Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem furcsa, hogy...

Szerintetek nem furcsa, hogy valaki au-pairt fogad, aki mindent megcsinál helyette a háztartásban, és a gyerekét is neveli?

Figyelt kérdés
Egy férfinek meg nem furcsa, hogy a felesége helyett más főz, most, takarít és ugyanúgy velük lakik? Hogy lehet hogy valaki napi fél órát van a gyerekével, az au-pair pedig 8-at?
2010. szept. 20. 10:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
az én szüleim felneveltek minket a testvéreimmel au-pari nélkül, munkával, lehet h nem éltünk milliomos módra, de velünk voltak,és ami kellett megvolt. Nekem nem a pénz számít, nem fogok milliomos férjet keresni,de a gyerekeimmel szeretnék majd több, mint nap 1 órát lenni. Ezért ne ítélj el ha kérhetlek...és Magyarországon fogok élni, mert mint mondtam, nem érdekel mennyit keresek
2010. szept. 20. 10:41
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem egészen jól látjátok a dolgokat, ugyanis Nyugaton is nagy a munkanélküliség, és akinek van munkája, az nem teheti meg, hogy otthon van a gyerekkel. (Én a Németországi helyzetet ismerem konkrétan) Sokan a napi 8 - 12 órát nem is a lakó helyen dolgozzák, hanem gyakran 100 - 150 km-re is bejárnak. Egy keresetböl nem lehet egy családnak megélni (az átlag kereset 1000 Euro alatt van, és két szobás lakás bérlete 700-800 Euro, plussz a rezsi), sokszor még kettöböl se nagyon. Bölcsöde, óvoda sokkal drágább, mint MO-on (arányban), az iskolában nincs napközi, és egy au-pair még a megfizethetö kategóriába tartozik. A legtöbben nem szivesen hagyják a gyerek(ek)et másra, csak nincs egyéb lehetöségük.

Ami meg a nagyszülöket illeti - a legtöbb éppen úgy dolgozni jár, mint a szülök, mert egyébként miböl élnének ök meg? Ugyanis a nyugdij csak 65-67 éves kortól jár, és az sem sok - nekem 20 év egész napos munka után járna 29 Euro - NEM IRTAM EL EGY NULLÁT!!!

2010. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Rám és húgomra is nagyon sokáig babysitter vigyázott. Mondjuk nem au-pair, az magyarprszágon nem nagyon van, szóval nem lakott velünk, de ő hozott el a suliból, húgomat oviból, aztán velünk volt estig, míg anyám haza nem ért. Éveken keresztül így volt, kisebb korunktól kezdve hát kb addig amíg én olyan 6.-os nem lettem.. Nekem teljesen természetes volt, hogy van egy másik nő is, aki foglalkozik velünk és nem az anyám, nevelni szerencsére nem próbált minket annyira, főzőtt, takarított, vigyázott ránk, kb. ennyi. De anyámmal is épp eleget voltunk, igaz sokszor későn jött haza de hát dolgozott. Szerintem ez még mindig jobb, mint ha otthon lett volna délután 4től, aztán nem lett volna mit felvennünk...
2010. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az au-pair elvileg nem csinal mast, mint a gyerekekkel foglalkozik, es az o ruhaikat mossa. Es a csaladdal lakik, etkezik, el, kulfoldi fiatal, aki nem keres sokat, de csereben megtanulja a nyelvet es csaladi kornyezetben el. En au-pair voltam Amerikaban, a szerzodesben nagyon pontosan le volt irva a feladatkor, es abban nem szerepelt a haztartas vezetese. Termeszetesen ha nincs szerzodesed, akkor elobb utobb a nyakadba varrnak mindent: fozes, vasalas, mosas, gyerekneveles, stb. Ez mar inkabb hasonlit egy haztartasi szemelyzethez, nem pedig au-pairhez. Szoval en a fogalmakat elvalasztanam egymastol. Kerdes, te mire szerzodtel.

