Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy rám az anyámnak a férje?

Irigy rám az anyámnak a férje?

Figyelt kérdés

10 éve él velünk, most vagyok 17 éves.

Az utóbbi 1-2 évben olyan sokszor, mint egy hisztis gyerek, mintha óvodás lenne. Belém köt a semmi miatt is.


Pl. ma reggeliztem, álltam a pult mellett a konyhában és ettem a gabonapelyhemet, a tej meg ott volt még mellettem. Mert nem tudtam, kelleni fog-e még. Lejön az emeletről, meglátja a tejet és elkezd üvölteni, hogy miért nem rakom a hűtőbe, meg fog romlani. De ha meg ő megy el itthonról reggel utoljára, a tejet rendszeresen kint felejti nem 5-10 percre, hanem fél napra a pulton. Olyankor meg csak megvonja a vállát. Vagy ha a szobámból lejövök a földszintre, mert mondjuk éhes vagyok, szomjas vagyok, mutatok anyának valamit 2 percre, nem szoktam lekapcsolni a villanyt, kikapcsolni a tv-t, mert minek. Ő meg fél perc után ordít le nekem fentről, hogy miért hagytam égve a szobámban a villanyt. Ő amerre jár, mindent felkapcsolva hagy, fürdés után elfelejti lekapcsolni a villanyt és úgy van egész éjszaka, vagy mikor még reggelente sötét van ősszel, télen, akkor is elmegy itthonról úgy, hogy fent és lent is felkapcsolva van minden. És tényleg a magas c-n ordít ilyenek miatt...

Vagy beszól, hogy miért nem dolgozom nyaranta. Mert bezzeg ő... És ez már annyira zavart, egy forintjába nem kerülök, mégis már tavasztól mondja, hogy na és szünetben elmész valahová dolgozni? Miért nem mész el fagyit árulni? Miért nem osztasz újságot reggelente? Miért nem mész ki a strandra dolgozni? Mert hogy ő már 13 évesen is besegített ott, ahol tudott, hogy legyen pénze és ő végigdolgozta a középiskolát, egyetemet is. Most is elkezdte és mondtam neki, hogy persze, mert a szülei elváltak és amit az anyja kapott pénzt utána gyerektartásként, elitta, meg szőrmebundát vett magának belőle. Nézett, nézett fél percig, szerintem próbálta feldolgozni ezeket az információkat, aztán elkezdett üvölteni, hogy "NEM ANYÁD, HANEM ANYUKÁD ÉS EHHEZ NEKED SEMMI KÖZÖD NINCSEN". Mondom neked meg ahhoz, hogy dolgozom-e nyáron vagy sem. Aztán sértődötten elvonult. És ez is annyira visszás, hogy ő mindenkit kijavít, hogy neki nem anyja van, hanem "anyukája", de ő az én anyámat nekem is úgy emlegeti, hogy "anyád hol van, anyád ezt mondta, anyád azt mondta" stb. A nagyimat is így emlegeti anyának.


Anya tudja ezeket, hallja is. Néha ő is rászól, hogy legyen elég, de védi is. Hogy nehéz gyerekkora volt nagyon, sosem kapott szeretetet senkitől, sehová nem kellett és hogy nem tudja kezelni ezt, hogy nekem könnyebb és hogy ilyenkor ő nem engem akar megbántani, csak nem tudja hogy kezelni, amit érez. Jó, de miért rajtam vezeti le? Veszekedjen az alkoholista anyjával emiatt vagy az apjával, aki nem foglalkozott vele egy percig sem.


Szerintetek mit csináljak? Általában elengedem a fülem mellett, amiket mond. De mikor napokig engem b.sztat, meg olyanokba köt bele, hogy miért angolul, angol felirattal nézek sorozatot, mikor van szinkron is, vagy hétvégén miért alszom 10-11-ig, akkor sok lesz. Visszaszólok nyugodtan, olyankor meg robban és ordítozik, remeg, dadog. Ha én továbbra is nyugodt vagyok, hangosabban ordít.


2022. jún. 9. 22:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges leállni az ilyen ocd-s elmebeteg gyakorizókkal, akiknek abból áll az élete, hogy a hasonló kérdéseket kutassák. Mi a kérdés amúgy? Elég jól vázoltad a helyzeted, látod mi történik, azt is, hogy miért. Ha évek óta folyik ez a dominancia-cica-harc, valószínűleg maradni fog örökre. Persze az is lehet, hogy a kedves férj felnő végre, bár ennek nagyon kicsi az esélye.
2022. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Először nem tudtam, hogy elmebeteg, aztán meg már késő volt.


Hát ennyire durva nem volt ez, mármint néha hisztisebb volt, de nem voltak naponta ezek.

2022. jún. 9. 23:31
 23/29 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ő csak bunkó simán.és nem irigy

Vagy a másik amire lehet következtetni hogy talán útban vagy neki úgy minden értelemben.Már bocsánat de szerintem érthető

2022. jún. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
86%

És honnan veszed, hogy irigy? :)

Inkább csak szimplán idegbeteg.

2022. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
83%

Ez a nevelőapa dolog soha nem volt egy működőképes, egészséges elem a családban.


Az esetek 99,9 %-ban a férfi vetélytársnak nézi a nő meglevő gyermekét/gyerekeit és soha nem fogja szeretni őket, hanem levezeti rajtuk a komplexusait.Ezek rendszeresen bántják, szavakkal szúrkáljál a gyerekeket.


Sajnos vannak olyan anyukák, akinek a férfiak nemiszerve, hogy meglegyenek csinálva, fontosabb, mint a gyermek lelki/testi egészsége.


Kérdező, az én anyám férje olyan szinten degenerált a féltékenységét illetően, hogy Anyák-napján vett egy csokrot az édesanyámnak és amikor én beálltam egy nagy virágpompával, belémkötött és megjegyzést tett, hogy az enyém szebb az övénél és elsírta magát majd kivágta a kukába a csokrát...szerinted?

2022. jún. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
12%

25-ös


Tessék?


Ha útban van a gyermekem, aki addig lakik velem, amíg szüksége van rám, akkor annak a pasasnak van takarodó!


( alap, hogy anyagilag besegít, de egy szülő egy életen át támogatja a gyermekét, legyen 50 vagy 3 éves )

2022. jún. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
14%
Én írtam a 3-as kommentet, de aztán tényleg elárultad magad :(
2022. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
63%

Így próbál kontrollt tartani. Neki sose volt az életben, most ott vagy te, aki fiatalabb és gyengébbnek tűnik. Ignoráld, majd ha normálisan szól hozzád, akkor válaszolsz.

Ha nagyon paraszt akarsz lenni, és azt akarod hogy sírjon, akkor mondd neki, hogy ő is kezd olyan lenni, mint a szülei, sőt már olyan. Gondolkodjon el rajta.

2022. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szólj vissza neki mindig nyugodtan, hogy fejezze be, állítsa le magát, mert nem vagy rá kíváncsi. Ezzel semmi rosszat nem teszel. Jól csinálod, te ne ordibálj vele, legyél nyugodt.
2022. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!