Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtennétek ezt a tesótokért?

Megtennétek ezt a tesótokért?

Figyelt kérdés

pl vele valami történik és szívátültetésre van szüksége..

és nincs donor.. meghalnál érte ? hogy a te szíved adják neki..?


2010. szept. 17. 16:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
49%
Nem, én sem. És szerintem minden épeszű ember így döntene. Bármelyik másik nélkülözhető szervemet igen, de nem leszek öngyilkos érte. Mellesleg gondolj bele, hogy a tesódnak hogy kéne leélnie az életét. Azzal a tudattal, hogy a tesója megölte magát érte. Hát köszi, így nekem sem kéne..
2010. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy milyen szervről lenne szó. Szívátültetésnél nem. De másnál is nagyon meggondolnám.

A donor sem lesz egészséges a továbbiakaban. Aki pedig új szervet kap,az sem tud normális életet élni,csak vegetál.

Általában néhány éven belül meghal,mert a sok gyógyszer,amit szednie kell,megöli.

Végig kellene gondolni,hogy valóban segítség-e meghosszabbítani a szenvedéseit!

2010. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
53%

szerintem szabályosan, jogilag nem is adhatnád oda a szívedet...nem is jöhetnél szóba, mint donor egyáltalán.

máj vagy vese még "hagyján", értsd: páros szervek, jut is marad is...de morbid vagyok. de tényleg. teljesen más tészta.

2010. szept. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
54%
ha még veséről lenne szó,akor ok,de szívemet nem. Én is szeretek élni
2010. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%
ott kezdődik h a tesóm nem is kérne v várna tőlem ilyet
2010. szept. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
51%

így könnyű mondani, hogy "én gondolkozás nélkül odaadnám" a fenét ha élesbe menne nem lennél rá képes van az embernek olyan, h túlélési ösztön ami mindenek felett áll.

Jó mondjuk az anya-gyermek kapcsolat lehet még feljebb. De csak az anya a gyermeke felé...vissza már nemigen

2010. szept. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
én odaadnám.. érte mindenem azzal legalább nem teszem tönkre.. de legalább megmenteném
2010. szept. 17. 17:33
 18/26 anonim ***** válasza:
32%
Nem, mert nekem két kicsi gyerekem van, ő pedig a karrierjének él.
2010. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Igen. Nézd meg ezzel kspcsolatban az Egy elopott élet c. olasz filmet. Arról szól, hogy egy fiatal lány gyilkosságának ügyét hogyan oldotta meg a bátyja.
2010. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Legfeljebb a fél vesémet, a szívem nekem is kell.
2010. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!