Miért ilyenek ?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció. Egy házban éltünk 7en. Most már csak 6an.

Anyuka apuka. Sógor és sógoronő. Én a férjem és a közös gyerekünk.

Eleinte jó volt minden. Anyám óvva intett tőlük. "Akik olyan nagyon nagyon gyanusan kedvesek azoknak mindig vaj van a füle mögött"

Így lett. Kiderult hogy ez a túlzott kedvesség csak látszat.

Mióta megszületett a gyerekünk azóta olyan mértékben változtak a dolgok. És nem tudom mi tévő legyek. Eleinte gyanús volt hogy ha valaki mondott valamit azt egyből ki kellett forgatni. Ha valaki valami sértőt mondott rájuk akkor hozzá kellett tenni a történethez és elvenni belőle. Persze ezt mind az ő javukra. Ez Eleinte ismerősökkel volt csak. De később a sógornőmmel is ezt tették. De ő nem várt sokáig. Elment inkább. Akkor még én is az ő pártjukon álltam. De később velem is ezt tették. Mindegyik álszent. Kötekednek célozgatnak. Sokáig turtem . Sokáig nem reagáltam olyan dolgokra sem ami nem volt igaz. De most hogy már itt a gyerekem azóta vissza vissza szólok és ha valamit úgy látok hogy próbál kikezdeni valaki akkor hangot adok. És megkaptam azt hogy nem vagyok normális és valami bajom van mert ők "ez csak egy kérdés volt " vagy "ezt csak úgy mondtam nem kell túlgondolni" stb. Úgy érzem a férjem sem ért meg és kezdem azt hinni hogy velem tényleg baj van. Pszichésen lehet. Hisz évek óta bántva érzem magam. Erre annyit mondott a férjem hogy "persze üt ver mindenki téged állandóan " .. nem a fizikai bantalamazasra gondoltam. Lehet egy pofont jobban elviselnék mint azt hogy szavakkal bántanak itt és mások előtt rossz színben feltüntetnek mocskolnak és áskálódnak ellenem. Kiábrándultam a ferjembol. De amilyen rosszindulatúak kinézem belőlük hogy elveszik a gyerekemet. Csak ezért nem merek lépni...

Anyámhoz sajnos nem tudnék menni. Kis házban él. Szoba konyha . Testvérek nincsenek. help


2022. ápr. 21. 11:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg ez a sopánkodásod a magyar mentalitás, hogy panaszkodsz itt orrba-szájba, de cselekedni már nincs merszed.

Azt kéne felfogni, hogy ez a te élted, ergo csak te tudsz rajta változtatni.

2022. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Lehet nincs bennem ennyi hogy döntést hozzak. De a gyerekemet sem akarom megvonni se az apjától se a nagyszülőktől... ha nem lenne itt a babám szó nélkül mennék. De így mas . Nehéz. Nem tudom jó döntés lenne vagy sem. Össze vagyok zavarodva
2022. ápr. 21. 12:28
 13/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha családi perpatvarokról akarnék szappanoperákat írni, idejárnék ihletért a gyakorira.
2022. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Figyelj!! Bármikor. Vicces vagy nem.. én is sokszor gondolok hasonlóra. Bele illene ez az egész egy szappanoperába...
2022. ápr. 21. 12:40
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, ez a "tudom, hogy válni kellene, de nem merek, pedig lenne pénzem" meg "a gyereket nem akarom elszakítani az apjától" a lehető legrosszabb út.

Nem bántásból írom.

Az én szüleim is korán elváltak, és szerintem jól tették, sokkal jobb volt így, mintha puskaporos vagy fagyos lett volna otthon a levegő.

A férjed egy sz*r alak ("persze üt ver mindenki téged állandóan)

Persze, maradhatsz még vagy 20 évig, ilyet is nem egyet láttam már, de tönkreteszed vele az életed. Most sem lesz könnyű újrakezdeni, gondold el, mi lesz, ha csak 20 év múlva kezdesz neki, sokkal idősebben.

2022. ápr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Igen sajnos
2022. ápr. 21. 13:15
 17/27 anonim ***** válasza:
22%

Elhiszem, hogy nem mersz lépni, mert egy válás mindig borzasztó procedúra!

Rossz érzés, hogy nem áll melletted senki!

Megértem, hogy nem mersz lépni, mert kisgyerekkel költözni egyáltalán nem egyszerű...

Egyedül nevelni a gyereket szintén nem egyszerű...

Azért ez nem olyan könnyű, mint sokan írják, hogy gondolsz egyet és lelépsz... Érthető, hogy semmi kedved nincs elköltözni...

Sehogy nem tudsz velük kibékülni?

Valahogy

2022. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

17es.

Úgy gondolom nem

Hisz sok sok lépést tettem feléjük. Ennek ellenére is.

Sőt anyósom másoknak őszintén bevallotta hogy velem sosem bánt rendesen. Úgy ahogy megérdemeltem volna. Hisz szemmel látható hogy imádom a fiát. A másik menyén ezt sosem látta. Jól is esett meg nem is. Amit éveken keresztül láttam/tapasztaltam az valós volt. Mégis hülyének lettem nézve. Hogy csak én képzelem be. Stb.

Olyan bohócot akar belőlem.csinalni hogy csak na.. tönkre tett már egy házasságot és tartok attól hogy addig nem nyugszik míg a másik.fia házasságát is tönkre nem teszi

2022. ápr. 21. 13:45
 19/27 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező, a leírtak alapján a ti házasságotokat már nem tudja tönkretenni, rég tönkre ment már az magától is.

De te csak maradj ott, mert egyedül bizony nehéz. Jó az attól, hogy rossz.

2022. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
:(
2022. ápr. 21. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!