Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ki nem reális?

Most akkor ki nem reális?

Figyelt kérdés

A szüleim mindig azt verik a fejemhez, hogy ők milyen jó szülők, mert hogy mindent megadnak nekem, velem pedig elégedetlenek kb minden téren, próbálkozhatok akárhogy.


Mindig jól tanultam, végül egyetmválasztásnál is azt néztem, hogy minél olcsóbb legyen, a szüleim miatt. Szórakozásra soha sem költöttem havi 1000 forintnál többet, de a legtöbbször még ennyit sem. Van hogy hónapokig nem megyek sehova sem bulizni. Ruhára évente egyszer-kétszer kapok pénzt, azt is kérnem kell (2* 7000 ft kb). Amire szükségem van, azt uzsonnapénzből, nagyitól kapott pénzből, nyári munkából stb veszem meg. Saját szobám nincs, és testvérem sincs. A kocsit nem hajthatom. A szüleim anyagi helyzete az átlagosnál kicsivel jobb, annyi biztos, hogy nem nélkülöznek. És még annyit, hogy rengeteget segítek otthon, napi 5 órát minimum, de sokszor egész nap.


Szerintetek ezért extra hálával kellene tartoznom a szüleimnek?


2010. szept. 20. 00:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem jó a házasságuk, véletlenül hoztak össze, és csak azért keltek egybe.
2010. szept. 20. 00:44
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hálát várnak, amiért nem vetettek el.
2010. szept. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk tervezett gyerek voltam, de kb. 4 éves koromtól folyamatosan romlott a házasságuk, amikor jött öcsém, aki fiú lévén apám kedvence lett, és folyamatosan megy a huzavona... Nem emlékszem olyan családi összejövetelre, ünnepre, amikor ne lett volna valami vita vagy balhé. Nem tudom, milyen egy jó karácsony.
2010. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ijesztő, hogy mennyi manapság az eltekert család... Itt a gyakorikérdések között is rengeteg a panaszkodó gyerek. Szomorú!
2010. szept. 20. 00:58
 15/21 anonim ***** válasza:
Hat nekem a szuleim sokkal tobbert nem kernek soha semmit (szemrehanyast is nagyon ritkan tettek)... Ha lesznek gyerekeim en is mindent meg fogok tenni a gyermekeimert... Egy szulo szerintem valamennyire a gyermekei sikereert kell hogy eljen (persze ugy hogy kozben magara is maradjon ideje)...
2010. szept. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Ez az oldal nem egy statisztika. Mit írnának ide? "Boldog vagyok, remek családom van. Mit csináljak?"
2010. szept. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy nem statisztika. Én arra gondoltam, hogy ismétlődő probléma a családokban, hogy a gyerekek nem kapnak szeretetet. De nem is ez a téma...
2010. szept. 20. 01:20
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha az átlagosnál kicsivel jobb az anyagi helyzetük, akkor miért nincsen külön szobád?Velük alszol egy helységben, vagy mi?Vagy lehetne külön szobád de nem engedik?Ezt nem értem.Hány évesek a szüleid?

Mindent megadnak neked, és mégis semmit ...

2010. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ennyire atörvén yis kötelezi a szülőt. Ha nem tartana el, a bíróságtól kérhetnél tartást, lehet még jobban jönnél ki.Menj át a jobb egyetemre!
2010. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én is csinálom a saját háztartásom két gyerek mellett, de az sem tesz ki napi 5 órát. Bocs, de ez volt a legfeltűnőbb, abban, amit írtál.

Extra hálával nem kell tartoznod a szüleidnek, csak tisztelettel. Nagyon rendes tőled egyébként, hogy figyelembe vetted őket is, amikor sulit választottál,és, hogy segítesz nekik.

A szülők azért is szülők, hogy többet kérjenek tőled, mert addig, amíg ők kérik, sokkal kellemesebb érzés, m int amikor majd az ÉLET kéri rajtad számon keményen.

2010. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!