Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tesznek, ha a gyerek...

Mit tesznek, ha a gyerek nemet mond a láthatásra? Kikényszerítik? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, csak kíváncsi vagyok, mit tehetnek. Nem a törvényre vagyok kíváncsi, hogy mennie kell és kész.


Legyen ez körülményektől független történet. Pl 6 éves gyerek, anyánál van, sír, toporzékol, makacskodik, hogy ő nem megy az apával. A kérdés lényege, hogy ilyen esetben, ha papír is van róla, hogy a gyereknek mennie kell, de a gyerek megmondta, hogy nem, ki se megy hozzá a nappaliba/ház elé, sőt meg is mondja neki szóban, mit tehetnek? Rendőrséggel elvitetheti az apa, vagy egyéb mód, mert "neki papírja van róla, szóval van látogatás és kész"?


Régebbi kérdéseket olvasgattam, és ott ütött szöget, hogy ilyen esetben mi van? Egy dolog, hogy lett egy papír, a szülőnek láthatása, de a makacs toporzékoló gyereknek az ilyen papír nem több wc papírnál, és gondolom az anya nem fogja azt mondani a gyereknek, hogy törvény kötelez, aztán az apának áldását adni, hogy dobja a gyereket a vállára, mint egy zsák krumplit, aztán négyre hozza haza.


Ilyenkor gondolom mindenki azt írná, hogy kivizsgálnák az okokat, de ezeket most hagyjuk, mert mi van, ha nincs, vagy elhagyta a gyereket, vagy a gyerek sértődött meg nagyon valami miatt. A példa szerint, ítélve lett az egyik szülőnek, hogy van láthatása, nagyobb történet nincs mögötte. Csak komolyan kíváncsi vagyok, ezzel mit kezdenek a nagyemberek.


2022. jún. 13. 19:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte hajszál pontosan ez a helyzet, amit a 16-os válaszoló írt. A gyerek az anyja miatt nem jön, mert beszél neki badarságokat plusz valószínűleg sakkban tartja. Már teljesen elmarta az apja mellől, ha az apja nem keresi, akkor nincs is semmiféle kapcsolat, a gyerek magától nem telefonál, nem jön.
2022. jún. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!