Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekkorodban előfordult már...

Gyerekkorodban előfordult már hogy elcsentél a szüleitől aprópénzeket?

Figyelt kérdés
2022. jún. 17. 06:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%

3-as vàlasza aranyos. 😄


11-es vagyok.

2022. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem
2022. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
26%

"Nem adsz zsebpénzt, miközben az osztálytársai minden nap a büfébe mennek szendvicsért, ropiért és nyalókáért, ő meg kimarad mindenből?


Akkor ne csodálkozz, ha lopni fog a gyerek."


10-es: nem fog lopni, hacsak nem tolvajnak nevelted. Nekem sem volt soha zsebpénzem, de eszembe sem jutott volna tolvajkodni. Szr gyerek, amelyik lop. És amelyik a saját szüleitől is lop, az lopni fog a kollégáitól is, meg bárhova bemegy, nem lesz gátlása belenyúlni a rokonok táskájába sem a pénztárcájukból kivenni.

2022. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
67%

10-es iskolai kisboltba mi is lejàrtunk. Mentem a tobbiekkel ha volt pénzem ha nem, ha kérték hogy kìsérjem el öket. Szóval többször volt hogy en nem vettem semmit csak lekìsértem öket. De nem izgatott. Igazabol nem hianyzott hogy barmit is vegyek inkabb az volt izgalmas hogy az iskolaudvartol tavolra kell bandukolni olyan volt mint egy kirandulas az iskolai kisboltig. Meg kedves volt az elado is. Mindig jo volt latni hogy mosolyog. Olyan vicces volt. De nekem nem hiànyzott hogy vegyek bàrmit is. Mindig izgalmas volt nézni mik vannak a boltba. A kisboltba rendszeresen csoportba mentek a gyerekek szoval az eladonak se volt furcsa hogy nem vesz mindenki kajat. Meg szerintem idonkent o is mosolygott rajtunk. A gyerek aki komoly felnottet jatszik es kajat vesz. Szerintem vicces latvany lehetett egy felnottnek. Ilyenkor kineztem mit szeretnek es mikor volt ra akkor megvettem.

Rendszerint ilyeneket néztem ki hogy donald kacsàs ràgó, kajla és mókus csokolàdé. De leginkàbb a Limo italpor volt a legnépszerübb, ami citrom, narancs és meggy ìzü volt és ilyen kis müanyag apro uditos uveghez hasonlito flakonba volt. Amit persze viz nélkül oldva ettünk meg, mert vicces volt hogy pezseg a szànkban es utana egymasnak mutogattuk hogy milyen narancssarga vagy piros a nyelvunk.


Nekem a kisbolt nem okozott ilyen frusztraciot. Inkabb vicces volt. De pl. ha utaztunk is valahova a vonatallomason is volt ilyen kisbolt. Es gyakran megneztem mik vannak ott. Leginkabb a gyerekeknek valo ujsagok tetszettek. De volt tobbszor hogy mindig jutott valami apro edesseg ott is volt valami jellegzetes csokolade amit szerettem, de mar nem emlekszem. Azt tudom hogy amikor nem tudtunk venni csokoladet nem hisztiztem tudtam hogy most nincs ra. Ilyenkor raneztem a vonatallomas kovezetere ami ugy nezett ki mint egy orias tablas csokolade es elkepzeltem hogy milyen lenne ekkora nagy es hoszu tablas csokoladet birtokolni. Kb. Tobb evtizedre eleg lenne ugy is hogy osztogathattam volna boldog boldogtalannak az iskolaba is es kacagtam rajta magamban. Kb. Voltam 7 éves. En megoldottam a kepzeloerommel es az viccesebb volt.

2022. jún. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%

ma 09:37

Nem baj, vállalom.

Csak nem akartam kimaradni mindenből, mert a szüleim nem adtak zsebpénzt. Elég szar érzés, amikor az osztálykiránduláson mindenki fagyizik, csak te nem. Egy mozijegyet nem tudsz kifizetni, mert nincs miből. Ha kérsz otthon, nem adnak, mert szerintük hülyeség. Tetszik egy lány és meghívnád egy szelet csokira? Felejtsd el, nincs zsebpénzed. Akkoriban a legnagyobb pénz a zsebemben egy papír ötvenes volt, amit az utcán találtam, egyébként egy 3 forintos golyós rágót se tudtam volna megvenni.

Naná, hogy sumák leszek, mert nem akartam az lenni a közösségben, akinek sosincs pénze semmire.

Aztán elkezdtem pénzért füvet nyírni a környéken és lám, megoldódott a dolog, lett pénzem és már nem kellett az apró sem, tehát az elméleted bukott.

2022. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
16%

#16

Lehet ezt itt bárhogy magyarázni, akkor is lopni bűn. Nekem se volt zsebpénzem, mégse loptam anyukámtól. Nem akartál kimaradni semmiből? Tudod van egy mondás: "Aki sokat markol, az keveset fog!" Szerintem azóta is egy kis csövi vagy, mert az élet nem adta meg neked, hogy bármid is meglegyen.

2022. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Abyámm folyton meggyanúsított, hogy lopok tőle pedig soha nem vettem el semmit. Egyszer meg is vert mert felirkálta a papírpénzek számát amit a fiókjában tartott és elfelejtette, hogy elköltött belőle. Persze később rqjött de akkor már kék zöld voltam az ütéseitől. Utólag bánom, hogy nem loptam akkor legalább jogos lett volna a sok bűntetés meg bántás.
2022. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy tudod, ahhoz képzelőerő is kellene. Csak egy szaros kis troll vagy. :)
2022. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Metionin ***** válasza:
87%
Nem, eszembe se jutott. Szerintem egy hét kórház lett volna ha megteszem és kiderül. Ha boltba küldtek, a visszajáróval is mindig el kellett számolni, sulis koromban néha kaptam egy-egy kétszázast de nem vehettem belőle semmit, csak "vészhelyzet" esetére volt nálam és ellenőrizte anyám, hogy még megvan-e. Padtársam rendszeresen lopott osztálytársaktól is és a szüleitől is, elítéltem de valahogy mégis "csodáltam", hogy hogy meri ezt megtenni.
2022. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
92%

Én valahol egyetértek a 10-essel, szintén csentem ki apró pénzeket néha (nyilván ritkán, féltem, hogy lebukok), mert nem kaptam zsebpénzt, sőt semmilyen pénzt, hiszen minek az. És igen, rossz volt, hogy én soha nem vehettem egy nyamvadt rágót sem az iskolai büfében, ráadásul még cseszegettek is, mert csóró voltam. Később dezodort meg eldobható borotvát vettem a csent pénzen, mert azt se kaptam, hiszen ne nagylányoskodjak, mit kellett volna tennem, tiniként szőrösen és büdösen járni, mint mi?


Ja, és nem lettem tolvaj felnőtt, normális családanya vagyok, munkával és megtakarítással, nem lopkodok munkatársak zsebéből, ahogy ezt itt előadják, a két dolog nem is függ össze. :D


Egyébként meg hagyjuk már ezt az álszenteskedő "lopni bűn" szöveget, mikor ebben az országban az emberek 90%-a azt nézi, hol lehet ügyeskedni, olcsóbban megúszni valamit, számla nélkül venni a dolgokat, meg feketén kapni fizut pluszban, ez is lopás, mikor nem fizeti be valaki az adót az államnak.

2022. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!