Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért papol nekem az önálló...

Miért papol nekem az önálló életről, miközben neki minden a mamájától van?

Figyelt kérdés

Mostohatestvérem nagyszülei anno a kommunizmus végén eléggé megszedték magukat úgymond, miután a tatája elhunyt, a mamája vitte tovább az egész vállalkozást, földekkel kapcsolatos dolgokat.

Ő is dolgozik, de azt hiszem 300 ezer körül kereshet, szóval nem abból vett magának 20 évesen lakást és autót, meg most, hogy férjhez megy, a mama vett nekik kertes házat is. Nemrég elvált a mostohatestvérem anyukája a férjétől, akkor is a mamának lett szólva, hogy költözne onnan (a lánya) és vegyen neki egy házat.

Semmi gond nincs ezzel, mert az ember támogatja a gyerekét, unokáját és ha neki ez nem nagy kiadás (mert nem az), akkor inkább ez, minthogy eladósítsák magukat.


Ennek ellenére a mostohatestvérem mindig "elővesz" úgymond, ha veszek magamnak valamit vagy utazom és számonkér kb. hogy miért költöm el a pénzt. Vagy tavasszal is megkaptam az első autómat, mikor látta először, annyit mondott, hogy hát gondolja nem én dolgoztam meg érte... Mikor ő úgy kapott kocsit, hogy még jogsija sem volt, nem azt firtattam, hogy honnan volt 9 milliója 20 évesen, fél év munka után, hanem örültem vele és szurkoltam, hogy minél hamarabb sikerüljön neki a forgalmi.

Folyamatosan azt hallgatom, hogy ő mennyi mindent elért, de közben ha nincs a nagyija, sehol nem lenne. És nem azzal van a baj, hogy valaki segíti, hanem hogy úgy állítja be az egészet, hogy ezekért ő dolgozott meg.

Nagyon bánt, mert sokszor ha valami sikerélmény ér vagy pl. most is tervben van, hogy lakást vásárolunk nekem, nem is akarom inkább mondani neki, mert tudom, hogy úgyis beleköt, kapok pár gonosz, lenéző beszólást és elkezdi magát fényezni.


Miért ilyen?

Szerintetek ha régen jóban voltunk, érdemes erről beszélnem vele, vagy így évek után már felesleges?


2022. jún. 11. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
"Gizi, miről dumálsz, neked mindent a nagyanyád vett, azzal ugrálj, amiért te dolgoztál meg."
2022. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Le is irtad a megoldast. Nem kell neki elmondani. Tulajdonkeppen senkid neked, meg ugy egyaltalan. Senkinek nem tartozol sem beszamoloval, sem elszamolassal.
2022. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Unokatestvéremmel vagyok ugyanígy. Szomorú dolog, de én teljesen ignoráltam. Nem engedem be az életembe és úgy összességében ennyi.
2022. jún. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell az ilyen emberekkel foglalkozni. Nekünk is volt ilyen a baráti társaságban anno egy ilyen pár, megkaptak mindent a két családtól, lakást, kocsit, pénzt és nagyon elszaladt velük a ló.


Mindent a saját érdemüknek tudtak be, és igen, mindig mentek a célozgatások, hogy ők mennyire vitték, bezzeg mások. Na, ezt egy idő után mindenki megunta.

2022. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem kell vele foglalkozni, de EGYSZER keményen helyre kell tenni, kB ahogy az első leírta. Nehogy már azt higgye, hogy ő tojta a spanyolviaszt, meg oszthatja az észt.
2022. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is van ilyen ismerősöm, a volt férjem húga. Mindent a dúsgazdag férje által szerzett (aki meg a bátyja által lett gazdag), mégis úgy viselkedik, mintha minden az ő érdeme lenne, hogy ennyi mindenük van. Neki még az arcába mondani se lenne érdemes, mert annyira elvan szállva, hogy szinte már ő maga is elhiszi, hogy ez mind az ő érdeme. Valószínűleg csak megsértődne, nem látna be az igazságot. De lehet, nálatok nincs ennyire elszállva a mostohatestvéred.
2022. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Kompenzál. Tudja amúgy, hogy mindent a segge alá tettek, de igazából szegyelli, és ezt úgy próbálja leplezni, hogy másoknak osztja az észt.

Nyugodtan rászólhatsz, hogy nem erted, miért ő oktat ki teged, amikor mindenki tudja, hogy ő mindent a nagyanyjától kapott. A jövőben tehát erre nem vagy kíváncsi, másról szeretnél beszelgetni. Lehet, hogy megsértődik, az ilyenek nem szeretik, ha szembesítik őket a saját nevetséges viselkedésükkel. De az semmiképp nem megoldás, hogy nem mondasz neki semmit, csak magadban puffogsz.

2022. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki szeret okoskodni és a másik dolgaiban turkálni, meg megmondani hogy mit hogy kéne..
2022. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez társadalmi betegség amugy.
2022. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15%
Te is ajándékba kaptál kocsit, ő is. Most igazából csak az a baj, hogy neki több drága dologért nem kellett megdolgozni, mint neked?
2022. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!