Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS. Nem engedik, hogy bemenje...

SOS. Nem engedik, hogy bemenjek hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom kamionos és ma 1-2 óra között hívtak hogy kórházban van mert balesete volt. Nem engedik hogy bemenjek hozzá és nem is mondanak sokat. Annyit tudok hogy betört a feje, eltört valamelyik keze és valami beleállt az oldalába. Ezen kívül semmit és még csak nem is láthatom. A szülei se mehetnek be hozzá. Van egy 3 hetes fiunk és azt mondták hogy inkább jöjjek haza és maradjak vele és ha van valami akkor szólnak. Nagyon rossz hogy nem engednek semmit. látni akarom. Azt sem mondják meg hogy mennyire súlyos (bár szerintem eléégé az). Mit tegyek?

26/N


2010. szept. 18. 17:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
41%

Nekem az egyik legkedvesebb rokonom szívbetegséggel született (anyukám egyik nagynénje volt), és élete végén már gépek tartották életbe. Anyuval elmentem hozzá egyszer (7 éves lehettem talán), anyut beengedték, engem nem, a folyosón kellett várakoznom, se ablak semmi, nem úgy, mint a kórházas sorozatokban. Amikor anyu kijött, sokkban volt, és hazáig sírt.

Gondolj bele, ha rá egy ilyen látvány ilyen hatással volt, és anyu akkor már nem szoptatott (öcsém se anyatejen élt már), akkor neked lehet, hogy a tejed is elapadna.

Másrészt a fertőzésveszély kockázata ilyen balesetnél nagy, és lehet, hogy nem vagy beteg, de elég, ha hozzáérsz valamihez az utcán, vagy valaki a közeledben eltüsszenti magát, te azt beviszed...

Van okuk arra, hogy miért ne engedjenek be most senkit. Majd ha stabil lesz, ha már kisebb lesz a fertőzésveszély, majd ha nem kapsz sokkot a látványtól. Hiába pontozol le te és a többi hisztis, én tapasztalatból beszélek.

2010. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hisztis. Amúgy nem pontoztam senkit se le se fel. Lehet, hogy jobban érezném magam ha legalább csak egy pillantás lenne vagy valami hír vagy akármi.
2010. szept. 18. 19:39
 23/30 anonim ***** válasza:
62%

"Gondolom fogalmad sincs róla, hogy ...túlóráznak rajta... egy olyan steril szobában, ahova idegen kizárólag a beteg érdekében nem mehet be, mert iszonyú nagy a fertőzés veszély."


Gondolom, fogalmad sincs róla...Azért írtad ezeket. A jószándékod nem vonom kétségbe, de enyhén szólva csacskaságokat írtál... Nem túlóráznak rajta az orvosok, van rendes ügyeleti beosztás és szükség esetén beosztott behívós ügyeletes. A politraumatizált (balesetes) beteg ellátása a legkevésbé történik steril szobában, hiszen a sérülések jellegéből fakadóan lőttek a steril szobának, amint bevinnék oda. Ezt hagyjuk meg a szív- és csontvelő átültetett betegeknek. Nyilván első a légzés, keringés biztosítása, sokktalanítás, az életveszélyes sérülések elsődleges ellátása, aztán lehet megtervezni a további ellátás menetét. Addig intenzív osztályon fekhet a beteg, ha szükséges. De még ott is van látogatás, kap hozzá ruházatot, lábzsákot a hozzátartozó. Úgy gondolom, ha a legcsekélyebb esély van rá, hogy nem éli túl a balesetet a beteg, mindenképpen biztosítani kell a hozzátartozónak, hogy találkozhasson vele. Nagyon remélem, hogy itt nem erről van szó.


Végül szívből kívánok mielőbbi felépülést a férjednek!

2010. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodj meg, fog róla érkezni hír, talán még az orvosok se tudják, mit mondjanak pontosan, de most a legfontosabb, hogy a gyerkőcről gondoskodj, mert ő viszont csak rád számíthat. Ki tudja, milyen állapotban van a párod, lehet, hogy ha így látnád, a babádról nem lenne erőd gondoskodni.
2010. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon szurkolok hogy mielőbb meg gyógyuljon a párod!!!!
2010. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
56%
Valami hír?
2010. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nagynehezen beengedtek hozzá...

Nem volt valami szép látvány de legalább él és megvan mindene. Eltört 4 bordája is és azt mondták, hogy túléli. Csak azt nem értik, hogy ezek után, hogy tudott kiszállni az autóból.

2010. szept. 19. 14:37
 28/30 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy láthattad, megismerted az állapotát,és megnyugszol.Vigyázz a babátokra, és készülj előbb-utóbb újból otthon lesz a társad.

Mielőbbi gyógyulást kívánok.

2010. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jeletkeztél, és beengedtek a párodhoz. Gondolom megkönnyebültél, de most már láthatod, miért nem engedtek be hozzá. Tudom, az ember sík ideg, legszívesebben betörné az ajtót, de nem valószínű, hogy tegnap olyan látvány fogadott volna, ami megvígasztal.

Tiszta szívemből kívánok mielőbbi gyógyulást, neked sok erőt, és kitartást, mert gondolom a kórház után is sokáig kell majd otthon ápolnod. A lényeg, hogy meg fog gyógyulni!!! Sok boldogságot, szeretetet!!!

2010. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, ha az orvosok se értik, hogy tudott kimászni, akkor amit most láttál, az már az "összerakott állapot", tegnap egyáltalán nem biztos, hogy ilyen megnyugtató látvány várt volna.
2010. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!