Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak már apámmal de...

Mit csináljak már apámmal de tényleg? Lentebb leírom hogy mi a gondom vele..

Figyelt kérdés

Szóval ő mindig is ilyen szorgalmas ember volt, család centrikus, mintaapa. Odavolt értünk, mindent megtett volna mindig a csaladjaert, nyugodt ember volt.


Tavaly novembertol változott meg, koronás lett meg meghalt az apja is aki egyben a papam volt.Egyszeruen ezután megváltozott és egyre rosszabb az egész de tényleg vele kapcsolatban.


Nem képes elviselni minket, nem csinál meg semmi házi munkát. Mindig elhord minket mindennek mikor az útjába akadunk, persze ilyenkor nem tudja hogy halljuk. Pl most voltam wc-n, talán ha négy percet töltöttem bent és már hallottam hogy toporzékolt az ajtó előtt. Kimentem akkor meg hallottam hogy a szobájába mondja magában szitkozodva hogy ő behugyozik meg már kurvára elege van meg minden. Azért mert wcn voltam mikor ő ment volna. És ez mindig így van, minden alkalommal és mindenkivel.


Ha pl megyek a mosdó felé, képes élem vágni és bemenni, ha egyszerre megyek vele az ajtó felé, képes rám csapni le se sz.rja hogy arra megyek.


A házi munkákra visszatérve, egyszerűen semmit nem csinál csak telefonozik és tvzik. Ha valamit csinálnia kell szinte sírni tudna annyira ideges tud lenni és elhord minket mindennek.


Ha főzünk, takaritunk sosem segít, kijön eszik, össze járja amit feltakaritottunk pl, itt hagyja amiből evett és elmegy be. Ha veszünk pl peksutit és kirakjuk dobozba megeszi és ott hagyja a dobozt üresen, főtt kajás edényeket is vissza tesz a hűtőbe üresen, vagy egyszerűen csak lerakja valahova hogy majd mi elpakoljuk. Egyedüli dolga az állatok égetése lassan és már azt is morgolódva teszi meg miközben mindenkit szid hord. Ha rá szólunk, hogy legyen szíves pakoljon el maga után elhord mindenkit mindennek és múltkor pl orditott velem hogy ő márpedig mindig mindenki után elpakol, holott napokon át csak tvzik és tiktokozik. Ez mellett messze el is kerül minket ha tud. Legtöbbször a közös téma már csak a politika és a szomszédok szidasa lehet...


Reggelente is ha pl meglát mert én készülődök akkor már látom hogy kb mi a szarnak kerültem az útjába.. Elmondanam, hogy ezt csak velünk csinálja, a munkatársaiert odavan..



Soha semmit nem artottunk neki, gipszbe került a keze anno mindenbensegítettunk neki. Pl elmosogatni, hónapokon át mosogatott helyette mindenki de legtöbbször én. Most meg képes arra hogy ha odarakok egy nyamvadt tányért és bögrét pl a mosogatoba félre tolja és elmossa az övet, már ha megteszi és elmegy be. De azért anno kellett neki hogy segitsunk, most meg képes ezt tenni.. A laba az rossz, de ebben is segítunk neki és mindenben amiben lehet, próbáljuk dokihoz küldeni és megérteni de semmi nem változik, szid hord minket ha tud és képes egész nap morgolódva szitkozodva járkálni közöttünk és ha szólunk neki nekünk támad hogy hagyjuk békén a francba.


Most szerintetek? Kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről.. Anyával már évek óta nem szeretik egymást, de most meg meg többet szidják egymást és mindent én hallgatok.. Néha már úgy vagyok, hogy vagy én megyek, vagy valamelyikuk el innen..



2022. máj. 5. 23:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
23%
En nem ezt latom. Azt latom, hogy o ugy erzi, a csalad miatt le kellett mondania mindenrol es alkalmazkodnia. Most viszont megcsalta a halal szele, mar ugy erzi, innentol az o ideje jon, o senkihez nem alkalmazkodik tobbe. O ha nem furdik, akkor nem furdik, ha egesznap tvzni akar, akkor tvzik. Neki egyedulletre van szuksege. Kuldjetek el vagy menjetek el ti. Neki mar nem kell az ami volt, o mar nem akar ilyen igenyes eletet elni. Hagyni kell a multat, kezdjen anyad is uj eletet.
2022. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, most nem tudok egyesével válaszolni mindre de néhány dolgot le szeretnék tisztázni..


Sajnos nálunk egyrészt úgy van, hogy ha már x évet leéltél valakivel akkor már szégyen lenne kb elválni. Egy rokonom megtette és jól ki is utálták másrészt meg mindenki hulyere dolgozza magát a családban és mégsem tudunk szinte megélni még így sem, nemám hogy külön. Ez a másik ok hogy nem válnak el, csak nem vallják be.


A másik pedig, hogy milliószor le ültünk vele beszélni, hogy mondja el mi bántja, elmegyünk pszichológushoz, terapeutához de ő egyszerűen nem hajlandó semmiben sem együtt működni.



