Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem furcsa, hogy...

Szerintetek nem furcsa, hogy valaki au-pairt fogad, aki mindent megcsinál helyette a háztartásban, és a gyerekét is neveli?

Figyelt kérdés
Egy férfinek meg nem furcsa, hogy a felesége helyett más főz, most, takarít és ugyanúgy velük lakik? Hogy lehet hogy valaki napi fél órát van a gyerekével, az au-pair pedig 8-at?
2010. szept. 20. 10:04
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Szerintem a mai világban már semmi sem fura, sajnos:S

De a kérdésedre válaszolva, szerintem aki babysittert fogad az a tehetősebb réteg. Nekik a pénz számít elsősorban és utána a gyerek/család. Lehet ezért most le leszek pontozva, de szerintem hiába mondja ez a réteg azt h a család az első és utána a munka/pénz/karrier, akkor miért nincsenek otthon, hiszen pénz az már van nem? Ha már másnak fizetek a gyereknevelésért. Igazából ezeknél sokszor azt nem értem, hogy a nagymama hol van és hogyan is gondolják, hogy a gyermek első szavait"egy idegennek"mondja ki. De ennél durvább sztem csak a dogsitter, nem értem annak minek kutya, ha nincs vele (és most nem csak nevelésre gondolok, hanem arra h vannak olyanok akik felfogadnak csak azért vkit, h lakjon nála azért, hogy a kutyával/játszon/sétáljon/etesse stb... Durva nagyon...

2010. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

én most külföldön vagyok au-pair, de rájöttem, hogy nekem ez nagyon furcsa. Hogy tudnak így élni? Szeretem a munkám, de nem értem, hogy ezt ők hogy viselik el...

Oké, h külföldön nincs nagyon se gyes, se semmi, de akkor is..

2010. szept. 20. 10:17
 3/21 anonim ***** válasza:
Angliában vagy?
2010. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
külföldön olcsóbb egy au pairt alkalmazni, mint bölcsit, ovit fizetni. még mindig kedvezőbb anyagilag, hiszen a szállás adott, az au pair kajáját kell állni a házigazdának, kis munkabért, és ha úgy beszélik meg, tanfolyadíjat, stb. a szülők dolgoznak Magyarosrszágon is napi 8 órát, ha nem többet, így itthon sem biztos hogy több idejük lenne.
2010. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Svájcban, a szülők fél8tól fél8ig nincsenek itthon, igaz a gyerek már nem kisbaba(így gyes amúgy sem lehetne)
2010. szept. 20. 10:21
 6/21 anonim ***** válasza:
dogsitter? :O ez még érdekelne is :)
2010. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
A gondok ott kezdődnek amikor a házaséletét az au-pairrel éli...
2010. szept. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A szomszédaim angolok (itt élek kint) Nekik 2 gyerekük van,mindkettő iskolás..Jelenleg lengyel au-pair lakik velük az egyik szobában..Itt kint teljesen természetes,hogy mindent a lány csinál,hiszen ezért szállást,kaját,és valamennyi fizetést is kap..Mindkét szülő reggel 7-kor már mennek dolgozni,és este 6-kor jönnek haza..Hétvégén mindig szabadnapos a lengyel lány..

Mivel megbeszélték már az elején,hogy mit kell csinálnia,így azért fizetik meg..A lengyel lánynak a főzésen kívül mindent csinálnia kell.Mos,takarít,gyerekere vigyázz...De ha úgy alakul,és ha van kedve hozzá elviszik magukkal külföldre is,vagy hétvégente ha kirándulni megy a család..

Ezt vállalta be..Angliában nincs táppénz,nincs olyan,hogy beteg a gyerek otthon maradok vele..Sokszor a nagyszülők olyan messze laknak,hogy tőlük nem várható el a segítség..Az óvoda nagyon drága,még az angoloknak is jobban megéri ha au-pair-t fogadnak fel..

Egyébként én mindenkinek aki au-pair akar lenni azt tanácsolom,hogy vigyázzon mert ritka a jó család..A pakisztáni,arab,és hasonló nemzetiségű családokhoz ne is menjenek ki,mert azok borzalmasak,és ők tényleg azt hiszik,hogy rabszolgát alkalmaznak..Az angolok között is kell válogatni,mert vannak a megrögzött angolok(akik képesek a családfájukat is előkotorni) azok nagyon rafináltak..Kell nekik egy lány aki vigyázz a gyerekre,de amikor kijön hamar rájön,hogy többet dolgozik,mint aki gyárban van,mert egyre jobban kihasználják őket..A szomszédomék rendesek..Ők csak azt követelik meg amit az elején meg is egyeznek,hogy az au-pair dolga..

A lengyel lány lassan 5 éve van náluk(őú volt az első au-pair) de most el vannak keseredve,mert hazamegy végleg,és a család is fél attól,hogy nem találnak rendes lányt aki szeretni fogja a srácokat..Remélem jó lányt találnak,mert tényleg kedvesek,,

2010. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

OFF:


Valaki kérdezte, hogy hol vannak a nagyszülők?


Nos nekem lenne egy olyan sanda gyanúm, hogy inkább fizetnek egy vadidegennek, mintsem a nagyira hagyják a csemetéjüket... hisz gondoljunk bele: ha valaki olyan családból jött akit állandóan vertek, vagy morálisan más az elképzelésük az életről ez esetben a nagyinak nem lehet azt mondani, hogy : "hé ne üsd meg a gyerekem, ha nem akar enni... stb. " mert akkor besértődik. Viszont egy alkalmazottnak simán azt lehet mondani:" ha megütöd, repülsz!"


Szerintem ez nagyon hasonlít a családi kis vállalkozásokra... valakinek feláll a szőr a hátán a szó hallatán, valakinek meg nem...

2010. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én Németországban élek, és 1 évig maradhattam itthon a babával. Ha nem mennék vissza dolgozni nem lenne munkahelyem, és akárki akármit is hisz, nem lehet megélni itt sem 1 fizetésből, azaz csak ha a férj milliomos, de ha átlagkeresetű akkor sajnos nem. Így van babysitterünk, meg délelőtt bölcsi, és ezek a fele fizumat elviszik, de nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne dolgozzak. Ennyi a történet! Ja, és nem vagyunk karrieristák, egyszerűen muszáj. Au-pairt is fogadnánk, szinte olcsóbban jönnénk ki mint így, hogy bölcsi meg babysitter, de senkivel nem akarunk együtt élni. Kolléganőméknek volt au-pairjük, 2 szobás lakásban laktak mind. Ez a tehetősebb réteg??? Nem! Csak Magyarországon kívül nincs otthonmaradás 3 évig. Aki tehetősebb itt, na az marad otthon, vagy azért fogad au-pairt, mert 3-4 gyereke van, és sok neki.

Én is ugyanannyit dolgozok mint a férjem, mi ezen a nagy csoda, ha gond a háztartás? Igaz mi megosztjuk a teendőket, de tényleg jó lenne ha valaki besegítene, és főzés helyett a gyerekemmel játszhatnék. Ha így gondolkozol kedves kérdező, akkor mindenképp gazdag férjet válassz, és akkor megteheted amiket gondolsz. Vagy senkinek ne legyen gyereke, aki dolgozik? ...

2010. szept. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!