Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tesznek, ha a gyerek...

Mit tesznek, ha a gyerek nemet mond a láthatásra? Kikényszerítik? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, csak kíváncsi vagyok, mit tehetnek. Nem a törvényre vagyok kíváncsi, hogy mennie kell és kész.


Legyen ez körülményektől független történet. Pl 6 éves gyerek, anyánál van, sír, toporzékol, makacskodik, hogy ő nem megy az apával. A kérdés lényege, hogy ilyen esetben, ha papír is van róla, hogy a gyereknek mennie kell, de a gyerek megmondta, hogy nem, ki se megy hozzá a nappaliba/ház elé, sőt meg is mondja neki szóban, mit tehetnek? Rendőrséggel elvitetheti az apa, vagy egyéb mód, mert "neki papírja van róla, szóval van látogatás és kész"?


Régebbi kérdéseket olvasgattam, és ott ütött szöget, hogy ilyen esetben mi van? Egy dolog, hogy lett egy papír, a szülőnek láthatása, de a makacs toporzékoló gyereknek az ilyen papír nem több wc papírnál, és gondolom az anya nem fogja azt mondani a gyereknek, hogy törvény kötelez, aztán az apának áldását adni, hogy dobja a gyereket a vállára, mint egy zsák krumplit, aztán négyre hozza haza.


Ilyenkor gondolom mindenki azt írná, hogy kivizsgálnák az okokat, de ezeket most hagyjuk, mert mi van, ha nincs, vagy elhagyta a gyereket, vagy a gyerek sértődött meg nagyon valami miatt. A példa szerint, ítélve lett az egyik szülőnek, hogy van láthatása, nagyobb történet nincs mögötte. Csak komolyan kíváncsi vagyok, ezzel mit kezdenek a nagyemberek.


2022. jún. 13. 19:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. Válaszolóra reflektálva - miután az elméleti jogi hátteret már részletesen leírták - egy személyes gondolatot is szeretnék hozzáfűzni, hogy egy gyakorlati példa is szerepeljen itt. Én többször elmentem úgy láthatásra, hogy nem akartam, - nem éreztem jól magam az "új család" körében - Édesanyám unszolására kénytelen-kelletlen néhányszor belementem, majd egyszer mindkét szülőm jelenlétében megmondtam, hogy nem akarok elmenni, mert nem érzem ott jól magam. Hál' Istennek többet nem kellett, mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy semmi értelme, szerencsére fel sem merült senkiben, hogy ezt jogi vagy másfajta eszközökkel erőltetni kellene.
2022. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#11: A te szüleid normális, kooperatív emberek (tényleg szülők), akik a te érdeked tartották szem előtt. Ez a normál eset, így kéne működnie a dolognak. Sajnos azonban sokszor nem ez a helyzet, a gyerek a sértettségből fakadó hatalmi harc eszköze, és előfordul, hogy egyik félnek sem igazán lényeges, vele mi lesz...


Őszintén örülök, hogy a te esetedben sikerült normálisan kezelni a helyzetet!

2022. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Akkor mentem utoljára a gyerekért, amikor a játszótéren nekem szegezte a kérdést négyévesen: apa, még mindig iszol?

Amikor ilyen befolyásolással szembesül valaki, akkor nincs semmi esély a javulásra. Kéthetente egy hétvége kevesebb, mint amit az aktuális pótapa eltölt vele, lehetetlen kinevelni belőle a kondicionálást.

Akkor rendezze az egészet az anyja, oldja meg.

Továbbléptem.

2022. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%
A gyerek "nem akarok menni" hisztije általában csak addig tart, amíg látják (általában az anya). Utána mintha elvágták volna.
2022. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%
Van azért néha alapja is, ha tényleg nem akar.
2022. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
Olyan is van, hogy láthatás után olyan rossz légkört csinál az anya, hogy a gyereknek szabályosan bűntudata lesz, hogy jól merészelte érezni magát az apja társaságában. Ezért már minden láthatás előtt szorong, hogy utána az anyjával milyen lesz a légkör. És ezért utasítja el egyre jobban az apját, hogy megszabaduljon attól a feszültségtől, amit ennek kapcsán az anyja generál benne. Kívülről meg csak annyit lát a szerencsétlen apa, hogy hiába tesz meg bármit, hiába szereti őszintén a gyerekét, a gyerek nem akar vele találkozni. Aztán feladja, a gyerekkel többé nem találkozik, otthon anya nem csinál többé emiatt feszültséget, a gyerek felszabadultabb, és lehet mondani országnak-világnak: "Mennyivel felszabadultabb ez a gyerek, amióta nem kell az apjához mennie láthatásra."
2022. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva volt, láthatásról nem akart hazamenni a gyerek. Egyszerűen közölte velünk, hogy nem megy haza. Először azt hittük, viccel, de amikor mondtuk neki, hogy ülhet a kocsiba, kiszaladt az udvarra, bement a játékházba, és belülről megkötötte az ajtót. A kisablakon keresztül kihúzta az apja, letette, akkor beszaladt a házba. Nem tudtuk megnyugtatni sehogy, de ha nem visszük haza, feljelent az anyja. Így felvette, és kivitte a kocsihoz a vergődő, ordító gyereket. Nem kívánom senkinek, amit akkor láttam. Nem lehet tenni semmit, ez van.
2022. jún. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
#16, #17: Ezek olyan dolgok, amiket egy jó szakember viszonylag könnyen felismer, és aztán hozzá lehet igazítani a láthatást a gyerek érdekében (már ha a másik felet nem lehet rábeszélni a kompromisszumra). A gond az, hogy jelenleg erre nem képes a gyermekvédelmi rendszer. Ezért kéne megerősíteni, hogy tényleg a gyerek legyen az első.
2022. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
94%

ma 22:23

Ne viccelj, a sógorom a bipoláris felesége ellen küzd majdnem 2 éve.

A láthatás kötelező, minden egyes alkalom azzal ér véget, hogy a sógor a rendőrökkel viteti el a nőt. Bíróság, gyámhatóság? Azok eszköztelenek. Annyit tudnak intézni, hogy a nő felügyelettel gyakorolja a láthatási jogát. A nő hajléktalan, prostituált, mindig koszosan érkezik a kötelező láthatásra. Ott lakik, ahol épp egy aktuális pali itatja.

A magyar családjog impotens.

2022. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
12%

Nem tehet mást, mennie kell és kész.


Az apának ugyanolyan jogai vannak, mint az anyának és senkit nem fog érdekelni, hogyha amúgy leszrja a gyereket a láthatáson.

2022. jún. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!