Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszakérni a pénzt szegényebb...

Visszakérni a pénzt szegényebb családtagtól? Hogyan?

Figyelt kérdés

Még márciusban kért kölcsön tőlem 20 ezret, mert hogy letiltatta a kártyáját, meg elhagyta és nem volt nála kp hirtelen. De mondta, hogy ahogy megjön a másik kártyája, visszautalja nekem. Utána még kért egyszer 5 ezret, majd múlt héten 2 ezret. Ez összesen 27 ezer ugye. Tudom, nem sok pénz, egy nagybevásárlás a hét végén kb. De egyetemre járok én is, szóval jól jön...

Írtam neki tegnap, hogy amiket adtam neki, azokat el tudná-e utalni a Revolut számlámra, mert onnan vonódnak a különböző előfizetések (Netflix, Spotify stb). De nincs rajta pénz és valamiért nem tudok rá tenni, de ha visszautalná a pénzeket, ez megoldódna. Visszautalt 2 ezer forintot...

Mikor először kérte a húszezrest, rá két hétre találkoztunk és kérdeztem, hogy megoldódott-e már a kártyaügy, megjött-e már az új és akkor így meglepődve nézett, hogy jaj ő a húszasomat visszaadta már?! Tudtam, hogy nem, mert korábban nem is találkoztunk azóta, szóval mondtam is, hogy hát nekem nem rémlik. Erre legyintett egyet, hogy hát akkor majd szóljak neki, ha kell valamire 20 ezer forint és ad.


Eddig bárkinek meséltem, azt mondták, hogy tuti elfelejtette és ne várjam azt a pénzt.

Azért is vagyok bajban, mert nem élnek jó körülmények között, ő is dolgozik suli mellett és mindig panaszkodik, hogy nincs pénze. Rólam meg tudja, hogy nem az utolsó forintjaimat adtam neki oda, de mégis úgy érzem, hogy azért az csak az én pénzem és nekem is jól jön, meg nem is 2-3 ezer forintról van szó, hanem 25-ről.


Szerintetek mit csináljak?

Tudnám én is mire elkölteni azt a pénzt, de közben meg olyan hülyén jönne ki, ha elkérném, mikor mi jobban élünk, nem?


2022. máj. 11. 15:02
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
23%
LoL
2022. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%
Minden közös ismerősnek meséld el, hogy kölcsönkér, és nem adja meg. Ne vágjon át másokat is. Ócska kis csaló. MINDENKI gazember, aki a szegénységéről panaszkodik, az meg akarja fejni a másikat.
2022. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
57%

Hétvégéig utald vissta a pénzt a számlámra, vagy megyünk bíróságra.


Amúgy meg ne adj legközelebb senkinek se kölcsön.

2022. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan kérd vissza, hogy neked most kell. Nehogy még magyarázkódni kezdj, hogy miért kell.


"Mert félek, hogyha azt mondom, hogy kéne pénz erre, meg arra, azt fogja kérdezni, miért nem kérek a szüleimtől?"

A te pénzed, a tiéd volt, kölcsönbe adtad, nem csak úgy, kéred vissza.

De én már az "erre legyintett egyet, hogy hát akkor majd szóljak neki, ha kell valamire 20 ezer forint és ad" kijelentésnél álltam volna a sarkamra, hogy akkor adhatod.


"Tudnám én is mire elkölteni azt a pénzt, de közben meg olyan hülyén jönne ki, ha elkérném, mikor mi jobban élünk, nem?"

Ennyi erővel állj ki az utcára és szórd az ezreseket a kezedből mindenkinek, aki jön veled szembe.


Más kérdés, hogy a 20.000 után én már nem adtam volna még neki.

2022. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
96%

Igen, ezt hívják tanulópénznek. Jegyezd meg, hogy senkinek nem adunk kölcsön, csak akkora összeget, amit nem fáj elveszíteni, mert az emberek 80%-a sosem fogja visszaadni a tartozását.


Persze szólhatsz neki, ahogy megtetted már, de úgyis az lesz a vége, hogy te könyörögsz, ő mondja a kifogásokat, ígérget, nem is válaszol majd, de visszafizetni sosem fogja.

2022. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is hülyének akar nézni, azért csinál úgy, mintha nem emlékezne, megadta-e a húszast. Tudja, hogy nem. Az ötöst sem.

Hívd fel, hogy ma utalja el a 25k-t mert szükséged van rá.


Ha nem viselkedne ilyen gusztustalanul, még mondanám, hagyd, de így... meg nyilván te is pénzből élsz és téged sem vet fel.

2022. máj. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
17%

Kérd tőle 2-3 alkalommal a pénzt. Az egészet, ne csak a 20-ast.


Ha nem vált be, menj el a lakására, ahol lakik (ha otthon, még jobb), és vigyél magaddal néhány tárgyat, ami ér 27.000 Ft-ot ránézésre.

És közben ismerős, rokoni körben is elhinteném, hogy milyen ember ő, kölcsön ne adjon senki neki.

2022. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
91%
Ja, 27 ezerért, ami elmondása szerint nem veri annyira földhöz, vállaljon be egy jó kis bűncselekményt... valóban hasznos tanács
2022. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

El ne hidd, hogy "nem emlékszik." Nincs olyan, hogy valaki szegény ember kölcsönkér egy összeget és aztán nem emlékszik hogy visszafizette-e. Hülyének vagy nézve.

"majd szóljak neki, ha kell valamire 20 ezer forint és ad"

A pofátlan mindenit. Jófej vagy és kölcsön(!) adsz neki, erre még van pofája feltételhez kötni, hogy vosszaadja a huszast? Álljon már meg a menet. Ha meg szólsz, hogy kell xy-ra, akkor se akarná megadni.

"Vagy azt sem akarom, hogy azt gondolja, ő ad nekem kölcsön és még vissza is kérje később."

Szépen kérlek, ne legyél ilyen naív. Adtál neki 27 ezret, amiből ő eddig csak 2 ezret volt hajlandó visszaadni. Még 25 ezerrel tartozik neked. Ne hagyd magad bepalizni. Hívd fel vagy írj neki egy üzenetet, hogy "Szia! A maradék 25 ezer forintot szeretném visszakérni. Utald át vagy fussunk össze és add ide készpénzben. Köszi :)"


És ha próbálkozik, "nem, nem adtad még vissza" és te is pénzből élsz, kölcsönként adtad, azt pedig vissza kell adni.

2022. máj. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
És többé ne adj nekik egy forintot sem. A te anyagi helyzeted nem rá tartozik. Csak mert te megteheted, hogy kölcsönadsz, az őt nem jogosítja fel arra, hogy ne adja vissza. Legközelebb megmondhatod neki, hogy sajnos nem tudsz adni. Bővebb indoklás nem kell.
2022. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!