Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai még összeköltözni?

Korai még összeköltözni?

Figyelt kérdés

Párom 26 én 22 vagyok.

Mellette szól:

Nagyon szeretjük egymást, nem függeszkedünk egymáson, de nagyon fontos nekünk, hogy minél többet lássuk egymást, én kifejezetten rosszul vagyok, ha 1-2 napig nem látom. Nem arról van szó, hogy nincs más programom, vagy azon agyalok mit csinál, csak egyszerűen nagyon hiányzik.

Édesanyám eléggé uralkodó személyiség, bár nagyon szeretem, de még sosem éltem igazán önállóan, nagyon szeretek sütni-főzni, házi tündérkedni, de minden munkát kivesz a kezemből, így meg semmi értelme. Szeretnék önálló háztartást vezetni, én is párom is keresünk, nem sokat, de eleget.

A lakás, amibe költöznénk jelenleg a nővéremé, aki nem dolgozik, szóval a rezsijét a család fizeti, mi tudnánk fizetni a rezsit.

Ellene szól:

Még csak két hónapja vagyunk együtt.

Párom olyan albérletben lakik, ahol csak a rezsi felét kell leadnia, mert régi barátjával lakik. Nem tudom, hogyha nem jönnénk ki esetleg visszaköltözhetne e oda hosszabb idő után. Magamban nem bízok, nem benne, mondhatni genetikailag kódolt nálam a házi sárkánykodás, szóval... Kicsit bizonytalan vagyok, meg aggodalmas. Párom nem aggodalmaskodik, csak én, ezekre az aggodalmaimra ő csak legyint, meg kedvesen kinevet. :)


2010. szept. 21. 11:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi másfél hónap után költöztünk össze, egyszerűen éreztük, hogy így helyes. Ma már ház is van, baba is van, szóval bejött az élet. Meg kell próbálni, a felmerülő gondokat pedig majd útközben megoldjátok. Amint elkezdtek együtt élni, mindketten sok változáson estek át, mire alkalmazkodtok egymáshoz annyira, hogy ne legyen több probléma hosszútávon. Nálunk az a mottó, hogy sosem fekszünk le haraggal, mindent megbeszélünk és megoldunk még aznap.

Vágjatok bele.

2010. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg. Nem veszítel semmit!
2010. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Igen, korai, mert még randizgatni kéne, várni a találkozást, ismerkedni, neked önállósodni. Ha összeköltöztök, egyből az unalmas szürke hétköznapokba csöppentek, és a kihagyott időt soha nem tudjátok visszahozni. Persze lehet élni így is, de... én sajnálom, hogy kihagytuk. Mi is 2 hónap után költöztünk össze, 33,31 évesen, már összeházasodtunk, de ha újrakezdhetném, nem költöznék fél éven belül.
2010. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
még én is várnék minimum a fél éves "korig". igaza van az előttem szólónak, ennek az időnek is meg van a varázsa, kár lenne kihagyni :)
2010. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Ha olyan embert választasz, akkor nem lesz unalmas szürke hétköznapi életed attól, hogy hamar összeköltözöl vele. Érdekes, mi három éve együtt lakuk de minimum a heti két randi, mozi/étterem/színház/strand/séta/buli/kirándulás stb. stb. Ezen kívül a randink nem arról szólnak,hogy mikor megyünk már fel a másikhoz, hogy dughassunk egyet, mert arra ott van mindennap és minden éjszaka.
2010. szept. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi 10 honap után költöztünk össze. Mi is igy voltunk h nem birtuk egymás nélkül,de most azt mondom jó, h nem hamarabb költöztünk. Ennyit érnie kellett a kapcsolatunknak, jól megismertük egymást, a jó-rossz tulajdonságokat, és így könnyebb volt. Én még várnék. 22/L
2010. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem függeszkedünk egymáson, de nagyon fontos nekünk, hogy minél többet lássuk egymást, én kifejezetten rosszul vagyok, ha 1-2 napig nem látom"


sztem ez egy kicsit ellentmond egymásnak. ha 1-2 nap nemlátástól már rosszul vagy , az sztem már függeszkedés.

2010. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Van az az igaz mondás: Lakva ismerszik az ember. Úgyis csak akkor derül ki hogy tudtok-e hosszú távon együtt élni, ha kipróbáljátok. Az egyik jóbarátom 8(!) évig járt a barátnőjével, látszólag nagyon jól kijöttek, de nem laktak együtt. Aztán úgy döntöttek, hogy összeházasodnak végre, és összeköltöznek. Másfél év múlva a válóperen anyáztak egymással!!! DE! Ha összeköltöztök, az első időkben azért figyelj arra, hogy túl sok, és túl nagy dolgokkal ne kössétek egymáshoz magatokat (közös gyermek, közös ház, stb.). mert ha közben kiderül hogy nem működik a dolog, megnyomoríthatjátok mindkettőtök (esetleg még egy gyermek) jövőjét is!
2010. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát igazából ez a lehetőség nővérem miatt csak 1-2 hónap múlva nyílik meg teljesen, szóval addigra már majdnem meg lesz a fél év.

Az a baj, hogy kénytelenek vagyunk amúgy is szürke hétköznapokat élni, mert nagyon sok mindent nem engedhetünk meg magunknak, értsd. bulizás orrba-szájba, ilyen progi, olyan étterem... Mi vagyunk egymásnaka a szín, akkor is még ha ez nekem is nyálasan hangzik.

2010. szept. 21. 11:59
 10/17 A kérdező kommentje:

11:27 Én is vhogyígy képzelem az együtt élést.


A függeszkedés/nem függeszkedés dolog, valóban ellentmondásos, mert nagyon nagyon tartóztatom magam, hogy ne foglaljam le, tudatosan tervezek más progit, hogy ne találkozzunk, hogy neki is legyen szabadideje. Tudom magamról, hogy hajlamos vagyok a társfüggőségre, de már megtanultam kontrollálni. Remélem így érthető. :)

2010. szept. 21. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!