Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai még összeköltözni?

Korai még összeköltözni?

Figyelt kérdés

Párom 26 én 22 vagyok.

Mellette szól:

Nagyon szeretjük egymást, nem függeszkedünk egymáson, de nagyon fontos nekünk, hogy minél többet lássuk egymást, én kifejezetten rosszul vagyok, ha 1-2 napig nem látom. Nem arról van szó, hogy nincs más programom, vagy azon agyalok mit csinál, csak egyszerűen nagyon hiányzik.

Édesanyám eléggé uralkodó személyiség, bár nagyon szeretem, de még sosem éltem igazán önállóan, nagyon szeretek sütni-főzni, házi tündérkedni, de minden munkát kivesz a kezemből, így meg semmi értelme. Szeretnék önálló háztartást vezetni, én is párom is keresünk, nem sokat, de eleget.

A lakás, amibe költöznénk jelenleg a nővéremé, aki nem dolgozik, szóval a rezsijét a család fizeti, mi tudnánk fizetni a rezsit.

Ellene szól:

Még csak két hónapja vagyunk együtt.

Párom olyan albérletben lakik, ahol csak a rezsi felét kell leadnia, mert régi barátjával lakik. Nem tudom, hogyha nem jönnénk ki esetleg visszaköltözhetne e oda hosszabb idő után. Magamban nem bízok, nem benne, mondhatni genetikailag kódolt nálam a házi sárkánykodás, szóval... Kicsit bizonytalan vagyok, meg aggodalmas. Párom nem aggodalmaskodik, csak én, ezekre az aggodalmaimra ő csak legyint, meg kedvesen kinevet. :)


2010. szept. 21. 11:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nem költöznék össze senkivel 2 hónap után. Gyakorlatilag még szinte alig ismeritek egymást, összeköltözni akkor érdemes, ha már szinte mindent tudtok egymásról és vannak elképzeléseitek, hogy milyen lesz együtt élni. Kicsit olyan ez, mint a házasság, gondolom nem mennél úgy hozzá senkihez, hogy előtte nem ismered meg őt jó alaposan.
2010. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Korai. Költözz be te a nővéred lakásásba.. nem értem miért nem lakik ott.

Így önállósodsz meg meg látod mire elég a pénzed. Ha éjjel is együtt akartok lenni vcagy napokat hát megtehjetitek. Én a párod helyében nem adnám még fel az qlbit.

2010. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Szerintem a fél év is korai. Kellene legalább 8-10 hónap vagy 1 év.

Jó dolgo ez, hogy csinálsz magadnak külön programot. Én a párommal 3 évig távkapcsiban voltunk nem tudtunk összeköltözni a suli miatt. Napokig nem láttam. Rossz volt. Én hálát adtam volna az égnek ha csak 2 naponta láthattam volna! Próbálj arra gondolni, hogy valaki napokig sőt hetekig hónapokig nem láthatja egymást és akkor azaz 1-2 nap semmiség lesz. Hátha ez segít. :)

2010. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Korai.

Nekem életem első és egyetlen szerelme most már a férjem. 10 éve vagyunk együtt. 10 év korkülönbség van köztünk és én még a gimibe jártam mikor őt megismertem. 1 év után mindennap feljárt hozzánk és ott is aludt és onnan ment dolgozni hiszen én is alig bírtam volna ki nélküle.Aztán végeztem a sulival elmentem dolgozni laktam náluk is másfél évet és neki álltunk építkezni és alig vártam, hogy külön menjünk. Most itt csak az a kérdés, hogy hozzátok nem e mehetne amig nem lenne valami?

2010. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

12:05 Mmint, hogy én miért nem költözök a nővéremhez? Mert a nővéremmel nem lehet együtt élni, szeretem őt, meg minden, szívesen találkozok vele vagy hasonló, de bármilyen furán hangzik is, pokol volt az életem, amíg otthon lakott.

No meg otthon legalább van külön szobám, és édesanyám nagyon jól tolerálja az ott alvásokat, meg ilyesmi... Ha megkérném biztos ott aludna nálunk mindennap, de nem kérem meg, mert most még munkaszünete van, és ahogy én is szeret sokáig aludni, én viszont 5-kor kelek... Ha viszont elindul neki a meló mindennap 10-10-ig benn van a színházban. :(

2010. szept. 21. 12:36
 16/17 A kérdező kommentje:

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon tanulságos!

Önzőség és felelőtlenség (az albi miatt) lenne még összeköltözni, de nagyon vágyom rá ettől függetlenül. :(

2010. szept. 21. 12:39
 17/17 anonim ***** válasza:

Nézd,egy próbát megér!Hisz igaz az az elcsépelt közmondás,hogy"Lakva ismeri meg egymást az ember.."

Ha meg nem müködik,akkor mindenki megy a saját útján!Egyébként összeköltözésnél kölcsönössen kell alkalmazkodni egymás rigojáihoz,kis megszokott kialakult szokásaihoz,és egy idő után összecsiszolódtok..,vagy nem!

2010. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!