Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb tanulság...

Mi volt a legnagyobb tanulság az életedben?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 12:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy a pénzeddel együtt exponenciálisan növekszik a "barátaid" száma is.
2010. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

nem kell feleslegesen beszélni akármiről.

nem bízhatsz senkiben (ezalól kivételt képez anyukám)

barátságban nincs üzlet

2010. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

Nem kellett volna elválnom, mert a második kapcsolatom sajnos még rosszabb volt!

Nem szabad elhanyagolni egy kisebb betegséget, mert nagy műtét lesz belőle.

STB...

2010. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%

Semmilyen felhevült érzelem nem állandó, többnyire hozzászokik az ember, nem szabad ezekre alapozni a boldogságunkat.


Nem szabad függeni attól, hogy egy másik embert mennyire érdekelsz, mert a legtöbb ember nem a te emberi értéked alapján szeret / nem szeret, hanem a saját kényelme, érdekei alapján viszonyul hozzád


Nem érdemes az embereket, barátokat, szerelmet a saját elvárásaidhoz hasonlítani, hanem előbb meg kell ismerni őket, és az ő képességeikhez mérten kell értékelni mindenkit. Így nem ér csalódás.


Nekem ezek voltak a legfontosabbak, amit könnyítették a lelkemet és mióta ezekre rájöttem, sokkal boldogabb vagyok.

2010. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy az emberek cselekedeteinek 95%-át a saját ösztöneik és érdekeik irányítják, és ha úgy kényelmes nekik, bármikor átejtenek, megsértenek, mindenre tekintet nélkül. Ezt tudva nem érhet nagy csalódás.
2010. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%

Semmi sem lehet fontosabb, mint a szeretteink és a velük töltött idő.

Ne mond a szeretteidnek, hogy holnap, mert lehet, hogy nincs holnap. Éppen ezért ma mond, hogy szereted. Ha mégis lesz holnap, holnap is mond.

Ha valaminek meg kell történnie az megtörténik. Akkor is, ha azt hiszed, megakadályozhattad volna. Akkor is megtörténik ha fáj és igazságtalan.

A boldogság titka, hogy csak ma, ebben a pillanatban akarjak boldog lenni, és meglássam a pillanatban azt ami éppen most boldoggá tesz.

2010. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindig itt lenni a jelenben. Ehhez sok múltbéli és jövőbéli aggódást és kötődést kell elengedni, de a boldogság csak akkor lehetséges, ha megtanuljuk mindig a jelen pillanatban megélni, teljes átéléssel.

Rengeteg felesleges agyalgástól, aggódástól szabadultam meg, amikor erre rájöttem.

2010. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%

Attól még, hogy pénzed van, nem biztos, hogy vagy valaki.

Akik szegényen is szeretnek, azok szeretnek igazából.

Ne foglalkozz a múlttal, mert azon már úgy sem tudsz változtatni.

2010. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%
Hogy nem szabd megbizni az emberkeben,és hogy egy állatba időnként több kedvesség szeretet szorul mint embertársainkba.
2010. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem vár meg és a sült galamb sem repül a szádba: ha vannak álmaid, ne a szerencsében reménykedj, hanem tégy értük valamit.


Nem szabad másoktól függeni, úgysem fog mindenki szeretni téged, mert lesznek, akik félreismernek és akik utálni akarnak. A fontos, hogy olyanokkal barátkozz, akikkel értékelitek egymást.


Ne gyűlölj másokat, csak mert nem értesz egyet az elveikkel. Lehet, hogy ők a rosszak, hogy bántanak, megvetnek, megaláznak - de mégis emberek. Nem azért rosszak, mert így születtek, hanem mert nem képesek kilépni a saját börtönükből. Ez szomorú, és a gyűlölet neked sem jó.


És végül a legfontosabb, amit megtanultam az életben:

"Ha félsz, mondj el egy imát, de menj tovább."

/Paulo Coelho/

2010. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!