Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS. Nem engedik, hogy bemenje...

SOS. Nem engedik, hogy bemenjek hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párom kamionos és ma 1-2 óra között hívtak hogy kórházban van mert balesete volt. Nem engedik hogy bemenjek hozzá és nem is mondanak sokat. Annyit tudok hogy betört a feje, eltört valamelyik keze és valami beleállt az oldalába. Ezen kívül semmit és még csak nem is láthatom. A szülei se mehetnek be hozzá. Van egy 3 hetes fiunk és azt mondták hogy inkább jöjjek haza és maradjak vele és ha van valami akkor szólnak. Nagyon rossz hogy nem engednek semmit. látni akarom. Azt sem mondják meg hogy mennyire súlyos (bár szerintem eléégé az). Mit tegyek?

26/N


2010. szept. 18. 17:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%
Ha senki nem mehet be hozzá, annak komoly oka van, valószínűleg nem stabil az állapota, ne erőszakoskodj, nézegess egy képet róla.
2010. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem erőszakoskodom. Csak tényleg jó lenne látni...azt várom már mióta hogy csörögjön a telefon de semmi.
2010. szept. 18. 17:22
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

Mi az emberi méltósághoz való jog?


Az egészségügyi ellátás során a beteg jogosult arra, hogy vele tisztelettel és megbecsüléssel bánjanak, személyhez fűződő jogait tartsák tiszteletben. Az egészségügyi ellátás során a betegen kizárólag a vizsgálatához és a gyógykezeléséhez szükséges beavatkozások végezhetők el.



Mit tartalmaz a kapcsolattartás joga?


A beteg azon joga, hogy kifejezett rendelkezésével megtilthassa, hogy róla bárkinek felvilágosítást adjanak, illetőleg nyilvános módon feltüntessék, hol került elhelyezésre. Továbbá a beteget megilleti a vallási meggyőződésének megfelelő egyházi személlyel való kapcsolattartásnak és általában vallása szabad gyakorlásának a joga.


Bizonyos esetekben arra is lehetőséget biztosít az egészségügyi törvény, hogy a kórházi ellátás során a hozzátartozó végig a beteg mellett tartózkodhasson- súlyos betegek, gyermekek, illetve szülő nők esetén.


Fordulj az adott kórház betegjogi képviselőjéhez (az elérhetőségét kötelesek kifüggeszteni).

Engem ugyan nem tudnának visszatartani ilyen esetben...

2010. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%

Ha a párod tudna tanácsot adni neked, biztos azt mondaná, csak a babátokkal törődj.Próbáld megérteni, a látogatásod most senkinek se lenne jó.Telefonon érdeklődhetsz. Most csak a babára figyelj nagyon.

A párodnak mielőbbi gyógyulást kívánok.

2010. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%

Az én férjemnek kb 3 hónapja volt egy súlyos balesete. Engem se engedtek be hozzá. Én azt sem tudtam, hogy mi baja van. Neked legalább elmondták. Azóta már jól van. Remélem a te férjed is hamar meggyógyul :)

Ne nézd az időt mert akkor lassabban telik.

Kitartás.

2010. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Uhhh,igaza van az elsőnek biztos is hogy nem stabil az állapota,azért nem engednek be. Nem mondanának ilyet,ha csak ürügyként elhajtottak volna. meg ugye lehet valami műtétre is előkészítik.

Kívánom,hogy felépüljön!!!!

Fognak hívni.

és ne idegeskedj annyira,mert elmegy a tejed és ezt gondolom te sem akarod!

2010. szept. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

Ha van egy 3 hetes kisfiad, lehet hogy pont azért nem engednek be hozzá, mert elég nagy sokkot tud okozni, ha nagyon rossz állapotban van. Fontos, hogy a körülményekhez képest próbálj meg te sem idegeskedni sokat, mert elmehet a tejed, ha szoptatsz.

Jobbulást a párodnak!

2010. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem most a kicsivel foglalkozz,a férjedet bízd az orvosokra,mást nem tehetsz. Tartsd a szüleivel a kapcsolatot,beszélj velük sűrűn.
2010. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
jobbulást! most nem tehetsz többet, mint a gyermekeddel vagy és próbálsz nem a legrosszabbra gondolni, a következő napokban biztos lesz alkalom, h találkozzatok, nyilván nem akarják, h kifáraszd! kitartást!
2010. szept. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem baromság, hogy nem engednek be... Akármennyire súlyos is a beteg állapota, a hozzátartozókat be kell engedni. Egy ismerősöm apukája agyvérzés után került intenzívre, ahol konkrétan csövek álltak ki a fejéből, és így is lehetett látogatni. Anyukám amikor bent volt az intenzíven, ott is olyan betegekhez jöttek látogatni, akin pl. rajta volt egy gép, ami épp a vérét tisztította, emellett lélegeztető, meg még miegymás.

Szóval szerintem a kórház vezetőségénél kellene rákérdezned, hogy mi okból nem engednek be?

2010. szept. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!