ó, az én családom ugyanez. Hozzáteszem, bár fizikai munkával, de stabil bevételük van és szépen is gazdálkodnak vele, én szellemi munkát végzek külföldön és a sokszorosát keresem az ő bevételüknek. Talán emiatt, de minden egyes találkozáskor csak a panaszt hallgatom, meg hogy nekem milyen könnyű, nekik meg milyen nehéz.

Én is régebben még mondtam nekik, hogy akkor van ilyen, meg ilyen lehetőség, sőt akár jöhetnek külföldre is, segítek nekik mindenben, de az nem úgy van, én nem értem, nekik akkor is nehéz és megmagyarázzák, hogy akárhogy is, nekik szar és szar is marad minden.


Már nem megyek bele ezekbe, meghallgatom, ha sok, akkor elterelem a témát. Persze, nehéz mentálisan, mert lehúznak, de én csak 2-3 havonta látom őket, ez azért segít.

2022. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Mi egymásra szoktunk szólni hogy ha valaki túl sokat panaszkodik. Ez nem azt jelenti hogy nem szoktunk csak még kell látni az életben a jót is. Az állandóan panaszkodó embereket kerüljük. Ha családban van az nehezebb. Azt tudom tanácsolni hogy ritkábban menj.

Valószínű túl sok bal oldali híteket néznek, ott állandóan csak a kritika megy és hogy minden szar.

2022. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!