Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincsenek barátaim?

Miért nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam, hogy teljesen átlagos lány vagyok, de mostanában egyre többször kételkedem ebben. Talán mégis velem van a gond, hiszen nincsen egyetlen barátom sem. :-(

24 éves vagyok, boldog házasságban élek és van 2 gyerekünk. Az iskolai barátaim eltüntek mellőlem, mert őket jobban érdekelték a bulik és a fiúk, míg én már megtaláltam a párom és gyerkeim is vannak. Nem gondolom, hogy besavanyodott lennék, és más témám is van mint a gyerekeim. Ennek ellenére már évek óta nincs egy barátom sem. Akikkel megismerkedem mindig csak időlegesen tartjuk a kapcsolatot és úgy érzem mindig csak én teszek a "barátságunkért". Tehát ha én nem keresen őket, akkor nem is találkozunk.

Nemrég elkezdtem levelezőtársakat keresni, de úgy látszik ez is béna ötlet volt. :-( A jobbik eset amikor pár levélváltás után nem érkezik válasz, de arra is volt már példa, hogy már az első levelemre sem válaszoltak. :-(

Nem tudom miért lehet ez, miért taszítom az embereket?


2010. szept. 21. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért a gyerekek után megváltozik egy nő élete de a férfié is.Ha már család van akkor a barátok háttérbe kerülnek.Gondolom Gyesen vagy és nem érintkezel senkivel.
2010. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Normális baráti kapcsolatoknál nem szabadna a barátoknak eltűnni, ha a másik férjhez megy gyereket szül. Oké, hogy ritkulnak a találkozások, de igazi barátságok nem kopnak el. Nekem 4 olyan barátnőm van, akik 100 éve azok. Bármikor számíthatok rájuk. Amikor megismerkedtem, utána pedig összeköltöztem a férjemmel, akkor sem vesztünk el. Persze, nem annyit voltunk együtt, mint előtte, de elkopni nem koptak el. Bele is haltam volna, olyan fontosak. Megértették, hogy már van egy Másik az életemben, akivel szeretek minél több időt tölteni, és hogy hozzá is kell alkalmazkodnom. De általában hetetne egyszer így is megpróbálunk találkozni. Ha én nem tudok menni, mert mondjuk munka után hazaérek, és nagyon fáradt vagyok, akkor van, hogy eljönnek ők, segítenek elvégezni, és dumálunk közben. Szóval kölcsönösen teszünk a barátságunkért. Máshogy szerintem nem működik.

Nem tudom mekkorák a gyerekek, de esetleg a játszótéren ismerkedhetnél anyukákkal. A barátnőim közül az egyik már anyuka, és bár nincs igazán szüksége több barátra (ott vagyunk mi neki 4en):)), kötött barátságokat. Még ha ezek nem is annyira mélyek, el tudnak menni pl. sétálni, játszani stb. A férjed baráti köre milyen? Vannak párok, akiknek a női tagjával esetleg jóban tudnál lenni?

2010. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Merre laktok?
2010. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy ezzel egyedül.

Sok embernek nincs barátja. Bár talán másképp fogalmaznám: nincs olyan barátja, aki akkor érne rá és úgy, ahogy ő. :)

Legalábbis nálam ez szokott lenni a probléma, van sok barátom, de speciel több száz kilóméterre tőlem, aki pedig közelebb lenne az biztos hogy nem ér rá amikor én.


Mindenkinek meg van a saját élete és dolgai, főleg ha már gyermekeid vannak, tudod, hogy mennyi időt vesz ez igénybe. Sokan szerintem nem is próbálnak küszködni azzal, hogy időpontot egyeztessenek, mert tele vannak negatív tapasztalattal.


Ha otthon vagy egész nap, akkor gondolom inkább délelőtt érnél rá, amikor a gyerekek oviban, suliban vannak vagy alszanak... délután pedig velük vagy és a férjeddel. Na de a barátaid meg nyílván délelőtt dolgoznak és este mikor hazaérnek ők is a családjukkal, vagy szerelmükkel szeretnének lenni.


Szóval szerinted hogy lehetne összeegyeztetni ezt, mégha lenne is kivel találkozni? :))


Nálam legalábbis mindig ez a gond.

Nem is próbálok már komolyabb barátságot kialakítani, mert utána már csak a sértődés lenne. Megelégszem a kollégiáimmal, akikkel jókat röhögünk munka közben.


Ha majd visszamész dolgozni, neked is lesznek ilyen kapcsolataid és látod majd hogy ez elég.


A levelezőtárs pedig szerintem nem volt béna ötlet, csak rossz helyen kerestél. Ha szeretnél én szivesen levelezek veled. :) Csak írj privit.

2010. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!