Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni halálkor?

Mit kell csinálni halálkor?

Figyelt kérdés
Apukám ma hajnalban elhunyt, holnap kell bemenni a ruháiért a kórházba és utána gondolom a patológiára. A gondom az hogy csak pénteken kapok fizetést és nem tudom mit kell ilyenkor intézni. Ez az első hogy elhunyt valakim 26 éves vagyok
2022. ápr. 5. 08:38
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
88%

Kétszáz körül volt, urnás templomban elhelyezve egy éve.

Megyeszékhely.

Ha az első h elhunyt valakid, hol van anyukád?


Nyugi, nem lesz semmi gond. Segítenek. Hívd fel az önkormányzatot is, mit kell tenned. A halotti anyakönyvi t be kell majd vinned sok helyre, bank stb.

Ha van kocsija, azt intézd, mert napi 800ft kb mivel a biztosítása megszűnik, fedezetlenségi díj, vagy kivonod forgalomból, vagy köss rá kötelezőt mielőbb.

2022. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
17%

20!


Kedves kommentelo, te ilyen bunkonak születtél, vagy külön gyakorolod? Csak mert nagyon jól megy. Fogd vissza kicsit magad

2022. ápr. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sajnalom! Reszvetem!


Nekunk edesapam halalakor az onkormanyzat nyujtott volna 30 ezer forintos temetesi segelyt az akkoriban 150 ezer forintos hamvasztashoz. (Amit termeszetesen nem kellett volna visszafizetni.) Ez tiz eve tortent egy, a keleti orszagreszben fekvo kis telepulesen. Sajnos a segelyhez egy csomo igazolast kertek volna be, amihez akkor eppen nem volt lelki erom, energiam utana jarkalni, igy nem fogadtam el. De teny, h felajanlottak. Nalunk mar olyan volt akkor a helyzet, h elore osszegyujtottuk a temetesi penzt.

2022. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
91%

Nagynéném nyáron halt meg. Csak alap szolgáltatást kértünk (ő így kérte előtte).

Most elővettem a számlákat.

Hűtés, öltöztetés (ezt a számlát a kórház állította ki): 16.000 (halála után másnap már mentünk intézni).

Halottszállítás, hamvasztás, urna kiadás (a szállítás városon belül a kórházból a temetkezési vállalkozáshoz volt): 129.920 Ft

Tehát 145 ezerért a kezünkben volt az urna a hamvakkal.

Utána egy sírba helyezést kértünk (semmi megemlékezés, szöveg sem, nagyszülők sírjába lett temetve az urna), ez volt még 200 ezer.

Ebben sem az urna felravatalozása nem volt, semmi, csak két temetkezési dolgozó a sírba helyezte.

Ez volt 345 ezer így (+ 3 darab koszorú még 48 ezer).

De ez a legminimalistább, viszont a néni így kérte.

2022. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne itt veszekedjetek az árakról. A kérdezőnek ebben a helyzetben erre semmi szüksége, van elég baja.
2022. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
96%
Tavaly júliusban, hamvasztással volt 220ezer (ráadásul vidéken halt meg, nem ahol temettük, úgyhogy szállítás is volt benne) az apukám temetése.
2022. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részvétet és a segítséget! Hamvasztást szeretnék, a szüleim és a felesége mellett fog nyugodni. Rosszul írtam, anyumat már eltemettük de akkor még csak 10 éves voltam, egyedüli gyermek vagyok, senkim sincs.

Az önkormányzat egy kis összegett felajánlott, meg fizetési előleget fogok kérni, nincs jobb ötletem. És ha lehet húsvét előtt szeretném eltemetetni.

2022. ápr. 5. 12:27
 28/42 A kérdező kommentje:
*szülei
2022. ápr. 5. 12:27
 29/42 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, apunak hatósági boncolása volt, elég lassan került rá sor, két hetet vártunk.

de a temetkezési vállalkozó korrekt volt. Bementünk, elmondtuk, hogy utána a lehető leggyorsabban szeretnénk túlesni rajta, lehet-e, hogy még nincs papír, nincs semmi, megbeszéljünk mindent. Simán belement, amikor megvolt a boncolás, csak bevittük a papírt, fizettünk.


Szerintem te is bátran menj be, mondd el, hogy fizetni jövő héten tudnál, lehet-e azért, hogy egyeztessétek a részleteket. Nem fognak elzavarni.

2022. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt megfogadom! Sajnos csak holnap lehet bemenni a kórházba a holmiaért és utána a kórházi patológiára kell mennem.
2022. ápr. 5. 12:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!