Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszakérni a pénzt szegényebb...

Visszakérni a pénzt szegényebb családtagtól? Hogyan?

Figyelt kérdés

Még márciusban kért kölcsön tőlem 20 ezret, mert hogy letiltatta a kártyáját, meg elhagyta és nem volt nála kp hirtelen. De mondta, hogy ahogy megjön a másik kártyája, visszautalja nekem. Utána még kért egyszer 5 ezret, majd múlt héten 2 ezret. Ez összesen 27 ezer ugye. Tudom, nem sok pénz, egy nagybevásárlás a hét végén kb. De egyetemre járok én is, szóval jól jön...

Írtam neki tegnap, hogy amiket adtam neki, azokat el tudná-e utalni a Revolut számlámra, mert onnan vonódnak a különböző előfizetések (Netflix, Spotify stb). De nincs rajta pénz és valamiért nem tudok rá tenni, de ha visszautalná a pénzeket, ez megoldódna. Visszautalt 2 ezer forintot...

Mikor először kérte a húszezrest, rá két hétre találkoztunk és kérdeztem, hogy megoldódott-e már a kártyaügy, megjött-e már az új és akkor így meglepődve nézett, hogy jaj ő a húszasomat visszaadta már?! Tudtam, hogy nem, mert korábban nem is találkoztunk azóta, szóval mondtam is, hogy hát nekem nem rémlik. Erre legyintett egyet, hogy hát akkor majd szóljak neki, ha kell valamire 20 ezer forint és ad.


Eddig bárkinek meséltem, azt mondták, hogy tuti elfelejtette és ne várjam azt a pénzt.

Azért is vagyok bajban, mert nem élnek jó körülmények között, ő is dolgozik suli mellett és mindig panaszkodik, hogy nincs pénze. Rólam meg tudja, hogy nem az utolsó forintjaimat adtam neki oda, de mégis úgy érzem, hogy azért az csak az én pénzem és nekem is jól jön, meg nem is 2-3 ezer forintról van szó, hanem 25-ről.


Szerintetek mit csináljak?

Tudnám én is mire elkölteni azt a pénzt, de közben meg olyan hülyén jönne ki, ha elkérném, mikor mi jobban élünk, nem?


2022. máj. 11. 15:02
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
82%
Tanulópénz. Én ezt vsz. már hagynám, de többet se.
2022. máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%

Jóhogy kérd vissza nagyon keményen az utolsó forintig, ne viccelj.

Ingyenélő kis szarkupac, örüljön, hogy kamatot nem kell fizetnie.

2022. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekeden és a szülődön kívül nem dolgod senkit eltartani. Oldja meg a saját életét. Ezt is kérd vissza legfeljebb részletekben, és soha többet ne adj neki.
2022. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem jönne ki hülyén. Kérd vissza. Ne hagyd, hogy kihasználjon.


"Erre legyintett egyet, hogy hát akkor majd szóljak neki, ha kell valamire 20 ezer forint és ad."


Ezen majd kiesett a szemem. Meg kellett volna mondanod, most mész vásárolni, kell a pénz.

2022. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

És hogy kérjem vissza? Mit mondjak neki?

Mert félek, hogyha azt mondom, hogy kéne pénz erre, meg arra, azt fogja kérdezni, miért nem kérek a szüleimtől? Vagy azt sem akarom, hogy azt gondolja, ő ad nekem kölcsön és még vissza is kérje később.

2022. máj. 11. 15:10
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan kérd vissza, hogy most _neked_ vannak anyagi nehézségeid.


Ne gondolják azt, hogy örökbe kapták... Ne hagyd, hogy hülyének (fejőstehénnek) nézzenek!

2022. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

5: nehogy már neked kelljen szabadkoznod.....


A saját pénzed, jogosan jár neked vissza. Tényleg hülyének néz téged ez a valaki....

2022. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázkodnod, kéred vissza a pénzedet. Semmi köze hozzá, hogy mire kell.
2022. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el ő nem hülye, csak téged néz annak, és sikerül is neki az írásod alapján. Ilyen nincs hogy szegénykènt elfelejted hogy visszaadtad e.

Még te érzed magad rosszul?

Szia Gizi! Kellene vissza a pénz amit adtam 2 hete. 2 ezret utaltál de kell a többi is, indulok érte most.

Ennyi és soha többet nem bedőlni, mert ez az ember becstelen. Ha azt mondta volna hogy most nem tudok csak 2 ezret adni és adom amint tudom, ne haragudj. Akkor azt mondom hogy tisztességes ember. De ez egy gerinctelen féreg. Sajnos. És ilyen lesz 5,10, 30 év múlva is, vigyázz vele.

2022. máj. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%

#5 Mond meg neki hogy "xy tudod a múltkor adtam neked kölcsön 27ezret, de te csak 2ezret adtál vissza.. most szükségem van a maradék 25-re is szóval még ma utald át" (ezt jelentsd ki, ne kérd) vagy ha személyesen találkoztok akkor akkor adja oda.

Mi az hogy miért nem kérsz a szüleidtől? Nehogy már még számon kérjen hogy miért akarod visszakérni a saját pénzed..

Ha meg mégis akadékoskodna hogy minek az most neked, akkor megmondod hogy be kell vásárolj és már amúgyis rég adtad kölcsön, neked is szükséged van rá.. ha megkérdezi hogy miért nem kérsz a szüleidtől akkor hogy ezt a pénzt kaptad rá (vagy ha dolgozol akkor hogy azért dolgozol hogy ne tőlük kelljen kérj)

Soha ne adj neki többet kölcsön !!

2022. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!