Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki ilyenkor a hibás?

Ki ilyenkor a hibás?

Figyelt kérdés
A szüleim dolgozni voltak.A testvérem lejött rendet rakni.Mikor a szüleim hazajöttek, össze vissza dicsérték és vele együtt elkezdtek provokálni.Utánna könnyen elgurult a gyógyszerem és kiröhögtek.Aztán elkezdtem káromkodni(nem annyira veszedt módon pl barom, idióta).Utánna testvérem lehozott egy olyan replika régi fegyvert ,aminek a csövének dugja az ujját,és mikor kihúzza belőle hangot ad ki,mivel kicsi a csöve.Ettől meg nagyon megfájdul a fejem,de még is csinálták.Aztán elkezdtek velem veszekedni,hogy semmire nem vagyok jó (rendrakásra értve).A vicc a dologban az,hogy kint a kertben mindig segítek egész nap és ott mindig azt mondják,hogy a testvérem semmihez sem jó és sose segít.Utánna apámnak mondtam egy csúnyát amit mindig mond rám,és erre megszabta azt, hogy vegyek egy autót (saját pénzemen) és azt mondták egy féreg vagyok.Ha nem értetek valamit benne,akkor szóljatok és jobban megfogalmazom.De ilyenkor mégis ki a hibás,én vagy ők?
2022. jún. 24. 13:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem, hogy bent megegyeztünk a szüleimmel régen, hogy nem kell rendet rakni.Ezt mondtam nekik de azt mondták,hogy hazudtam.
2022. jún. 24. 13:48
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivaaaaan????
2022. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2


Szarul lett fogalmazva?

2022. jún. 24. 13:57
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Elég primitív családod van. Semmi jó nem kerekedik ki abból, ha a szülők összezárnak az egyik gyerekkel a másik ellen ilyen piszlicsáré ügyek miatt, és ezzel az összehasonlítgatással is csak azt érik el, hogy utáljátok egymást a testvéreddel.

Neked is meg kellene tanulni az indulataidat intelligensen kezelni, nem káromkodással és csapkodással. Ha nem tudnának provokálni, neked is jobb lenne. Nem hibáztatlak, ilyen közegben kitől tanultad volna meg ezeket a dolgokat. Nem az a kérdés, hogy ki a hibás, hanem az, hogy milyen úton-módon tudnál kiemelkedni ebből a környezetből, és az idődet-energiáidat építő módon használni ahelyett, hogy ostoba veszekedésekre pazarolnád.

2022. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem kéne ennyire felkapni a vizet meg kiabálni, káromkodni, mert az csak olaj a tűzre.

Meg kéne normálisan beszélni hogy tesód bent rak rendet, te meg kint.

Az autós részt nem értem. Miért kell autót venned? Kinek? És hogy jön ez a rendrakáshoz?

2022. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az a baj nem tudom, hogy kell intelligensen kezelni az indulataimat.Mindenhogy próbáltam,de nem megy egyszerűen.Ha valaki piszkál egyszerűen nálam minden jóindulatúság elmegy(szinte mindig mindenkivel jóindulatú vagyok).A nagyszüleim próbáltak segíteni sikertelenül.
2022. jún. 24. 14:04
 7/21 A kérdező kommentje:

#5

Mert visszaszoltam ezzel büntetnek.Mert az álmom az, hogy veterán autókat vegyek és ez ellen tiltottak meg engem

2022. jún. 24. 14:05
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem ők a hibások szerintem, hogy te ilyen idegbeteg vagy és vergődsz. Viszont nekik sem kellene direkt cukkolni a debilt, ha már nem képesek normális gyerekeket nevelni. Az viszont telibe az ő saruk, hogy ti ilyenek lettetek.
2022. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
tinihiszti, 23. évad...?
2022. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9

Nem annyira.17 vagyok és mindenkivel korrekt a családban.Senkibe nem kötök bele,csak ők belém.Ezt nem nevezném tinihisztinek,mert még sértődékeny sem vagyok.De ez már nálam is kihúzta a gyufát.

2022. jún. 24. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!