Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltétek túl annak a...

Hogyan éltétek túl annak a halálát aki a legfontosabb volt nektek a világon?

Figyelt kérdés
Nagymamám nagyon beteg, már nem is beszél igazán és ágyban fekszik egész nap. 85 éves és már megmondták az orvosok, hogy bármikor meghalhat. Nekem viszont nincsen rajta kívül senkim és mindig is ő volt nekem a legfontosabb, ő nevelt fel, ő volt aki még a széltől is óvott. Ha ő elmegy, nekem már nem marad senkim ezen a világon. Annyira el vagyok keseredve, hogy egész nap bőgök és azt kívánom, hogy bárcsak vele együtt elmehetnék én is.. Hogyan lehet ezt feldolgozni egyáltalán?
2022. júl. 4. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Együtt laktok vagy kórházban van?


Azt tudom tanácsolni legyél vele, amennyit csak tudsz még akkor is ha nem beszél és fekszik.



Utána, kitartást. Nekem idén lesz 2 éve, hogy meghalt valakim. Még most is van, hogy úgy ébredek, hogy sírok, mert azt álmodtam, hogy még él. Nehéz, idővel sem könnyebb inkább másmilyen.

2022. júl. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Idősek otthonában van már 1 éve, akkor már igencsak demens volt szegény és mozgáskorlátozott, akkor nem volt más választás, egyedül nem tudtam ápolni.
2022. júl. 4. 00:41
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

"Nekem viszont nincsen rajta kívül senkim"


Ezért éled meg ilyen nehezen.


Jó esetben az embernek a nagyszülein kívül vannak szülei, testvére(i). Mire a szülei meghalnak, addigra van házastársa, gyereke(i). Így sosem egyetlen emberhez kötődik, hanem többekhez. Így el lehet viselni a nagyszülő vagy akár a szülő halálát. Aki viszont csak egyetlen emberhez kötődik, annak tényleg rettenetes, ha őt elveszíti.

2022. júl. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerencsé(m)re még sehogy.Aki(k) a legfontosabb(ak) számomra még életben van(nak).Ha eljön az idő,hogy már nem lesz(nek),ahogy ismerem magam,vagy magam alá kerülök és nem lesz semmihez se kedvem,otthon maradok és ki se mozdulok,vagy nekimegyek a világnak egy sátorral,és mászkálok,nézelődök,amíg el nem jön az én időm is.De a legeslegjobb számomra az lenne,ha én mennék el előbb,és akkor nem kellene átélnem a fájdalmat,amit a szerette(i)m elvesztése okoz.
2022. júl. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerre egy napot kell túlélni, aztán egyre könnyebb. Valahol találtam egyszer egy nagyon jó idézetet, ami nekem segített, megkeresem majd.
2022. júl. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Sajnálom, hogy csak ő van jelenleg számodra és valószínű elmegy hamarosan.


Biztosan nehéz, én is vesztettem el nagyszülőt aki közel állt hozzam, de azóta szerencsére sikerült találnom más partnert az életben.


Úgy gondolom a nagymamad is azt szeretne, hogy megéld az életed a magad valójában . Próbálj keresni barátokat, társat akik megértenek. Tudom komplex stb , de nagyjából ez a megoldás. Nekem is ez segitett. Most is szomorú vagyok, ha rá gondolok, de közben tovább tudtam lépni és realizaltam, hogy nekem is van egy eletem, és én is lehetek később majd valakinek ez a személy. Sajnos sok ember távozik, és nem készülünk fel rá. De végképp az a legjobb amit tehetsz, hogy a saját életed formálod olyanná, amit szerettél volna, és tudod, ő is büszke lenne rá. :)

2022. júl. 4. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
46%
nekem a vallás segített
2022. júl. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

Szülőt, nagyszülőt eltemetni valóban nagyon fájdalmas, de bármilyen érzéketlennek is tűnik ez a kijelentésem számodra, ez az élet velejárója, ez az élet rendje, hogy a felmenőink előbb, vagy utóbb elmennek.

Az viszont elég tragikusan hangzik, hogy egy nagyszülő elvesztésekor Őt tekinted az egyetlen fontos embernek az életedben, nincs rajta kívül senkid, se rokonok, se barátok, se társ, aki segítene gyász feldolgozásában.

Ilyen helyzetben az elvesztés érzése nagyon erős, érthető, de azon csak Te tudsz változtatni, hogy ez ne így legyen.


Sok erőt kívánok!

2022. júl. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is meghalt közeli hozzátartozóm és nagyon-nagyon megviselt, még soha előtte nem voltam olyan rossz lelkiállapotban. A hit segített helyrejönni, lelkileg meggyógyulni. Akkoriban nem érdekelt az egész téma, a hit, pedig keresztény voltam de abban az időszakban évekig nem foglalkoztatott, de végül ez volt az egyetlen dolog, ami helyretett és azóta teljesen máshogy látom nemcsak a hozzátartozóm halálát hanem az egész életet, mindent. Pedig voltak más hozzátartozóim akik támogattak, próbáltak, de nekem csak a hitem tudott segíteni. Ez volt nyújtott nekem valami olyat amit mások nem tudtak. Szerintem neked is segítene. Ha nekem segített, pedig én aztán tényleg borzalmas állapotban voltam, akkor biztosan tud neked is. Ha nagyon ellene vagy, nyilván választhatsz más megoldást is, például mehetsz pszichológushoz, én csak azt írtam le ami nekem segített. Én gondolkodtam a pszichológuson, hogy menjek amikor az a haláleset történt és nagyon rossz volt, de mire rávettem volna magam, hogy menjek és mire összeszedtem volna arra is a lelki erőm, addigra már a hitem megsegített. Azóta sem voltam pszichológusnál. És tényleg sokkal jobban érzem magam ahhoz képest. Most már ez a megkönnyebbült, reményteli, pozitív, örömteli állapot lett a mindennapos.
2022. júl. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Én akkor éreztem ezt, amikor a férjem meghalt, legszívesebben utána mentem volna. Ez az állapot több, mint egy évig tartott, aztán lassacskán elkezdtem újra élni. Most is rettenetesen hiányzik, de ez már más. Csak azt tudom mondani, hogy az idő az egyetlen, ami segít. Próbáld meg minél jobban elfoglalni magad, menj emberek közé, kell, hogy másokhoz is tartozz. Többen írták, hogy a hitük segített. Ez valóban így van, a hívő emberek jobban el tudják fogadni a halált. Unokatestvérem temetésén a pap azt mondta, hogy szeretteinket Istentől kapjuk kölcsön, de egy napon vissza kell őket adnunk. Ha így fognánk fel, bizonyára könnyebb lenne.
2022. júl. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!