Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszakérni a pénzt szegényebb...

Visszakérni a pénzt szegényebb családtagtól? Hogyan?

Figyelt kérdés

Még márciusban kért kölcsön tőlem 20 ezret, mert hogy letiltatta a kártyáját, meg elhagyta és nem volt nála kp hirtelen. De mondta, hogy ahogy megjön a másik kártyája, visszautalja nekem. Utána még kért egyszer 5 ezret, majd múlt héten 2 ezret. Ez összesen 27 ezer ugye. Tudom, nem sok pénz, egy nagybevásárlás a hét végén kb. De egyetemre járok én is, szóval jól jön...

Írtam neki tegnap, hogy amiket adtam neki, azokat el tudná-e utalni a Revolut számlámra, mert onnan vonódnak a különböző előfizetések (Netflix, Spotify stb). De nincs rajta pénz és valamiért nem tudok rá tenni, de ha visszautalná a pénzeket, ez megoldódna. Visszautalt 2 ezer forintot...

Mikor először kérte a húszezrest, rá két hétre találkoztunk és kérdeztem, hogy megoldódott-e már a kártyaügy, megjött-e már az új és akkor így meglepődve nézett, hogy jaj ő a húszasomat visszaadta már?! Tudtam, hogy nem, mert korábban nem is találkoztunk azóta, szóval mondtam is, hogy hát nekem nem rémlik. Erre legyintett egyet, hogy hát akkor majd szóljak neki, ha kell valamire 20 ezer forint és ad.


Eddig bárkinek meséltem, azt mondták, hogy tuti elfelejtette és ne várjam azt a pénzt.

Azért is vagyok bajban, mert nem élnek jó körülmények között, ő is dolgozik suli mellett és mindig panaszkodik, hogy nincs pénze. Rólam meg tudja, hogy nem az utolsó forintjaimat adtam neki oda, de mégis úgy érzem, hogy azért az csak az én pénzem és nekem is jól jön, meg nem is 2-3 ezer forintról van szó, hanem 25-ről.


Szerintetek mit csináljak?

Tudnám én is mire elkölteni azt a pénzt, de közben meg olyan hülyén jönne ki, ha elkérném, mikor mi jobban élünk, nem?


2022. máj. 11. 15:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
13%
Én is kérnék kölcsön tőled, holnap ráérsz?
2022. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben a bonyolult amugy? " Amit adtam kölcsön 20 ezret kérném vissza "
2022. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
88%
Persze hogy kérd vissza, mint a 25öt. Ha kell, kétnaponta írj és hívd fel, járj a nyakára. Nem felejtette el, csak egy igazi féreg aki azt hiszi lehúzhat. Nem tudom hány éves, de ha pár héten belül nem adja vissza, és tetteti a hülyét tovább, menj nyugodtan az anyjához, apjához, nekik is mondd el hogy ez a gond, az összes közös ismerősöknek említsd meg hogy milyen szemét.
2022. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
74%

Vicces amikor valaki nem mer a SAJÁT pénzéről beszélni.Ne neked legyen kínos, hanem neki legyen az,hogy tartozik.

Felhívnám ésnekiszegezném: Figyi, tartozol még 25 ezerrel, még ma kell. Utalod, vagy kp-ben hozod? Ha szarakodik, egy kigyúrt kopasz nagydarab haverommal beállítanék hozzá. Csak mint díszletként a hátam mögött.

2022. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
90%
5-ös: ne KÉRJ TÖLE, hanem KÉRD VISSZA TÖLE a pénzt.
2022. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
27 ezerrel senki sem fog foglalkozni. Nem szabálysértési határ összeg, tyúkper lenne belőle, az ügyvéd drágább. Sajnos szerintem erre hideg vizet ihatsz.
2022. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, mert úgysem kapod vissza :D Ez van, én egy forintot nem adok kölcsön senkinek.
2022. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már ennyire tutyi mutyi. Az a te pénzed,és vissza jár neked!
2022. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 kovpet ***** válasza:
100%

"De mondta, hogy ahogy megjön a másik kártyája, visszautalja nekem."


Mi köze a kártyának ahhoz, hogy tud-e utalni? OK, a készpénzfelvételhez lehet, ha nincs nyitva bankfiók, de az utaláshoz SEMMI köze egy bankkártyának. Szerintem az elejétől kezdve hülyére vesz.

Kérd vissza a pénzt és szakítsd meg a kapcsolatot vele, lesz még bajod egy ilyen gerinctelen féreggel.

2022. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 kovpet ***** válasza:
100%
Ja és ne felejtsd a mondást: ha valaki, akiben megbízol, egyszer átver, az az ő szégyene. Ha kétszer is át tud verni, akkor már a tied is.
2022. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!