A mai vilagban amugy nem furcsa, foleg a nyugati orszagokban, ahol esetleg az anya ugyanugy 10-12 orakat dolgozik. Ha megtehetik, hogy megfizessek a segitseget, akkor miert ne. Gondolom ebben az esetben az apa sem varja el, hogy az anya 12 ora robotolas utan meg nekialljon a hazimunkanak. Persze mas a kerdes, ha mondjuk anyuci otthon ul egesz nap, vagy mondjuk fel munkaidoben dolgozik. Ebben az esetben furcsallnam en is, hiszen nem azert szulok gyerekeket, hogy azt nezzem, mas hogyan foglalkozik veluk. De nem vagyunk egyformak.

2010. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem van rokonom aki Angliában dolgozott bibicsőszként aztán egy idő után nem csak a babára csőszködött...Sajnos nem lett happy and a story,jött szépen haza botrányosan.
2010. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
10:47-nek, ha ilyen kevés a nyugdíj, miből telik a német nyugdíjasoknak a sok pihenésre, utazgatásra?
2010. szept. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A 10:47-es vagyok: akiket te látsz, azok nem az egyszerü emberek, és akik régebben lettek nyugdijasok, azoknak egyrészt eleve több volt a nyugdija, meg ök még sokat tudtak spórolni is, amig dolgoztak. A maiak meg örülnek, ha megélnek a munkabérböl. (Mint irtam, akikröl én beszélek, azok a hétköznapi emberek, nem a menedzserek meg hasonlók.)
2010. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én írtam a Németben lakós választ, de látom más is írt onnan. A lényeg az, hogy a te szüleid valószínűleg olyan munkahelyen dolgoztak, ahol addig tartott a munkaidő, meg akkor, amikor te oviban, iskolában voltál. Na, nálunk ez sajnos nem így megy, nem mindenkinek 8-16ig van munkaideje, mint ahogy az ovik vannak. Nekünk délelőtt 3 óra, meg este 3-4. Így korán elhozzuk a bölcsiből a gyereket, de este muszáj babysitter, azaz minden munkában töltött percünkért fizetnünk kell gyerekfelvigyázást, mert a bölcsi is szociális támogatással annyiba kerül mintha otthon privát helyre járatnád. És k...vára nem vagyunk gazdagok, úgy élünk itt, mintha otthon 100-150ezer lenne a keresetünk. De sajnos mindenki csak azt tudja megkérdezni, hogy jajj mennyit kerestek odakint, de fogalmuk sincs, hogyan lehet abból a "sok" pénzből itt megélni. Igen, éljél otthon, én is azt tenném, ha a szakmámban dolgozhatnék otthon, de sajnos nem lehet. Magyarországon otthon lehetsz 3 évig, majd olyan szakmát választasz amivel 4kor végzel, és máris nem kell segítség a gyermeknevelésben. De azért gondolkodj egy kicsit, mielőtt elítélsz másokat, akik nem tudnak sajnos így élni. Persze vannak akik tényleg luxusból fogadnak au-pairt, de nem ez az általános.
2010. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ne bantasatok a kerdezot. Majd ha nem ebbol fog elni, hanem lesz "rendes" munkahelye, es gyermeke, majd akkor ra fog jonni, hogy sajnos nem mindig ugy lesz, ahogy eltervezzuk.
2010. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Akkor félreértetteket, a babysitterrel semmi bajom, aki este vigyáz a gyerekre, vagy hetente néhány nap, engem az érdekelt volna, h h lehet azt elfogadni, h te napi egy órát vagy a gyerekeddel(vacsora, fektetés) és kész, míg egy idegen lány, aki a házadban lakik, levágja a körmét, sütit süt vele, megírják a leckét, elmennek különórákra, vendégségbe, elmagyarázza neki, hogy miért nem szabad átfutni az úton, és hogy hogyan kell szépen kérni valamit. Nagyjából ő neveli, napi egy óra alatt te nem tudsz neki megtanítani sok mindent. Nekem ez furcsa, nem az ha vigyáz rá mikor alszik, vagy esetleg lefekteti, hanem ha szinte csak ő van vele.
2010. szept. 20. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!