Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy rokonom...

Mit tegyek, ha egy rokonom elindult a lejtőn? (eszetlen bulizások, utazások)

Figyelt kérdés

25 éves.

Eddig sem éltek a családjával felhőtlen anyagi körülmények között, de 16 éves kora óta mindig dolgozott, dolgozgatott valamit, szóval a saját dolgait fizette. Egyetemistaként kollégiumban lakott, majd covid alatt hazaköltözött vidékre. Akkor is mondta már, hogy ő mindenképpen visszaköltözik majd Budapestre, mert neki az az élet, ő képtelen vidéken lakni és neki kell a nyüzsi, a pezsgés. Mondta az anyukája, hogyha talál Pesten munkát, ami fizet annyit, hogy tudja finanszírozni az életét, akkor hajrá.

Sikerült is tavaly nyáron munkát találnia, elég jó fizetéssel. Összeköltözött egy párral és egy külföldi sráccal, szóval az albérletet is viszonylag olcsón megússza (100 körül fizet rezsivel együtt). Régen is olyan volt, hogy egyik buliból ment a másikba, a szórakozóhelyről esett be zh-t írni kis túlzással, minden egyetemi buliba ment. Akkor ez még úgy, ahogy normálisnak tűnt, 18-20 évesen én is heti 3-4 buliba eljárkáltam sokszor.


De az a baj, hogy ő most is ezt csinálja, minden pénzét erre költi (pia + fű). Vagy ami marad, azt elutazgatja, de ilyenekre, hogy sátras nyaralás, meg kocsiban alszanak, meg "4 ezerért talált repülőjegyet, aztán majd ott keres valami szállást olcsón". Nem vagyok az utazások ellen, nagyon szeretek menni én is, de nem így, hogy zsemlén élek kint napokig, meg sátorban alszom, meg benzinkutakon, reptereken mosakszom meg...

Azt mondja, hogy azért, mert mire tegyen félre, úgysem lesz esélye arra soha, hogy akár egy egy kis lyukat vegyen itt magának, mi értelme annak, hogy minden pénzét félreteszi és elvegetál, mikor itt él Pesten és minden napra jut neki valami szórakozás, program. Mert az a baj, hogy most kellett felvennie egy nagyobb összegű hitelt egy olyan házra, ami sosem lesz 1/1 az övé. Azt vonják a fizetéséből, aztán ami marad, azt elkölti magára, bulikra. De hónap végén tényleg koppra a nullán van, ilyeneket mond, hogy hát most akkor jönnek a tojásos napok, amikor fizetésig naponta 2 tojást eszik, mert rendes ételre nincs pénze. Múltkor is felhív, hogy tudnék-e neki kölcsönadni pár napra egy nadrágot, mert egy volt neki, de elszakította és amíg nem érkezik meg a fizetése, nem tud venni újat.


És én sem vagyok öreg, 24 éves vagyok. De mikor mondja, hogy 7 napból 5-öt átbulizott, meg afterezett, akkor elég nagyokat nézek.


2022. jún. 7. 19:23
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Nem palota, hanem belvárosi lakás.

Nem találom túlzásnak, vagy barátnőm, aki 250-et fizet, és abban még se a rezsi, se a parkoló nincs benne (bár ő egyedül lakik és a lakásban is csak egy hálószoba van).

Mit kéne átgondoljak? Nem én élek ott.

2022. jún. 7. 20:27
 22/34 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk azért kicsit visszás, hogy neked a heti 4 nap buli az teljesen normális, neki a heti 5 meg húúú, milyen rengeteg.
2022. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
95%

Egyetlen dologgal van baj, a kölcsönnek amit felett egy olyan házra amiben soha nem fog laki.

A többivel nincs baj. Mi a bajod a pár ezres rellpulojeggyel és a sátras nyaralással? Mikor utazzon ha nem huszonévesen? Legalább világot lát. Irigylem, nekem nem voltak olyan barátaim akikkel ilyet lehetett volna csinálni.

