Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ki nem reális?

Most akkor ki nem reális?

Figyelt kérdés

A szüleim mindig azt verik a fejemhez, hogy ők milyen jó szülők, mert hogy mindent megadnak nekem, velem pedig elégedetlenek kb minden téren, próbálkozhatok akárhogy.


Mindig jól tanultam, végül egyetmválasztásnál is azt néztem, hogy minél olcsóbb legyen, a szüleim miatt. Szórakozásra soha sem költöttem havi 1000 forintnál többet, de a legtöbbször még ennyit sem. Van hogy hónapokig nem megyek sehova sem bulizni. Ruhára évente egyszer-kétszer kapok pénzt, azt is kérnem kell (2* 7000 ft kb). Amire szükségem van, azt uzsonnapénzből, nagyitól kapott pénzből, nyári munkából stb veszem meg. Saját szobám nincs, és testvérem sincs. A kocsit nem hajthatom. A szüleim anyagi helyzete az átlagosnál kicsivel jobb, annyi biztos, hogy nem nélkülöznek. És még annyit, hogy rengeteget segítek otthon, napi 5 órát minimum, de sokszor egész nap.


Szerintetek ezért extra hálával kellene tartoznom a szüleimnek?


2010. szept. 20. 00:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

Hát ne haragudj, de az egyetemmel szerintem jó nagy hülyeséget csináltál. Államira kell menni és oda, ahol jó az oktatás. Különben semmi értelme a dolognak.

Jogsid van, ezért irigyellek kicsit.


Extra hálát ezért nem érdemelnek, de valamilyen szintű hálát igen.

2010. szept. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Kellene néhány konkrét példa, mi az a minden, amire büszkék.
2010. szept. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Állami egyetemre mentem, nem is gondolkoztam másmilyenen. De azért ott is különbséget jelent, mennyi az utiköltség, vagy a bentlakás.
2010. szept. 20. 00:21
 4/21 A kérdező kommentje:

Példa:

1. egyetemre járatnak. (állami költségvetésen és ösztöndíjból fizetem az utazást)

2. eltartanak, etetnek

2010. szept. 20. 00:24
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Ez természetes, amíg nappalin tanulsz, nem?
2010. szept. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mindenkinek az a realitas, amit lat. A szuleid ilyen felfogasuak, igy nekik ez a realitas, a normalis. A legtobb helyen lehet, hogy ez nem igy lenne, de legalabb sporolasra tanitottak ezaltal. Nem hiszem, hogy valtoznanak. Ha jol vettem ki a szavaidbol, vegulis majdnem felnott koru lehetsz, igy lassan majd kulon mesz es nem kell feszengni veluk ezen. Az egyetemen lehet, hogy kapsz majd egy kis osztondijat vagy egyebet, amit magadra kolthetsz. Hidd el, nem fognak valtozni...nekik az a realitas, amiben elnek. En a helyedben direkt tavolabbi egyetemet valasztottam volna, hogy kolis vagy alberletes tudj lenni, hogy tudj fuggetlenedni, hogy megtanulj egyedul elni es hogy ne fogjanak be otthon 5 oras munkara, mikor tanulnod kell. Lehet, hogy jot tett volna a kapcsolatotoknak, ha messzebb mesz. Ha nem vagy ott minden nap, sok mindenen elgondolkodnak, mikor pedig hazamesz szinte "vendegkent" varnak.
2010. szept. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szerintem is természetes kellene, hogy legyen, csak néha felmerül bennem a kérdés, hogy én értékelem le amit adnak, vagy ők értékelik túl. Szeretetet, kedves szavat ritkán kapok, ellenben szemrehányást annál többet.
2010. szept. 20. 00:30
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit a legtöbb szülő megtesz anélkül, hogy tömjénezné magát.
2010. szept. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg anyádnak, legyen hálás amiért nem iszol hétvégente az egyetemista haverjaiddal, és nem költesz el minden ilyen alkalommal 6 ezret piára, úgy mint a többiek :)
2010. szept. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a szüleid házassága egyébként, egymás között nincs vitájuk?

Nagyon ismerős a helyzet, és én most államvizsga előtt állok, és ki kell könyörögni, hogy hagyjanak időt tanulni, és ha veszekedni akarnak, akkor legalább államvizsgáig fogják vissza magukat, mert nagyon zavar, de nem megy nekik, úgyhogy ilyenkor éjjel tanulok, mert most csend van.

A poén az, hogy nekem van egy öcsém, aki lustaságból kiesett az egyetemről, de ennek ellenére ő a jó gyerek.

2010. szept. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!