Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha idős...

Mit lehet tenni ha idős anyuka állandóan úgyhagyja a gázt?

Figyelt kérdés
Én nem tudok rá figyelni, dolgozom napközben. Felmondtam, egy kicsit pihentem, most megyek új munkahelyre. Ez idő alatt vettem észre, hogy 5 ből 4x úgy marad a gáz. Én erre nem tudok figyelni, csak a ház a vagyonom, pénzem nincs arra, hogy beruházzak, és albérletre se. Csakhát eddig este aludni jártam haza, kutyát nem zavart.
2022. máj. 2. 10:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

A gázóra szekénye nem zárható esetleg? A miénkre lehet lakatot tenni. Vagy egy lakat tartó zárat rászerelni, reggelente lezárni. A gáz nem játék.

Nálunk a villanytűzhelyen lett ott felejtve a lábos, amikor vastag fekete füst jött belőle, akkor vettük észre. Szerencsére senki sem fulladt meg a füsttől.

Sajnos ezeket a jeleket komolyan kell venni.

2022. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
12%

Megbont előre bekészített ajandékot


Hát rakd el, tudod milyen, nem?

2022. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
Gondnokság ala helyezteted onnantól nincs választasa. Ha meg megszökik az intézetből az az ő saruk.
2022. máj. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
5%
Vótmá.
2022. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%

1. Édesanyád demenciában szenved, tehát semmiféle megoldás nincs arra, hogy ne csináljon ilyeneket.

2. Mivel ő nem tud változtatni a dolgokon, így neked kell. Az első lépés egy teljesen elektromos tűzhely, ami 230-ba dugható. Plusz tenni kell elé egy távvezérelhető időzítőt, ami csak bizonyos időpontokban engedi át az elektromosságot. A gáz nem játék, mindkettőtöket megölhet vele.

3. A második lépés a fém és fémtartalmú tányérok likvidálása, és egy mikrosütő beszerzése.

4. Minden létező fali aljzatot gyerekzárral le kell zárni, hogy még véletlenül se piszkálhasson olyat, amit nem szabad.

5. Ha gázzal fűtötök, el kell zárni őt a kazántól, mivel az még veszélyesebb játék. Elég ha a termosztáthoz hozzáfér.

6. Meg kell oldanod a felügyeletét. Rokon, otthon (ahol a kapuban őr van), ápoló, házastárs, bármi. Ha nem lépsz, a saját életedet fogod tönkretenni.


Tudom, hogy ez milyen, nekem az egyik nagyszülőm volt demenciás, és sajnos hagyták is, hogy önálló maradjon. Egészen addig, míg egyszer kis híján fel nem robbantotta a házat...

2022. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm 15, szépen összeszedted! Hát megpróbálok összehozni valamit, de kifigyeli hogy hol van a dugó elzaró stb. Sajnos a huncutságra képes figyelni, engem is állandóan szid, dehát ez érelmeszesedés. A furcsa az az, hogyha átmegyünk szomszédba szülinap vagy akarmi, ott helyen az esze...Senki nem mondaná meg hogy demens. Na erre meg akkor mit. Tehát mindenkivel normálisan elkommunikál csak feledékeny, és emiatt van gáz.
2022. máj. 2. 12:31
 17/23 anonim ***** válasza:
98%
Mert még nincs előrehaladott állapotban, talán még lassítható is lenne a folyamat a megfelelő kezeléssel. Édesapám is eleinte 1-2 butaságot mondott, aztán 1 év múlva már órákra is kikapcsolt és beszélt összevissza mindent, még később meg már olyan dolgokat csinált, amiket megmagyarázni sem lehetett.
2022. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
De nem tudom rábeszélni a pszichiáterre. Kikel magából ha felhozom és nekemesik...
2022. máj. 2. 12:44
 19/23 kovpet ***** válasza:
96%
Beszélj az orvosával és kezdd el szervezni a gondnokság alá vételt. Sok idő lesz, évek (én szerencsére csak hallottam ezt, de több helyről is).
2022. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
A villanyosra véletlenül rádobja a konyharuhát, aztán már ég is a konyha.
2022. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!