Füvezik? És akkor mi van? Egyetemista tehát céltudatos, remélhetőleg el is végzi és lesz egy diploma a kezében.

A hitellel nem tudsz mit csinálni, már felette. Talán 30 év múlva majd lát belőle valamit. Ha lesz egy komoly kapcsolata és gyereke akkor majd komolyabban el fog gondolkozni a jövőjén. Vannak későn érő emberek.

2022. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
94%
40 évesen azt látom hogy az emberek teljesen máshol vannak mint ahogy elképzelték magukat 20 évesen. Nem tökéletes a rokonod. De te miben vagy jobb?
2022. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
91%
Need mi a fæsz közöd van hozzà, hogyan èl?
2022. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
A 19-esre hallgass. Ne pénzeld, én is elkezdtem pénzt adogatni egy szerencsétlen sorsú rokonnak, évi pár alkalommal, sose tudja megadni, nem is várom, de már bőven benne van nekem sok idő alatt egy millióba, és nem áll le.
2022. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Azért már friss egyetemistaként hetente többször bulizni, mikor kb. 0 felelősség van az ember vállán, a gondolkodása sem ott tart, hogy tervezi komolyabban a jövőjét, teljesen más dolog... Itt van 25 évesen, se egy tartós kapcsolata sincs, se jövőképe. Olyan munkája van, amit nem szeret, teljesen monoton, nem is ezzel kapcsolatos a végzettsége, de nem akar felmondani, merthogy jól fizet legalább.


Nem feltétlenül jobb vagyok, de építgetem az életemet.

Van már két diplomám, olyan a munkám, amit tényleg imádok és szívesen csinálom nap, mint nap. A vőlegényemmel nyáron lesz az esküvőnk, 2 éven belül szeretnénk kisbabát. Ősszel szeretnénk vásárolni egy telket, építkezni fogunk. Próbálom magam fejleszteni, akár egy új hobbival, akár nyelvtanulással.

Ő pedig olyan, mintha megragadt volna a bulizós kamasz szinten.


A csodálatosan megfogalmazott "mi a f_sz közöd van hozzá" kérdésre pedig az a válaszom, hogy én hallgatom mindig, mikor panaszkodik, én adok kölcsön neki, nekem van rossz érzésem utána, mikor letesszük a telefont. Megvisel lelkileg, főleg hogy látom, egyre mélyebbre csúszik.

2022. jún. 7. 23:09
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hallgatnod az energiavámpírt! Függeszd fel vele a kapcsolatot, mert téged megterhel, rombol. Nem tudod megmenteni, ha ő nem akarja, magaddal foglalkozz. Egyszerűen közöld vele, hogy majd akkor leszel újra a barátja, amikor képes lesz racionálisan vezetni az életét. A sajátmaga által okozott szenvedéshez nem tudsz asszisztálni.
2022. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Ebben egyedül az a baj, hogy hagyta rábeszélni magát a hitelre. Persze hogy nincs jövőképe, a családja kiölte belőle a szikráját is. Majd ha esetleg lesz egy komolyabb kapcsolta, vagy sikerül külföldre költöznie, akkor még helyre jöhet szegény. Addig meg ismerkedik a világgal, kapcsolatokat épít, ezek nagyon fontosak fiatalon.
2022. jún. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot adhatsz neki, mást nem tudsz tenni. Ha zavar meg ne hallgasd.

Nekem meg mindig nem egyértelmű hogy elvegezte e az egyetemet vagy sem. De ha jól fizető állása van az jó.

Az hogy neked vőlegényed van semmit sem jelent. Igazából már megint ott vagyunk hogy valaki azt hiszi hogy 25 évesen márpedig kell hogy valakinrk hogy férje legyen. Hidd el rokonod nincs lekesve semmiről.

2022. jún. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!