Az, hogy ne említsünk neki semmit fel és hagyjuk hadd csinálja ezt az pedig nem állapot. Most akkor képzeljétek el, hogy ti helyére dolgozzátok magatokat és ahol rendet raktok pl abban a pillanatban jön egy családtag és rendszeresen retket meg stb csinál.

2022. máj. 9. 17:28
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem is értem az utolsó válaszolót sem, kezdenénk ha lehetne de ő még ezt sem akarja. Már költözni is akartunk számtalanszor innen ahol most vagyunk de semmit sem enged és nem akar. Meg hat úgy érzem, hogy meg én és a család többi tagja vagyunk a híbások azért, amiért ő leszar minket és mindent amit teszünk és ezért szólunk akármit is.
2022. máj. 9. 17:30
 24/26 hgwell ***** válasza:
0%

rettento! meg jo hogy edesapad es nem valami terrorista mostohaapuka akivel kenyszerbol kell elni.

meg kell verni! komolyan! vagy este altatot adni neki es kirakni egy horgasztohoz egy csonakba a vizbe es adni melle egy pecabotot aztan par napig szabad a csalad.vizet meg kenyeret becsomagolva mamiskendobe is melle.

hagy erezze jol magat!

telefont a kozelebol is elvinni.nehogy felkeressen.

aztan aki elmegy ugye hazater?

ti meg leleptek gyors a hazbol de legyen lakasbiztositasotok ha megis hazamegy es felgyujtja a lakast tudjatok masikat venni.

anyudnak keresni kellene egy normalisabb foszert.

olyan palit akivel lehet egyuttelni. te pedig konnyebbre tudnad ereszteni a sorsod.

keresztapud van akkor neki kell szolni pofozza fel es beszeljen a fejevel majd igyanak egy teat vagy uditot egyutt vagy kavet egy cigivel vagy egy harcsat sulttalon.

nem viccelek.

aki ilyenne valik azt meg kell pofozni vagy... ki kell zarni az eletetekbol.

epp ilyen csaladok problemait szeretnenk felkutatni es ceggel palyazatra vinni de tul sok minden kell hozza koztuk hivatali engedely is hogy orvosokkal es mas szervekkel is lehessen kozremukodni szerzodesben es torvenyben foglalt hatarokon belul szigoru jelentes es allamilag ellenorzott es felulvizsgalt kovetelessel a ceg szamara.

9milliardnak csaknem 60%-a van ketsegbeesve a hetkoznapi eleteben vagy szunnapon levo szabadnapon mikor epp nem dolgozik.

a megbizhato szemelyzet es szervezettseg ami hatranyt okoz nem a teknikai vagy tapasztalathiany miatt van problema felvetve.

ami meg problema hogy ki tudna ezt megfizetni alkalomra, napra vagy hetre honapra vagy evre orara vagy idoszakokra.

hatarozott es hatarozatlan szerzodes es tartalma mikor milyen keressel van ellatva a hozzatartozo vagy egyeb szemelyek irant amely felsobb allami szerv altal van engedelyeztetve hogy megtehetik de ilyen olyan korlattal vagy elutasitjak es ezt 1nap alatt majd kezdodhet a kiskoru megfigyelese az apuka reszeges viselkedesenek modoralasa vagy elzarasa intezetbe amig nem rendezodik es annak szemelyisegenek behatarolasa es orvosi vizsgalata hogy milyen helyre keruljon pl.: osszcillacio es spektrum hullam a testrol es agyrol es dns-rol ami osszegzi a 'lelki gondolatait' es tetteinek elorelathatosagat.

nem bortonbe kellene vonulni csak elszigetelodni vagy varosiasodni latogatasi korlattal.

kerulhet szep de kozepesen elegseges helyre is de semmifelekeppen nem rosszra hiszen az allapot egeszsegesebbe tetele a cel hogy a csalad visszakapja avagy megbekelne a helyzettel hogy o mas emberek kozott akar elni de lehetne koordinalni a viselkedeset pozitivan a sajat dontesei alapjan ugy hogy nem kell masra hagyatkoznia es nem fog buntenyt elkovetni.

szerinted ez kialakithato??

2022. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 hgwell ***** válasza:
0%
pl egy kis darab szerkentyu a tarkon es ha megprobalja !!szandekosan!! leszedni akkor belehal de ha tamadni akar felismeri az alkatresz a funkciot es korulmenyeket azutan kikapcsolja az agyat hogy megalljon vagy osszeessen esetleg leuljon vissza es 1perc mulva (1percig nyugtato frekvenciat stimulalna az alkatresz) ujra felkel de akkor mar nem akar tamadni.
2022. máj. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Neked mi a sz.r a bajod? Menjél máshova a hülyeségeiddel mert én itt komoly dolgokról próbáltam tanácsot kérni.
2022. máj. 9. 18:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!