Ár-bér spirálba sodródott az ország? Ez lett a valós gazdasági háttér nélküli eszetlen minimálbéremelés következménye?
Azonban az infláció, az áremelkedési ütem is szintet lépett, 8 százalék közelébe ugrott. Idén aztán a minimálbér és garantált bérminimum emelkedett úgy 20 százalékkal, és egyre több versenyszektorbeli cégről hallani, hogy kétszámjegyű béremelést harcolnak ki maguknak a dolgozók, érzékelve, hogy mennyire megdrágultak termékek. A cégek, ellensúlyozandó a költségeik növekedését, további áremeléseket hajtanak végre.
Nem vagyok gazdasági szakember, de ebbe a folyamatba bele tudom illeszteni a rekordgyenge forintot is. Aminek egyenes következménye pl. a gépkocsik árának emelkedése (a legtöbb eladásra kínált használt autót külföldről hozzák be) vagy az üzemanyagok döbbenetes áremelkedését (amit a hatósági árral megfékezni annyi, mintha egy kövér ember úgy húzná meg a nadrágszíjat, hogy szorítsa a hasát, hogy ne tűnjön olyan nagynak a pocakja).
Szóval tartok tőle, hogy részben vagy egészben igazad van, kérdező!
ma 12:49
Csak tudod vannak olyan elemei is az inflációnak amik a covid miatt jöttek be, mert mondjuk a lezárások vagy korlátozások miatt nem volt rá kereslet aztán így 2019-es árakhoz képest olcsóbbá váltak, utána ha ez most szépen visszaépül az eredeti árra, akkor úgy jelentkezik 2020-hoz/2021-hez képest mintha áremelkedés lenne, holott csak visszaállt a kereslet is. Ezért lesz érdekes az év közepe, vége mert tavaly nyáron már nagyjából normális életet éltünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!