Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtennétek ezt a tesótokért?

Megtennétek ezt a tesótokért?

Figyelt kérdés

pl vele valami történik és szívátültetésre van szüksége..

és nincs donor.. meghalnál érte ? hogy a te szíved adják neki..?


2010. szept. 17. 16:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem.


Azt hiszem, hogy élő, egészséges ember szívét kivenni (akár van donor, akár nincs) nem legális. Még pl. veseátültetést is csak úgy csinálnak, hogy idősebb emberét hajlandók kivenni, mint a hiányt szenvedő.

2010. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
kényes kérdés.Szeretem a tesómat és igen odaadnám,de rosszul érezné magát a tudattal.E miatt talán nem,mivel ez is szomorúságot okozna neki.
2010. szept. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor jön az empátia, amikor beleképzeled magad a másik helyébe.

Ha megtudnám, hogy a húgom megölte magát, hogy én élhessek, akkor megölném magam, mert egyrészt nem bírnám elviselni a kínzó bűntudatot, másrészt csak ő van nekem, nélküle egyedül lennék a világban.

Tehát nem tenném ki ennek őt sem.

Igazából soha nem annak nehéz, aki meghal, mert a halál után nincs semmi. Sokkal nehezebb élni tovább a tudattal, hogy a szeretett ember nincs többé.

23/L

2010. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, mivel ez nem olyan amit meglehetne tenni, egy egészséges embert nem használnak fel donornak ha az biztos belehgal, hogy egy másiknak talán legyen esélye.


Azonkívül lehet, hogy önzés de az én nővéremnek még senkije sincs kilátásban se, nekem pedig ott a férjem és a gyermekem akivel minden döntésemkor mérlegelnem kell mint szülő.


Ez elég necces amúgy is, hisz úgy is fordíthatjuk a kérdést, hogy a szülők melyik gyerek életét akarnák jobban. A tutit vagy a talánt. Bár ilyenre emberi lélekkel senki nem tudna felelni.

2010. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Hát ez kicsit hülyeség.

A szüleiknek ugyanolyan trauma lenne, hogy meghalt az egyik gyerekük.

És a tesóm se érezné jól magát, sőőt..

2010. szept. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

én igen

a tesómnak és a páromnak. ennek a kettőnek bármikor. másnak nem hiszem

de ha nem tenném meg egész hátralevő életemben emlékeznék erre és többet nem lennék boldog.

20L

2010. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!