Miért ilyenek ?

Figyelt kérdés

Adott a szituáció. Egy házban éltünk 7en. Most már csak 6an.

Anyuka apuka. Sógor és sógoronő. Én a férjem és a közös gyerekünk.

Eleinte jó volt minden. Anyám óvva intett tőlük. "Akik olyan nagyon nagyon gyanusan kedvesek azoknak mindig vaj van a füle mögött"

Így lett. Kiderult hogy ez a túlzott kedvesség csak látszat.

Mióta megszületett a gyerekünk azóta olyan mértékben változtak a dolgok. És nem tudom mi tévő legyek. Eleinte gyanús volt hogy ha valaki mondott valamit azt egyből ki kellett forgatni. Ha valaki valami sértőt mondott rájuk akkor hozzá kellett tenni a történethez és elvenni belőle. Persze ezt mind az ő javukra. Ez Eleinte ismerősökkel volt csak. De később a sógornőmmel is ezt tették. De ő nem várt sokáig. Elment inkább. Akkor még én is az ő pártjukon álltam. De később velem is ezt tették. Mindegyik álszent. Kötekednek célozgatnak. Sokáig turtem . Sokáig nem reagáltam olyan dolgokra sem ami nem volt igaz. De most hogy már itt a gyerekem azóta vissza vissza szólok és ha valamit úgy látok hogy próbál kikezdeni valaki akkor hangot adok. És megkaptam azt hogy nem vagyok normális és valami bajom van mert ők "ez csak egy kérdés volt " vagy "ezt csak úgy mondtam nem kell túlgondolni" stb. Úgy érzem a férjem sem ért meg és kezdem azt hinni hogy velem tényleg baj van. Pszichésen lehet. Hisz évek óta bántva érzem magam. Erre annyit mondott a férjem hogy "persze üt ver mindenki téged állandóan " .. nem a fizikai bantalamazasra gondoltam. Lehet egy pofont jobban elviselnék mint azt hogy szavakkal bántanak itt és mások előtt rossz színben feltüntetnek mocskolnak és áskálódnak ellenem. Kiábrándultam a ferjembol. De amilyen rosszindulatúak kinézem belőlük hogy elveszik a gyerekemet. Csak ezért nem merek lépni...

Anyámhoz sajnos nem tudnék menni. Kis házban él. Szoba konyha . Testvérek nincsenek. help


2022. ápr. 21. 11:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Miért gondolod, hogy elveszik a gyereket? Ez azért nem így megy. Fordulj ügyvédhez ha válni szeretnél. De kicsit szedd össze magad, mert borzasztó zagyvaság amit ide leírtál. Dolgozol, eltudod tartani magad és a gyereket?
2022. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem kellett volna anyósék nyakába szülni.

Pláne nem ilyen "kommunába".

2022. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
Bakker. Ők sem normálisak és te sem. Ők legalább a rokonaid, a diliházban idegenekkel kellene élned.
2022. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%
Help: edd meg amit főztél. Jelenleg te vagy ott a legutolsó, így kuss a neved, lásd be. Ők egy család. Totál beteg az egész, teljesen jól érzed. Sógornődtől tudnál esetleg segítséget kérni? Nála lakni, gyereket be bölcsibe, mész dolgozni és egyenesbe jössz külön költözni. Bár gondolom nem nagyon van iskolád, minimális pénzt tudnál csak keresni. Még talán anyaotthont próbálnám meg, talán lesz itt olyan aki tájékozott, az hogy megy. A férjed kuka, válást kezdeményezd ahogy elköltözöl.
2022. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Romák vagytok? Ők szoktak így "nagycsaládban" együtt élni. És náluk természetes is, hogy az öregek dirigálnak.
2022. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

A sógornődet segítettél elzavarni. Miből gondoltad, hogy nem te leszel a következő?

Add a kicsit bölcsibe, menj vissza dolgozni, szedd össze a kaucióra valót es lépj le albérletbe. Nem fogják elvenni a gyereket, ilyen nincs.

2022. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk romák.. csak a mi házunk épül és addig vagyunk itt. De már az sem érdekel...

Nem segítettem elzavarni a sógornőt. Ő ment magától. Sosem bantottuk egymást. Azóta új életet kezdett. Eleinte hittem nekik hogy tényleg sógornőmmel van a baj. És ő is kiakadt és mindannyiunkat elhordta mindennek. Talán ugyan így érzett mint én csak sosem beszéltünk ilyenről. Utólag megértem már a reakcióját. És azt is hogy gyűlöl itt mindenkit.

Ők egy család? És a gyerekek párjai nem család? Ez aztán felfogás gratulálok. Én aki beakartam illeszkedni sosem voltam jó erre most jöttem rá sajnos hogy itt a baba.

Válni kellene én tudom mert nm egészséges ez az egész... de betegesen szeretik ezt a gyereket. Kb mintha csak egy bébiszitter lennék és ők meg a szülei a gyerekemnek.

Van rendes fizetésem. Mármint csed. Az albérletre futná.. de félek lépni

2022. ápr. 21. 12:04
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Akkor maradj. Ha félsz lépni, akkor mégis csak kényelmes neked a langyos pisi, sőt a hideg sem kellemetlen. Csak akkor végképp nem értem, mit nyígsz itt?! Tűrjed oszt jól van az úgy, ha sz@r is. Hadd legyen ilyen nyámnyila a gyerek is.
2022. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
A magyar mentalitás. Ha valaki rosszul érzi magát méginkabb bántani kell.
2022. ápr. 21. 12:16
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

De mit vársz, mit mondjunk?

Az egyetlen megoldás, ha elköltözöl. Megírtuk. Erre jöttél azzal, hogy nem mersz.

Akkor?!

2022. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!