Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy rokonom...

Mit tegyek, ha egy rokonom elindult a lejtőn? (eszetlen bulizások, utazások)

Figyelt kérdés

25 éves.

Eddig sem éltek a családjával felhőtlen anyagi körülmények között, de 16 éves kora óta mindig dolgozott, dolgozgatott valamit, szóval a saját dolgait fizette. Egyetemistaként kollégiumban lakott, majd covid alatt hazaköltözött vidékre. Akkor is mondta már, hogy ő mindenképpen visszaköltözik majd Budapestre, mert neki az az élet, ő képtelen vidéken lakni és neki kell a nyüzsi, a pezsgés. Mondta az anyukája, hogyha talál Pesten munkát, ami fizet annyit, hogy tudja finanszírozni az életét, akkor hajrá.

Sikerült is tavaly nyáron munkát találnia, elég jó fizetéssel. Összeköltözött egy párral és egy külföldi sráccal, szóval az albérletet is viszonylag olcsón megússza (100 körül fizet rezsivel együtt). Régen is olyan volt, hogy egyik buliból ment a másikba, a szórakozóhelyről esett be zh-t írni kis túlzással, minden egyetemi buliba ment. Akkor ez még úgy, ahogy normálisnak tűnt, 18-20 évesen én is heti 3-4 buliba eljárkáltam sokszor.


De az a baj, hogy ő most is ezt csinálja, minden pénzét erre költi (pia + fű). Vagy ami marad, azt elutazgatja, de ilyenekre, hogy sátras nyaralás, meg kocsiban alszanak, meg "4 ezerért talált repülőjegyet, aztán majd ott keres valami szállást olcsón". Nem vagyok az utazások ellen, nagyon szeretek menni én is, de nem így, hogy zsemlén élek kint napokig, meg sátorban alszom, meg benzinkutakon, reptereken mosakszom meg...

Azt mondja, hogy azért, mert mire tegyen félre, úgysem lesz esélye arra soha, hogy akár egy egy kis lyukat vegyen itt magának, mi értelme annak, hogy minden pénzét félreteszi és elvegetál, mikor itt él Pesten és minden napra jut neki valami szórakozás, program. Mert az a baj, hogy most kellett felvennie egy nagyobb összegű hitelt egy olyan házra, ami sosem lesz 1/1 az övé. Azt vonják a fizetéséből, aztán ami marad, azt elkölti magára, bulikra. De hónap végén tényleg koppra a nullán van, ilyeneket mond, hogy hát most akkor jönnek a tojásos napok, amikor fizetésig naponta 2 tojást eszik, mert rendes ételre nincs pénze. Múltkor is felhív, hogy tudnék-e neki kölcsönadni pár napra egy nadrágot, mert egy volt neki, de elszakította és amíg nem érkezik meg a fizetése, nem tud venni újat.


És én sem vagyok öreg, 24 éves vagyok. De mikor mondja, hogy 7 napból 5-öt átbulizott, meg afterezett, akkor elég nagyokat nézek.


2022. jún. 7. 19:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
ne aggódj, az új adó miatt már nem lesznek 4000 ft-os repjegyek
2022. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
De attól még bulik ugyanúgy lesznek, meg aki utazni akar, az megoldja (megy autóval, kifizeti a drágább jegyet stb).
2022. jún. 7. 19:27
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem "kellett" felvennie a nem saját házra a hitelt, hanem felvette. Ő baja, ha ilyen ostobaságot művelt.
2022. jún. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Semmit sem tehetsz. Nincs elég esze jól dönteni. Neki annyi.
2022. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Te mért érzed kötelességednek vagy kedvet ahhoz, hogy megments valakit, akinek erre nincs igénye? Minden felnőtt úgy éli az életét, ahogy akarja.
2022. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

A buliuással és az utazással nincs baj. Finanszírozni tudja, s ő így boldog.


Azzal már inkább, hogy (feltehetőleg a rokonai) hitelt vetettek fel vele.

2022. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Ebben a sztoriban itt a hitelt latom egyedul problemasnak, ha egyetemet vegzett, akkor hogy lehet ennyi esze, hogy hitelt vesz fel valamire, ami nem lesz az ove soha? Mire vette fel, kinek, miert?


Amugy ne adj neki kolcson, egyszer csak megtanulja, hogy hogyan ossza be a penzet. En is hasonloan eltem a 20-as eveimet, nem lettem lecsuszott alkesz drogos es jol szorakoztam, utaztam, imadtam azt az idoszakot, de meguntam...:D Most a nyugit tudom ertekelni.

Mondjuk az teny, hogy esszel csinaltam es soha nem kertem kolcson senkitol.

2022. jún. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Arról vitatkozhatnánk, hogy felvette-e muszájból vagy sem. Láttam, hallottam azt a lelki beszédet, ami otthon várta minden alkalommal, amikor hazalátogatott. Jaj mi lesz a házzal, hogy oldják meg, jaj utcára kerülnek kb., mi lesz a két kutyájukkal stb. Az anyukája KHR-listás, ő nem vehetett fel semmilyen hitelt, a húga 17 éves, most lesz végzős.

Még a végrehajtás előtt is mondtam neki, hogy adják el inkább a házat, semmilyen ingatlannak nem lehet akkora (érzelmi) értéke, hogy emiatt kb. egy életre eladósítsa magát...

De én sem vettem volna fel soha ekkora összegű hitelt, vagy ha mégis, akkor azt azért, hogy magamnak tudjak valamit venni.


Az a baj, hogy nem látom rajta, hogy boldog lenne.

Hajnali 4-kor hazaér a buliból, 9-re jár dolgozni, délután 5-kor már írja, hogy alig várja, hogy hazaérjen és beállhasson...

2022. jún. 7. 19:44
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
Vannak ilyen gyenge személyiségek, kívülről nem lehet megváltoztatni őket.
2022. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%
Azt írod, minden pénzét elbulizza, akkor a hitelt se fizeti, a családot kidobják a házból. Nyilván azért nem gyűjt a srác, mert semmije se lesz, a hitel fejében dobra vernék, bármit szerez, autót, lakást, bútort, ezért elissza inkább. Rájött, hogy neki semmije sem lehet már, mert bepalizta a család, ezért tesz is róla, h. semmije ne gyűljön össze.
2022. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!