Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni halálkor?

Mit kell csinálni halálkor?

Figyelt kérdés
Apukám ma hajnalban elhunyt, holnap kell bemenni a ruháiért a kórházba és utána gondolom a patológiára. A gondom az hogy csak pénteken kapok fizetést és nem tudom mit kell ilyenkor intézni. Ez az első hogy elhunyt valakim 26 éves vagyok
2022. ápr. 5. 08:38
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

A patológián felkészült emberek ülnek, tájékoztatnak mindenről, amit tudndod kell.

A patológiára kell majd vinned ruhát, amiben temetni, vagy hamvasztani fogják.

Keress egy közeli temetkezési vállalkozót, ők is készségesen segítenek. BEszerzik az anyakönyvi kivonatot, mindent intéznek. Fel vannak készülve arra, hogy az emberek többségének nincs tapasztalata abban, mit kell ilyenkor csinálni.

2022. ápr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, mennyi a fizetésed, de az írásodból azt gondolom, nincs félretett pénzed. Sajnos egy temetés nagyon drága. Van, aki kölcsönt vesz fel rá. Ha végképp nincs rá pénz, az önkormányzathoz kell bemenni és állami temetést szoktak ilyen helyzetben csinálni.
2022. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
És azt is meg lehet oldani hogy csak jövő héten lesz eltemetve?
2022. ápr. 5. 08:52
 4/42 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon sajnálom, kérdező, ez nem könnyű időszak.

Az iratait szedd össze, a nyugdíjszelvényét is, ha van. A temetkezési vállalkozó minden terhet le fog venni a válladról, ami az ügyintézést illeti. (Neked "csak" az érzelmi rész marad)

Pénz. Nagyon drága lesz. Te vagy apád egyedüli leszármazottja?

2022. ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Igen csak én.
2022. ápr. 5. 08:58
 6/42 anonim ***** válasza:
95%

Meg lehet oldani a későbbi temetést is, de az pluszköltség (hűtés, tárolás)

Ha hamvasztás lesz, a hamvakat se adják ki ezen a héten, annak is van egy átfutási ideje..

2022. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
93%

Részvétem! Megkérdezhetem, hogy hány éves volt apukád?


Én a testvérem temetését intéztem, a szüleim összeomlottak, amikor meghalt. Én se tudtam, hogy mit kell tenni, de ahogy írták a többiek, mindenki segíteni fog. Én annyit tennék hozzá, hogy azt is gondold át, hogy hová szeretnéd temetni, illetve a hozzátartozókat is értesíteni kell majd ha meg van az időpont. Biztosítása volt apukádnak? Ha most nincs is rá pénzed, akkor abból tudod majd rendezni, ha valaki tud kölcsön adni neked. Nekem például utólag kellett mindent fizetni, igaz ismert a temetkezési vállalkozó.

2022. ápr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
67%
Akkor temetik, mikor akarod. Persze van egy kis plusz díja, de ha te jövőhéten kapsz fizut, úgyis jó. Sajnos egy koporsós temetés vagy hamvasztás olyan 150 ezer körül van, attól függ, melyik temetkezési vállalkozáshoz mész. Már most keress egyet.
2022. ápr. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Oszinte reszvetem! Nekem nem kellett a patologiara mennem, a temetkezesi vallakozo ugyintezoje mindent elintezett. Kert egy kis eloleget, nem kellett az egesz temetest (a mi esetunkben hamvasztast) elore kifizetni. Ilyenkor nagyon nehez esznel maradni, de a legkorrektebb temetkezesi vallalkozot kellene megtalalnod, aki nem minden esetben az, aki a korhazban egybol felajanlkozik.
2022. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 babyboom567 ***** válasza:
92%
Hát 8-as nem tudom te hol élsz,de semmilyen temetés nincs meg 150 ezerből manapság.
2022. ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!